Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy coś się tu w ogóle dzieje?! Mineralko gratuluję ukończenia budowy( stawiania domku). Nie chcę Ci zamartwiać, ale najgorsze niestety przed Wami....ale będzie dobrze, musicie mieć dużo cierpliwości i wytrwałości. Wiem co mówię, gdyż od 3 dni probuję wyczyścić fugi na balkonach...MASAKRA!!!! niestety nie były od razu wyczyszczone, ponieważ dopadła nas ulewa....skrobię, szoruję, czyszczę specjalnymi środkami, a tu ciągle wyłazi....

A tak poza tym właśnie zrobili nam szambo, ułożyliśmy podłogi we wszystkich pokojach, teraz tylko przedpokój, ale najpierw czekamy na schody, ktore miały być już dawno zamontowane:( Poza tym z kuchnią też nam się facet ociąga....no ale lepiej, żeby było dokładnie wszystko zrobione:)

Piszcie coś, wstawiajcie zdjęcia, bo wieje tu straszną nudą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iwcia a na kiedy planujecie przeprowadzkę ? jeszcze chyba ten rok prawda ? bo szkoda chyba ogrzewać dom tylko dla ścian i mebli.... ehhhh ja odliczam czas, czasami ciężko wytrzymać bez prysznica i ze starą spłuczką która ledwo działa, ale szkoda nam inwestować pieniądze w coś co zostawimy :) lepiej zbierać dla siebie....

wiem że najgorsze przed nami - musimy wystartować wiosną bardzo szybko i trzymać wszystkich krótko, co wydaje się prawie nie możliwe - ale latem przeprowadzka więc nie ma zmiłuj się :)

 

Cisza tutaj - czasami mam wrażenie że zostałyśmy same, ale ty już kończysz , więc tak jakbym została sama na placu boju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2618&attachmentid=146953

 

Witam i pozdrawiam,

No niestety wykrusza się powoli towarzystwo...jak już chałupka stoi to człowiek ma inne rzeczy na głowie . :) dopieszcza , dopieszcza i kombinuje jak to dalej pociągnąć.Udało mi się wkleić nie za super fotki ale zawsze jakieś naszych schodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djjb piękne masz schody!!! cudo normalnie! widzę, że u Ciebie już wszystko prawie na gotowo, wrzucaj zdjęcia za każdym razem jak coś "przybędzie" :)

Mineralko, naszym celem były święta Bożego Narodzenia, ale nie chcę zapeszać...mało realne....dziś czeka nas duzo pracy, sprzątania, ogarniania, bo wczoraj tak nam rozkopali podwórko, że wszystko sie nosi do domu i jest jedno wielkie błoto:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Od roku czytam i oglądam wasze wpisy i fotki fajnie juz macie bo domki juz stoją :rolleyes: To mój pierwszy post na rubinowskim forum. Razem z żoną zdecydowaliśmy się na rubina odbicie lustrzane. Fundamenty juz zalane bloczkiem wymurowane juz 2/3 budynku. Wszystko samemu. Wykopanie ław tez szpadelkiem trochę z pomocą ojca....no ale i zona tez pokopała nie mogę powiedzieć ze nie ;) Zastanawiam sie czy samemu go nie postawie całego,tylko zejdzie mi sie to z 6 miesięcy. ekipa postawiła by to w miesiąc.no ale 30tyś zostało by w kieszeni. Jak myślicie? ile czasu ekipa stawiała u was? Czy budując jeszcze raz zmienili byście jakieś szczegóły? jutro postaram sie wkleić kilka fotek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - u nas zeszło 3 miesiące - było 3 murarzy i 2 pomocników ale sporo czasu zajmuje jednak szalowanie pod płyty - o ile planujesz zwykłe żelbetowe - bo tak jak widziałam to murowanie szło dość szybko - w 5 osób w tydzień stały ściany nośne.

