Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam :)

Chodzi pewnie o pokoje nad garażem. Chcesz zrobić tą belkę jak najmniej widoczną, czy chcesz jakoś ładnie wyeksponować?

A co to to jest zaznaczone kółeczkiem? Wnioskuję, że chodzi Ci o tą część słupa, tak? Może opisz co tam jest, bo nie widzę (blaszka metalowa??).

P.S. Od poniedziałku, będziemy mogli pogadać. Jadę do domu odebrać projekt. Podobno już przysłali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było.

Chcę napisać o słupach na piętrze. Też zastanawiam się co z nimi zrobić. W pomieszczeniu nad garażem dwa słupy złączyłam razem i planuję je obłozyć bambusem lub obwiązać liną od góry do dołu. Te słupy będą widoczne bo zrezygnowałam z ścian działkowych w tym pomieszczeniu, a chcę żeby jakoś zdobiły pomieszczenie - wszak stoją na środku pokoju.

Co do tych które są na linii ścian działkowych to chyba obłożymy je gipskartonami. Jestem na etapie wznoszenia tych ścianek i dopiero za jakiś czas będę widziała jak to wygląda.

To na tyle

Pozdrowienia dla Dawida i Guzików

Witam też nowych budowniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nowych forumowiczów

32zetka dla Ciebie też pozdrowienia

 

Rozchodzi mi się o Slupy na poddaszu

jak by je ukryć...

oczywiście jest możliwość wyeksponowania ich i pomalowania, coś na wzór murów pruskich...ale sam nie jestem do tego przekonany

ewentualnie pocheblować i dać jakąś siatkę i potem tynk...

jak coś wymyślicie dajcie info

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było.

Chcę napisać o słupach na piętrze. Też zastanawiam się co z nimi zrobić. W pomieszczeniu nad garażem dwa słupy złączyłam razem i planuję je obłozyć bambusem lub obwiązać liną od góry do dołu. Te słupy będą widoczne bo zrezygnowałam z ścian działkowych w tym pomieszczeniu, a chcę żeby jakoś zdobiły pomieszczenie - wszak stoją na środku pokoju.

Co do tych które są na linii ścian działkowych to chyba obłożymy je gipskartonami. Jestem na etapie wznoszenia tych ścianek i dopiero za jakiś czas będę widziała jak to wygląda.

To na tyle

Pozdrowienia dla Dawida i Guzików

Witam też nowych budowniczych

Dziękujemy za pozdrowienia :)

Już znaleźliśmy panią architekt, która zrobi adaptację projektu, proj. branżowe i załatwi wszystko (z pozwoleniem na budowę włącznie). Jestem bardzo zadowolona. Casting zakończony...ufff :)

Pomysł wyeksponowania słupa wydaje mi się świetny. Też mamy zamiar połączyć pokoje nad garażem i też wykorzystać słup, jako ozdobę pomieszczenia. Wszystko zależy od tego, jaki charakter nadaje się pomieszczeniu. W jednym pokoju lepiej będzie wyglądał słup drewniany, w drugim zabudowany płytami, w innym owinięty sznurkiem, a w następnym - udekorowany fantazyjnymi wzorami. Kwestia gustu i pomysłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Też postawiłem na Rubin, mam co prawdę działkę ze spadkiem ale będę ją mocno niewlował. Projekt w 100% spełnia moje wymagania co do funkcji a bryła też jest OK. tak że nie szukam dalej - i nie projektuje - mimo że sam jestem projektantem - ale dla siebie jest najgorzej coś zaprojektować - i nie ma czasu a tu proszę projekt który w 80% spełnia moje wymogi - 20% zmienie w ramach adaptacji a resztę pewnie jeszcze na budowie, zastanawiam się nad pustką nad salonem - co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Też postawiłem na Rubin, mam co prawdę działkę ze spadkiem ale będę ją mocno niewlował. Projekt w 100% spełnia moje wymagania co do funkcji a bryła też jest OK. tak że nie szukam dalej - i nie projektuje - mimo że sam jestem projektantem - ale dla siebie jest najgorzej coś zaprojektować - i nie ma czasu a tu proszę projekt który w 80% spełnia moje wymogi - 20% zmienie w ramach adaptacji a resztę pewnie jeszcze na budowie, zastanawiam się nad pustką nad salonem - co o tym myślicie?

 

 

Witam , czy mógłbyś napisać co zmieniasz w projekcie na etapie adaptacji.

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Też postawiłem na Rubin, mam co prawdę działkę ze spadkiem ale będę ją mocno niewlował. Projekt w 100% spełnia moje wymagania co do funkcji a bryła też jest OK. tak że nie szukam dalej - i nie projektuje - mimo że sam jestem projektantem - ale dla siebie jest najgorzej coś zaprojektować - i nie ma czasu a tu proszę projekt który w 80% spełnia moje wymogi - 20% zmienie w ramach adaptacji a resztę pewnie jeszcze na budowie, zastanawiam się nad pustką nad salonem - co o tym myślicie?

witam w klubie rubinowiczów :D

pustka nad salonem to świetna sprawa, to był jeden z powodów dla których wybraliśmy ten projekt

fakt, że możę nie jest to zbyt ekonomiczne rozwiązanie pod względem energetycznym, ale daje efekt...

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kapi01

Co masz na myśli mówiąc o pustce? Dla mnie to był właśnie jeden elementów dla których zdecydowałam się na Rubina. Mam już pogląd jak to będzie wyglądało, bo jestem dość zaawansowana w budowie. Belki nad pustką będą widoczne.

