Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam właśnie wybieramy razem z mężem do Rubina III piec CO nasz hydraulik polecił nam piec http://allegro.pl/defro-kociol-duo-uni-25kw-wyprzedaz-i2385566704.html Defro duo uni 25 kw ( piec proponuje za 8500 zł bo jego rabatach) dom będzie dobrze ocieplony bo 20 cm termoorganika platinum plus . Jesteśmy ciekawi jakie piece wy posiadacie oraz jakiej mocy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie wybieramy razem z mężem do Rubina III piec CO nasz hydraulik polecił nam piec http://allegro.pl/defro-kociol-duo-uni-25kw-wyprzedaz-i2385566704.html Defro duo uni 25 kw ( piec proponuje za 8500 zł bo jego rabatach) dom będzie dobrze ocieplony bo 20 cm termoorganika platinum plus . Jesteśmy ciekawi jakie piece wy posiadacie oraz jakiej mocy ?

 

Ja ma taki http://www.fuego.pl/1930_LING_M_28_kW.html.

Drugi sezon lata i jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza z podajnika tłokowego. Nie zrywa zawleczek itd. Co do mocy to 25KW świat i ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witajcie

dzisiaj zalewamy płytę nad garażem i w związku ze zbliżającym się murowaniem poddasza mam do was pytanie - większość z Was z tego co widzę na zdjęciach robiła wysokość ściany kolankowej wg projektu czyli na wysokość 3 pustaków max pod oknami 4 - powiedzcie mi - nie żałujecie tej decyzji ? teraz jak już macie dach nad głową nie podnieślibyście o jeszcze jednego pustaka ? boję się żeby te pokoje nie wyszły jak małe nieustawne klitki.....

 

a tak w ogóle to jak już mam ściany to dochodzę do wniosku że maleńka ta nasza chałupka jest - tyci tyci - kuchnia mała pokój mały salon też myślałam że będzie większy - a kotłownia hmmmm szkoda gadać - zależy czym się pali :D

ale i tak uważam że chałupka jest fantastyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Rubinki - u nas dzisiaj zalewają pierwszą płytę nad domem - mieliśmy małe perturbacje bo podnieśliśmy garaż o jeden pustak i jak zrobili schody to okazało się że podest na nich znajduje się nad garażem - niby nic bo tam korytarzyk też jest ale w związku z tym łazienka na dole i tak przez nas pomniejszana wyszła na nieużyteczną klitkę - schowek - a nie łazienkę - na szczęście mój ojciec który jest istnym diabłem na szczegóły opierdzielił kogo trzeba potem z nim siadł rozebrał schody i zrobili nowe - takie jakie mają być kosztem wsunięcia się schodów do salony o jakieś 20 cm

Teraz gdy już mam las w domu i sufit (drewniany) nad głową dochodzę do wniosku że salon jest jednak duży - ale ta kuchnia hmmmmmm - poczekam z jej komentowaniem aż będzie miała wszystkie ściany

 

majster chce sobie zrobić teraz dłuższą przerwę w robocie - jeszcze czego - potem będę prosiła przez miesiąc żeby wreszcie wrócił - no a z drugą zalewaną płytą będzie kupa roboty - a na wrzesień zamówiony dach

 

proszę was - ja wiem że wy już macie wakacje albo wykańczanie na głowie ale wspomnijcie swoje wszystkie pytania i wątpliwości przy budowie Rubinka i odpowiedzcie mi na pytanie odnośnie ścianki kolankowej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Paweł

Miło że się odezwałeś - na jakim etapie jesteś ? - jakieś ciekawe zmiany wprowadzałeś ?? smutno tak samemu budować i nie można niczego podglądnąć ani dopytać :(

u nas ze zmian to powiększona spiżarnia i kuchnia i zmniejszona łazienka na dole a powiększona kotłownia - ale to dosłownie centymetry - nasza ekipa też lata tu i tam - ale mój ojciec to taki charakter któremu się nie odmawia :D (nie żeby jakiś czarny tylko po prostu stanowczy i konkretny) więc po zalaniu wczoraj płyty majster chciał robić dłuższą przerwę ale figa - dostał tylko tydzień :D - ekipę mamy na prawdę dobrą ale troszkę pechową i co chwila ktoś odpada i wraca z powodów zdrowotnych - najgorsze że w tym wszystkim odpadło na chwilę dwóch najbardziej oblatanych majstrów i przez to były małe kłopoty ze schodami - ale tak jak już pisałam mój ojciec (minął się z powołaniem chyba) sam narysował im schody i teraz jest dobrze - a wczoraj się dowiedziałam że w rodzinie wszystkie domy jakie się kiedykolwiek wybudowały to wszystkie nadzorował mój ojciec i schody rysował ON - no proszę co za człowiek mi się trafił szkoda że charakter ma taki ciężki - ale nadzieja w tym że ja go po nim odziedziczyłam hehe