My też się zastanawialiśmy nad takim systemem gospodarczym - chcieliśmy wynająć jednego murarza i 1 pomocnika i dzisiaj Bogu Dziękujemy że nas rodzice od tego odwiedli , bo jak się okazało projekt jest po prostu trudny i pracochłonny, w dodatku jest w nim troszkę błędów - nam trafiła się fajna i sprawna ekipa a jej szef bardzo doświadczony murarz potrafił znaleźć rozwiązanie różnych problemów a i tak nie obyło się bez paru błędów :D

No tak czy siak 30 tyś piechotą nie chodzi, wiem o tym doskonale, ale jeśli nie masz super umiejętności i doświadczenia to może być różnie - minus tego domu to to że nia ma on ani jednego dłuższego kawałka prostej ściany - co i rusz to wnęki, wypusty, skosy, itd itd itd

Ale fajnie że się zdecydowaliście na Rubinka - bo to naprawdę piękny dom i duuuuuży

 

 

Kochani ja też do was dzisiaj z zapytaniem zaglądam : napiszcie mi proszę ile metrów elewacji wam wyszło i ile zapłaciliście za ocieplenie domu razem z kolorem...

miałam dzisiaj faceta na wycenie - i chce 77 zł za metr z materiałem ale za wszystko trzeba dodatkowo płacić za drugi kolor dopłata za gzymsy dopłata itd itd powiedział że będzie nas to kosztować 40 tyś i jeszcze nam zostanie tylko jak zapytałam czy zostanie mi na czajnik czy na całą kuchnię to nie umiał powiedzieć - jak to u was wyszło ? na co się nastawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcins32 jeśli mogę podpowiedzieć to zwróć uwagę na te wnęko-gzymsy (wcięcia) w wiatrołapie które są na rzucie parteru i stropu na piętrze ..a już na samym piętrze w pokojach ich brak.....po obrobieniu na gotowo zostają w pokojach nad wejściem takie niby wnęki....my pamiętaliśmy na początku budowy , a jak przyszło murować piętro to jakoś tak zapomniało nam się i są wcięcia w pokojach przy oknie ,a i przy ocieplaniu domu chcąc wyprostować to z zewnątrz mamy podwojony styropian co cofnęło okna. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djjb - dokładnie to samo - u nas oczywiście też temat był na czas przegapiony i mamy wnękę też na górze , już wyrównaliśmy ją styropianem ale tak jak piszesz okna będą głębiej o 12 cm niż pozostałe a poza tym przez tą wnękę na górze bardzo komplikuje się sprawa dachu ....

Marcin jesli chcecie mieć dach jak w projekcie to pilnujcie sobie tej ściany i nie podnoście ścianki kolankowej ....

 

djjb - qrcze ale tanio... :( a kiedy to robiłeś i w jakim mieście/województwie ? nam zaśpiewał 77 na czysto 12 cm

+ bonie 2zł za kazdy m2

+ drugi kolor na boniach kolejne 2zł za kazdy m2

+ gzymsy dookoła okien 25 zł za m2

masakra totalna

Edytowane przez mineralka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djjb rozumiem o co chodzi z tą wnęką,zastanawiałem się w ogóle czy tego nie wyprostować od fundamentów.... ta wnęka w wiatrołapie to jest niepotrzebna nie wiem co artysta malarz chciał udoskonalić przez to :)) . No ale jest więc trzeba sobie jakoś radzić. nie wrzuciłem reszty fotek chyba muszę zmienić wielkość, z tel. weszły a z aparatu nie chcą. no i nie wiem czemu w takiej formie. Betonu na ławy w projekcie jest jak pamiętam około18m3 ja dałem 2 razy tyle czyli 36m3 nie żałowałem.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez marcins32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - my też nie żałowaliśmy :) ale u nas piaski a my robiliśmy oba stropy lane więc tak lepiej było i pewniej, a ta wnęka to wyłącznie dekoracyjny akcent, możesz w niej kiedyś zrobić inny kolor elewacji albo jakiś kamień ułożyć

ja gdyby nie spiżarnia to na pewno zrobiłabym większy wiatrołap i zamiast 2 małych okienek wstawiłabym duże drzwi z przeszkleniami po bokach....ale spiżarnia mi potrzebna więc odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

wrzucam parę fotek - u nas prace nabrały tempa - mamy elewację, taras, i kostkę. W tym tygodniu zrobimy porządek z ogrodem (wyrównanie, wyznaczenie rabat, geowłóknina i może jakieś nasadzenia) :rolleyes:

Na wiosnę zostanie nam do dokończenia obłożenie murka tarasu, cokołu i wnęki dookoła drzwi cegłą (płytkami) - nie chcemy przyklejać jeszcze teraz, gdy zaczynają się przymrozki:(

 

W środku również roboty idą pełną parą... co dalej - zobaczymy...

