Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

z-big

dzięki... co do schodów to chce drewniane w sumie żona też , ale jest zasadniczy problemik bo chciałbym żeby nie były takie wąskie naczytałem się waszych wypowiedzi na ten temat...no i nie jestem pocieszony,nie wiem czy rozpatrywaliście przesunięcie ściany od gabinetu chociaż o 10 cm, wtedy drzwi do gabinetu były by po prostu węższe . Poza tym ile w rzeczywistości wam powychodziły te schody?

 

Faktycznie - szerokość schodów to nie jest najmocniejsza strona tego projektu - my zostawiliśmy tak jak w projekcie - w sumie nie wyszło tak źle. Planujemy szklaną poręcz - będzie montowana z boku i zajmie b.mało miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja myślę że z tymi schodami to naprawdę tragedii nie ma - może są deczko węższe od tych co mam w domu ale widać to tylko dlatego że są dłuższe i sprawiają wrażenie stromych - bez barierki moim zdaniem się nie obejdzie ale my chcemy chromoniklowe druciki a poręcz drewniana ale w formie deseczki zawijanej na końcach jak znajde fotkę to wam pokażę - no i myślę że dużo miejsca to nie zajmie więc powinno być ok

 

sporo problemu nam od początku przysparzają drzwi wejściowe bo chcąc żeby wszystkie okna i drzwi były u góry w jednym poziomie to wysokość drzwi nam wyszła 240 cm czyli bez sensu no i pewnie skończy się na tym że drzwi i okienka będą na jednym poziomie a okna na innym....

 

u nas na dole też będzie wszędzie podłogówka i gres tylko w pokoju parkiet a góra cała w parkiecie - schody jeszcze nie wiemy ale pewnie pójdziemy na łatwiznę i też parkiet....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostaliśmy wycenę okien z Oknoplastu. Plastikowe, kolor z dwóch stron, ciepła ramka, szprosy, duże okno większe niż w oryginale plus dwa duże od frontu balkonowe plus dwa małe ekstra wycenili na 22 tys. Montaż 2 tyś. Schody mamy poszerzone do 1,05 metra. gabinet uległ zmniejszeniu plus pokoje na górze od frontu. Opłacało się moim zdaniem. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm - moje schody może są proste , ale żeby ordynarne ? hmmmm , ja się w moim domu zakochuję z każdym dniem i nie widzę w nim aż takich uchybień :/

no ale - nie wiem czy ktoś ci podrzuci jakieś zdjęcia bo chyba wszyscy pozostali przy takich schodach co najwyżej je poszerzając... - jedyne co mi przychodzi do głowy to: łazienkę przenieść do kotłowni, kotłownię za garaż i uzyskaną przestrzeń pod schodami wykorzystać na kombinacje, np schody łamane ... więcej pomysłów brak

przeczytaj wątek od początku - może troszkę Ci to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaszła pomyłka, my daliśmy 19 tys za okna z montażem:)

właśnie instalują nam schody!!! nie chce zapeszać, ale kolor jest idealny...cieszę się, że postanowiłam kazać im wyczyścić je do surowej deski i malować jeszcze raz:) zastanawiam się tylko teraz, czy powinniśmy im płacić te dodatkowe 700 zł za zmianę koloru, skoro wybraliśmy próbkę, a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Pan pokazał nam próbkę na naszej desce pomalowaną tylko raz...a montował schody o 5 tonów ciemniejsze, bo jak twierdzi trzeba nakładać 3 warstwy bejcy...to po cholerę jasną dawał nam próbkę malowaną tylko raz, nie mówiąc nam, że kolor będzie inny!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No IwciaRubinek, według mnie to wina tego pana i jezeli chodzi o koszty poprawek to nie wy powinniście za to płacić,a jak sie będzie upierał to powiedzcie ze jest coś takiego jak reklamacja, i jej koszty ponosi zawsze sprzedający oczywiście jeśli wina jest po jego stronie ,a z tego co mówisz to właśnie jego wina a jeśli sytuacja bedzie trudna podczas negocjowania zapłaty to postawcie twardo ze mozecie co najwyzej połowe zapłacić (350zł)i nie ma mowy ze więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wyjaśniło, negocjacje trwały poł godziny...Pan twardo upierał się przy swoim, my jednak nie daliśmy za wygraną!!! na sam koniec sam już przyznał, że rzeczywiście kolor się znacznie różnił i nie pasowałby nam do reszty:)

Czyli mamy już schody!!! kuchnia też już jest, tylko we wtorek będą nam blat montować:) już się nie mogę doczekać!

a jak Wasze postępy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcins32 - słup musi być bo służy on do podparcia belki stropowej. Niestety projektant przewidział w tym miejscu w ścianie wentylację grawitacyjną i stąd słup. Wyjściem jest przesunięcie wentylacji.

Przy okazji witam wszystkich. Też buduję Rubina i kończę zadaszenie budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do was pytanie, czy słup który jest w garażu przy ścianie,to macie go w garazach czy go usuneliście albo umieściliście w ścianach?

 

Witam dawno tu nie byłem.

 

Słup jest tylko i wyłącznie aby zaczepić gdzieś belkę Terrivy w tym miejscu. Bo wypada tam wentylacja chyba łazienki i nie może być ona zaczepiona normalnie na ścianie jak pozostałe belki w garażu. Jak masz stro pełny nie Terrivy to go usuń, nic się nie zawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, zrobię zdjęcia juz niebawem, jak tylko ulożymy podłogę w pokoju nad garażem( gdzie my robiliśmy pralnię i garderobę) ponieważ na razie schody zaklejone są podkładem do paneli, żeby sie nie porysowały. A dzis robimy właśnie sufit podwieszany w kuchni oraz zakładamy blat kamienny!

Zastanawiam sie jeszcze tylko nad kuchnia...a mianowicie na tym, czy nie zrobic jesczze tak, żeby całą zabudowe (sciana przy spizarce, na ktorej jest lodowka, piekarnik, mikrofala oraz wysokie cargo) nie schowac do spizarki....tak mi polecil wujek, bo jak twierdzi wystający bok zabudowy wyglądą nieładnie, tym bardziej, ze mamy otwarta przestrzen... juz nie wiem co robic...z jednej strony spizarka sie przydaje, z drugiej lepiej by wyglądało schowane...poza tym teraz kwestia tego, czy w ogole to jest do zrobienia, czy tam jest belka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...