Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na wzgórzu - pytana i odpowiedzi;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sauna to u mnie ważna rzecz. Teraz korzystam z klubie fithnes, ale chce mieć swoją!!

Myślałem o zewnętrznej saunie, by w zime po śniegu sie potarzać, ale znalazłem na nią miejsce, więc ostatecznie zostanie w domku.

U za jeziorkiem tesknię cągle. Ja chłop z Warmii jestem - tam jezior nie brakuje. Może Odrą obetrę łzy, ale to jak kupie łódź motorową 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem jaką saunę zamontuję; parowo suchą czy tylko suchą

ja buduję za domem saunę - typu smoke sauna z balią

a jesli juz w domu to parową

siedzenie w suchej to nie dla mnie.

co Cie przywiało na te nizizny plaskie bezwodne?

 

ps

czy jesteś PEWIEN absolutnie komina fi200 do kominka?

ja bym teraz robiła fi230-250.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy ktoś kto nigdy takiego komina nie robił da sobie radę?

 

Jolu rozmawiałem z moimi murarzami. Kominy systemowe są łatwiejsze do wykonania, szybciej się je robi, a te z KomWentu do tego wychodzą taniej niż cegła.

Wkład łączy się na klej szamotowy a gary normalnie na zaprawę. Zresztą, spróbuję zrobić kilka zdjęć potem. A jeśłi chodzi o warunki techniczne i wysokość umieszczenia wylotów, to w KomWencie Ci to podadzą - przynajmniej mi podawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przezywam zalamanie nerwowe z powodu kosztow budowy(w systemie gospodarczym!!!!!!!) mialo byc ok 500 tys do wprowadzenia, ale teraz widze ze milion to malo :(((((((

tu 5 tys, tam 10, podwyzka o 10%, dodatkowo 13tys za costam, tu kilka tys za zmiane, tu cos i tu cos. mam dosc.wiec szukam nowej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - trochę rozrabiam na budowie i nikt nie wie za bardzo ile tych metrów użytkowych wyjdzie. Mój wykonawca twierdzi, że podniesieniem o dwa bloczki poddasza użytkowego skoczyliśmy ze 178 na ponad 220m2. Aż mnie to zadziwiło. Jak stane więźba wtedy się okaże.

Nadal mam ochotę zmieścić się w 500tys zł.

Aniu - tnij koszty i przenoś te zakupy, które można prznieść na późniejsze terminy. Ja mam kilka takich elementów np. saunę mogę dorobić później lub Gruntowy Wymiennik Ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie załamujcie mnie, 500tyś! Ja muszę zmieścić się w 250. Jak pewnie wiecie buduje bez kredytu i więcej po prostu nie mam. Nie oszczędzam na materiałach na stan surowy (bo tego raczej potem nie wymienię), ale widzę, że wykańczać pozostanie mi w supermarketach :evil: Sporo udaje mi się oszczędzać na robociźnie np. położenie płytek mam zupełnie gratis, a u mnie trochę tego będzie (przy dzisiejszych cenach 70~80 zł za metr, aż włos sie jeży). O podjazdach, ogrodach itp nawet na razie nie myślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu w supermarketach tez sa markowe produkty, tesciowie wlasnie kupili kafle opoczno, ktore ogladalam za 60zł/m2 a trafila im sie promocja i maja po 20zł za metr. Daro ja tez podnioslam scianke kolankowa, tyle ze o 20cm, ciekawe ile mi metrow doszlo (do sprzatania).

Jolu mi kafle tez bedzie klasc tesc (uf jaka ulga dla portfela, tym bardziej ze podloga w lazience ma 54 m2 co szybko liczac ok 4tys za polozenie kafli na samej podlodze :o :o :o -masakra, a co ze scianami?).

Mam juz ok. 30% wiezby na dachu. dom zaczyna nabierac ksztaltow.

Daro ustosunkuje sie do Twoich kosztów: niemało, ale to duzy dom, wiec nie jest zle, nas z Jola nie przebijesz, bo my "same" na tej budowie robimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona podgrupo, ile płacicie dekarzowi. Ja dzisiaj przeżyłam stres, bo dekarz nota bene polecany na forum i mający wejść pierwotnie 1 sierpnia, znowu usiłował przełożyć termin. Więźba leży sobie i się paczy. Na szczęście (mam taką nadzieję) polecił kolegę i ten wchodzi od poniedziałku. I udało mi się osobiście zbić jeszcze 2 tyś. Mam nauczkę, niczego już nie zlecam bez umowy pisemnej, bo jak widać nie każdy przejmuje się ustnymi ustaleniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja najulubiensza :) Podgrupo!

ja place delarzom 20tys za całość łącznie z polozeniem rynien. dach ma 330m2 i dekarze twierdza ze jest jednym z bardziej skomplikowanych jaki kladli.ale ja mam dachowke cementowa braasa, nie karpiowke.

zaraz postaram sie wkleic fotki w dzienniku. aparat wrocil z urlopu.

Jolu jezeli chodzi o rynny to Pani z Lechbudu polecila mi galeco (chyba tak to sie nazywa) ponoc sa ok i niedrogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...