 

mineralka - co do kosztów elewacji - to my rozliczaliśmy się tylko za robocizną - bez materiałów. Trzeba zwrócić uwagę na stawkę za m2 ale również na wszystkie dodatki: obróbka balkonów, glifów w oknach (jeśli odejmuje się powierzchnie okien), obróbka słupów, montaż parapetów, montaż rynien (rur spustowych) oraz wykonanie podbitki - to wszystko robiła u mnie ekipa od elewacji. Ile metrów - u nas jest sporo powiększony garaż i mamy podniesioną ścianę kolankową o 24 cm - metrów wyszło 235 + powierzchnia słupów i obróbek balkonów 30m2 czyli 265 m2. Jeśli chodzi o materiały to Weber, tynk silikonowy - mogę podać kolor - bo wyszło naprawdę dobrze do grafitowego dachu i okien w ciemnym orzechu - z resztą można zobaczyć na zdjęciach.

 

Marcin - my podnieśliśmy ścianę o jeden pustak i nie żałujemy :yes: na górzy wyszły bardzo duże i przestronne pomieszczenia. Trzeba tylko pamietać o wydłużeniu krokwi - tak aby dom nie stracił proporcji - jest szerszy okap - u nas ok. 1 m. Wnękę na ścianie frontowej mamy tylko na dole - na górze (zgodnie z projektem) temat jest wyprostowany.

 

pozdrawiamy wszystkich i trzymamy kciuki za Wasze inwestycje.

 

DSC02864.jpg

DSC02886.jpg

DSC02895.jpg

DSC02896.jpg

DSC02902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralka- odnośnie twojego daszku, to pan cieśla powinien wiedzieć ze jak piętro jest wyżej to i 2 filary powinny być wyżej o tą długość +odsunięcie o te 15 cm od budynku (byś miała po prostu szerszy parapet przy oknach nad daszkiem ale wtedy daszek by Ci wyszedł tak jak w projekcie w 100%) czyli połączony z dachem. aha... z-big ładnie wyszła ta elewacja jasna to taki kremowy? do ciemnego dachu super. Czy cały taras ułożyłeś kostką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - u nas była jeszcze jedna ważna zmiana która też robiła swoje, mianowicie zmienialiśmy kąty nachylenia dachu bo z tyłu był inny i z przodu był inny - ja się średnio w tym orientuję więc mądrościami strzelać nie będę- chodziło głównie o to żeby uprościć drugi strop - bo i tak jest skomplikowany a bez tych przeróbek to byłaby tragedia pewnie :D - tak czy siak pomieszczenia na piętrze w najwyższym punkcie mają chyba 2.80 m , nie załamuje mnie to ale wygląda to troszkę nieforemnie - ale tylko w środku :D po prostu jak na poddasze to jest tam za wysoko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 2,80cm, to sporo ale to mało istotne więc nie masz się co przejmować .A wrócę jeszcze do twojego daszku ze mimo zmiany kątów dachu można było dopasować położenie daszku tylko więcej kombinowania by było. Ale jest OK. wyszło i tak b. dobrze,masz rubinka który się wyróżnia. mam pytanie jak wstawiasz zdjęcia ze są tylko pod linkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - jak się okazało nie tylko ja mam odłączony daszek jak przeglądniesz galerie to zobaczysz że większość ma tak jak u mnie, dlatego przestałam się tym przejmować, choć przyznam że kiedyś mnie to troszkę łamało więc nawet mi nie pisz że jednak "da się" bo się załamię :/

co do zdjęć - to kiedyś podałam link tutaj na forum i jakiś cichy moderatorek mi go wstawił w podpisie no i mam :D - spróbuj - może i Na Ciebie Wielki Brat patrzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...