 

ale nudzę - już przestaje

odzywajcie się Rubinowicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mineralko my nie podnosiliśmy ściany kolankowej, ale z tego co pamiętam to budowlańcy coś poknocili z wylaniem tego wieńca czy ławy jak to tam się zwie co wylewa się na koniec na ściany i mam wyżej o 7 cm ale bez tego i tak jest wysoko ta ściana kolankowa ...już dokładnie nie pamiętam bo ten etap mamy za sobą jak będę na budowie to zmierzę ..................a teraz to mamy postój czekamy na glazurnika. Co do zmian w projekcie to kosztem kawałka kotłowni zrobiłam prysznic po prawej stronie w łazience na parterze , zlikwidowałam spiżarkę powiększając kuchnię no i kosztem pokoi nad garażem nie zależało nam na pięciu mam większą pralnię , garderobę w pokoju córki i strych-graciarnię bo coś takiego jest musowe w domu,a nikt mnie nie wyśle na ten strych dachowy ja po tych schodach drewnianych wiszących z sufitu nie wejdę nawet jak by dopłacali :)

 

pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djjb - dzięki za odpowiedź wobec tego czekam na pomiary - oj co ja bym dała żeby powiększyć kuchnię.... ale spiżarki nie oddam - mój mąż uwielbia owoce warzywa i przetwory z nich - rocznie kiszonych ogórków idzie nam 100 słoików a kompoty - ........ niezliczone ilości i jeszcze dżemy i sałatki - sad z 40 drzewami już za domem rośnie od wiosny - no ja muszę mieć spiżarnię - tzn najlepsza byłaby piwnica ale nie na tym piaskowym gruncie (po 1 m kopania stoi się w wodzie) - strych u nas pozostaje strychem - tzn chodzi o pokój nad garażem w całości będzie strychem + pralnia

 

a jak robiłeś wejście na ten strych i do pralni ? wg projektu ? czy likwidowałeś ten korytarzyk - jeszcze właśnie to mnie nurtuje....

i jeszcze jedno - sypialnia nad jadalnią ma garderobę i tak się zastanawiam czy ją zostawić czy wywalić - ja tam bardzo lubię szafy wnękowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineralko- ta garderoba w pokoju nad jadalnią to taki mini schowek wyszedł a nie garderoba no ale mądry polak po szkodzie coś tam wymyślę ;) , jeśli chodzi o strych to mąż w trakcie budowy pilnował aby spocznik schodów był na równi ze strychem coś tam nadlewali także ja mam wszystko na równym poziomie -pralnie ,strych i garderobę tylko wejście do garderoby mam z pokoju córki żeby nie latała na korytarz do swojej "szafy" ;)

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2618&attachmentid=125972

Edytowane przez djjb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Mamy problem. Zdecydowaliśmy się na płytki drewnopodobne( zdjęcie w załączeniu) i musimy dobrać fugę. Nasz glazurnik nakłania nas do jakiejs w odcieniu szarości, co mi się wcale nie widzi!!! Wydaje mi się, że,aby uzyskać efekt parkietu, fuga powinna być zbliżona do naturalnego odcienia płytki. Ale może ja się nie znam.... proszę odpowiedzcie, co na ten temat sądzicie....

 

http://www.leroymerlin.pl/plytki-ceramiczne-i-gipsowe/glazura-terakota-gres/gres/gres-szkliwiony-arizona-ciemny-braz,p90123,l233.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwcia - pięknie wybraliście - ja też tak chcę - tylko męża muszę przekonać jeszcze do tego że zimne płytki latem w salonie to nie tragedia a w zimie ciepłe to raj na ziemi - i nawet takie same odcienie nam sie podobają - będzie pięknie :) - a gdzie będziesz je układać ? na całości ? w sensie że salon korytarz ganek czy coś jeszcze czy coś mniej ? koniecznie pochwal się zdjęciami z kolejnych etapów układania

a moja odpowiedź - zdecydowanie coś w kolorze płytki - nie po to imitujemy drewno na podłodze żeby w finale nadać jej kształt płytki - brrrrrr

zresztą tu na forum jest jeden wątek na temat płytek drewnopodobnych pooglądaj sobie jak ludzie zrobili i jak im to wyszło

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?64040-P%C5%81YTKI-DREWNOPODOBNE-imituj%C4%85ce-drewno-zdj%C4%99cia-uk%C5%82adanie-jakie-wybra%C4%87&highlight=p%C5%82ytki+drewnopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...