Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące ptaków.


Recommended Posts

Witam.

Mam może dziwne pytanie,jak sie moge pozbyć ptaków,gołębi,wróbli i jeszcze jakieś przylatują.Siadają na dachu nie dość że jak po nim chodzą jest straszny hałas to jeszcze jest cały w ptasich odchodach,wygląda to strasznie.Jak je przegonie to po chwili znów przylatują :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w ogrodzie pozawieszałam niebieskie kawałki plastiku- tak aby te kawałki się poruszały i zauważyłam, że ptaków mniej

 

przedtem wybierały mi z ogródka co się dało- przysmakiem była sałata

 

ptaki nie lubią też zapachu piołunu

 

pzd

 

O.K na ogródku to może i zdaje egzamin,ale dach mam na wysokości 8 metrów,więc chyba mi to nie pomoże.Niestety chyba będe zmuszony do likwidacji ptactwa kalibrem 4.5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K na ogródku to może i zdaje egzamin,ale dach mam na wysokości 8 metrów,więc chyba mi to nie pomoże.Niestety chyba będe zmuszony do likwidacji ptactwa kalibrem 4.5mm.

Najlepiej zabij wszystko co żyje w okolicy wybetonuj podwórko, załóż jakiś kosz albo inne pole siłowe, radary i automaty do niszczenia wszystkiego co żyje i bądź szczęśliwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i następny .... A może ignorant, nie zdający sobie sprawy, ile drobnych ptaków śpiewających ginie w kocich pazurach. A późnież posty- ratunku, mszyce, robale, czym to wytruć. Szkoda nawet pisać.. Nie wiem tylko- ignorancja to czy zwykła głupota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak ignorancja.

Od kiedy to kot czy pies jest naturalnym elementem ekosystemu?

Pól biedy, jeśli ma pełną michę. Ale i tak poluje, ma to w genach. Zatłucze i zostawi. Sąsiadka, pop... stara panna zresztą ma aktualnie 8, w porywach 15. A ja rano zbieram zagryzione ptaki z trawnika i naprawdę czasem doprowadzony do desperacji patrzę na wiatrówkę, oczywiście nie na ptaki. Słowik śpiewał jedną noc- nie całą, rano leżał zagryziony na trawniku. Do tego kosy, wilgi, drozdy.. Tragedia zwłaszcza w chwili, gdy młode, słabo latające opuszczają gniazda. Kot w gospodarstwie na wsi ma myszy i parę ha do polowań, w zabudowie jednorodzinnej, przy zagęszczeniu jeden na 1000 m2 jest drabieżnikiem likwidującym wszystko, co fruwa. Kuropatwa, bażant gnieżdżą się na ziemi, wiele drobiazgu nisko- w żywopłotach ciętych, a nawet przydomowych iglaczkach. Koteczek załatwi wszystko. A niektórzy na tym forum chwalą się tym.

Podobnie z psami- tu problem z wsiowymi, na wiecznym niedoborze białka, bo właściciele uważają, że puścić luzem, to sam się wyżywi. i całe watahy grasują i bez problemu zagonią sarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...