A ty co planowałeś zrobić?

hejka

więc będą u ciebie widoczne belki nad pustką?

masz może jakieś fotki?

zaintrygowałaś mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zastropić pustkę nad salonem i podnieść wysokość tej jaskółki tak aby zrobić na poddaszu dodatkowe pomieszczenie może hall (zastanawiam się nad tą zmianą nie jestem jeszcze przekonany na 100%), oprócz tego chce zlikwidować - przeprojektować te duże okno - mi się nie podoba i mam pomysł jak je przeprojektować na 2 okna - jedno w salonie duże i drugie półokrągłe na poddaszu. Oprócz tego zmiany w środku to wejście do gabinetu bezposrednio z wiatrołapu (z uwagi na potrzebę), likwidację kominka zewnętrznego, oraz powiększenie garażu o ok. 1,0 m oraz pokoju na poddaszu nad garażem. Pokoje nad poddaszem łącze w 1 pokój hobby - duży, likwiduje pralnię i przenoszę ją do kotłowni - będzie czysta, bez kotła na paliwo stałe (kocioł kondensacyjny oraz zbiornik buforowy do solarów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie ta pustka właśnie podoba i chcę mieć widok z góry na salon oraz z dołu na piętro. Belki mama już oheblowane i zaipregnowane na ciemny orzech. Wszystko będzie widoczne. Mam pare zdjęć na stronce (http://www.album.com.pl/album.php?id=18293), resztę zrobie za niedługo. W domu bedę miała dużo wykończeń drewnianych (stawiam na naturalizm) i wszystko bedzie się dobrze komponowało.

Ja również zrobiłam parę zmian w projekcie. Też zlikwidowałam kominek zewnętrzny, nad garażem mam jeden wielki pokój, z pralni zrobiłam dodatkową łazienkę (to jest moją i męża część domu), a obok będzie garderoba. Zlikwidowałam wszystkie okna dachowa z wyjątkiem łazienkowych. Skróciłam też trochę ściankę przy schodach od strony gabinetu. Podwyższyliśmy też o jeden poziom cegieł wysokość ścian poddasza, żeby jak najwięcej wykorzystać powierzchnię. Słupy mam wszystkie kwadratowe.

A co do okna w salonie, to właśnie ono decyduje o pięknie tego domu. Nie wiem czy jak je podzielisz to będzie też dawało taki efekt. Ale jestem ciekawa jak to by wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! :)

32zetka i dawidk - dziękujemy za zdjęcia i czekamy na dalsze

jeżeli chodzi o pustkę nad salonem , to ja również uważam, że ona nadaje pewien smak temu domowi. antresola jest tu pewnym dodatkiem do całokształtu wyglądu wnętrza. okno w salonie nie tylko oświetla pomieszczenie ale przede wszystkim stwarza pewien klimacik, którego na pewno zostanie utracony bez anresoli

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pustka ma wady i zalety. Zalety już znamy - odnośnie wad to wymieniam:

 

- utrata ciepła na parterze

- uciążliwość dla mieszkańców poddasza (dzieci) gdy np. będę chciał wieczorem głośniej posłuchać muzyki

Odnośnie góry to nie koniecznie będę robił tam pokój tylko otwartą przestrzeń (hall) dla dzieci np. do czytania książek, jaskółka zostanie podniesiona o jakieś 1,0 m i okno zostanie rozdrate na 2 mniejsze. Jedne półokrągłe na górze ładnie doświetlające hall, drugie duże w salonie na dole. Mnie osobiście nie podoba sie te wielkie okno - wygląda jak KAPLICA - ale to moje osobiste zdanie innym może się podobać. Odnośnie ciepła to projektowaliśmy często takie rozwiązania z pustkom tzw. na wniosek klientów, wygladĄ fajnie, wymaga drogiego wykończeniA żeby był efekt, ale każdy z użytkowników narzeka później w zimie na ciepło w salonie ;).

Jeżeli chodzi o elewacje można ładnie i efektowanie ją również wykończyć przy rozdzielieniu okna całą przestrzeń od dołu do przestrzeni pomiędzy oknami wyłożyć np. czarną płytką klinkierową. Jak przygotuje sobie adaptację tej elewacji to chętnie pokaże ją publicznie na necie - myśle że za jakieś 2 tygodnie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawa rozwiązania które proponujesz i z chęcią je zobaczę. Nie znaczy to, że mnie się to podoba, ale jak sam zauważyłeś każdy ma swoje zdanie i co inne się podoba. Co do utraty ciepła na dole to nie uważam tego za problem. Jest przecież kominek który zamierzam eksploatować jak tylko długo można. Muzyki też lubię słuchać, ale moje dzieci jeszcze bardziej i dopilnuję żeby każdy robił to w swojej własnej części domu.

Jak nie jest to tajemnicą to napisz gdzie się budujesz Kapi01

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Guziki znalazłam wasze zdjęcie domku które zamieściliście we wątku grupy szczecińskiej. Ten obłożony klinkierem z brązową dachówką. Jest na http://forum.muratordom.pl/elewacje-zdjecia,t63326.htm?highlight=rubin

Po prostu cudo!!!! Ja też tak chcę zrobić u siebie. Nawet w tej samej kolorystyce. Z kasą pewno w tym roku w tym roku nie wyrobię i klinkier przełożę na przyszły rok. Ale taki stan chciałabym osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...