Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

porotherm klasa 10 czy 15????


Recommended Posts

Zaproponowano mi na składzie porotherm węgierski klasa 10 , sama już nie wiem czy lepiej odżałować i kupić polską klasę 15. Czy wy kupujecie 15kę, uważacie że dobrze jest dołożyć te trochę kasy i mieć jakościowo lepszy towar, słyszałam gdzieś głosy że można spotkać lepszą jakościową czeską 10kę niż polską 15kę????

 

Może pytanie wyda wam się śmieszne ale jestem kompletnym laikiem, a obecne ceny materiałów skłaniają do kalkulacji ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi na składzie porotherm węgierski klasa 10 , sama już nie wiem czy lepiej odżałować i kupić polską klasę 15. Czy wy kupujecie 15kę, uważacie że dobrze jest dołożyć te trochę kasy i mieć jakościowo lepszy towar, słyszałam gdzieś głosy że można spotkać lepszą jakościową czeską 10kę niż polską 15kę????

 

Może pytanie wyda wam się śmieszne ale jestem kompletnym laikiem, a obecne ceny materiałów skłaniają do kalkulacji ?????

A ytong i inne BK mają jakies 3,5 - 4 a te cieplejsze odmiany na jednowarstwówki to nawet mniej. O ile mowa o klasie wytrzymałościowej na ściskanie w MPa. Kiedys Geno wyprowadził na szybko wzór na MPa- to tak dla zobrazowania wuytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda trzeba brać poprawkę, na to że pth te swoje wytrzrymałości ma pewnie zawyżone, ale kl.10 to i tak, jak przedpiasarz określił, 2x więcej od ytonga

teoretycznie (i pewnie praktycznie) 10 wystarczy, chociaż nie wiem, o wytycznych producenta dot. stawiania ścian zewn z danej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajny ceny juz wyraznie wyhamowały na składach na materiały na sciany .Powiem nawet ze lekko spadły .

Składy zawalone materiałami na ful przynajmniej w rejonie Krakowa.

Porothrtm 25 mozna z dowozem kupic za 9,6 zł

30 za 7,8 zł

max-a mozna kupić ponizej 6 zł i co jest wazne jest dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...