Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lote II.


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Dopiero zaczynamy budowę. Więc na razie kilka słów o początkach...

 

Wybraliśmy z żoną projekt domku LOTE z pracowni Archipelag.

 

http://www.imagic.pl/files//3273/./Lote%20przod.jpg

 

Do oryginału wprowadziliśmy kilka zmian:

1. Łazienkę przenieśliśmy do centrum domu. Dzięki temu mamy piony do wyprowadzenia w przyszłości na poddasze. Kosztem braku okna.

2. W miejscu oryginalnego położenia łazienki i pralni wstawiliśmy schody na poddasze oraz z garażu zaplanowaliśmy wejście do dodatkowego pomieszczenia gospodarczego. Na razie warsztacik w przyszłości rezerwa na drugi piec. Domek ogrzewany na początek gazem.

3. Zmieniliśmy ścianę z YTONGU na BK 600, 24cm /z piórem na klej/ z dociepleniem styropianem 15cm. Współczynnik przenikania ściany 0,22.

 

http://www.imagic.pl/files//3273/./Lote%20uk%B3ad%20pomieszczen.jpg

 

Co mamy zorganizowane do dzisiaj:

1. Z architektem mamy uzgodnione poprawki w projekcie.

2. Złożyliśmy dokumenty o projekt przyłączy.

3. Zapisaliśmy się już na materiały budowlane na ściany i dach, odbiór LISTOPAD 2007 :)

4. Mamy już Kierownika Budowy.

5. Rozmawiamy z 2 Firmami budowlanymi o budowie ścian i dachu od kwietnia 2008r.

6. Jesteśmy w trakcie wyceny fundamentów. Start w lipcu / sierpniu 2007.

7. Stopniowo zbieramy wyceny wszystkich głównych elementów typu: okna, kominek, drzwi, bramy, itp.

8. Jesteśmy po rozmowach na temat kredytu. Zbieramy niezbędne dokumenty. Korzystaliśmy z doradców z EXPANDERA i OPEN.

 

Temat przeniesiony aby można było komentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejny dzień załatwiania.

Dzisiaj była wizyta w kolejnym banku czyli BKO BP. Oferta jest interesująca :lol:

 

Co do punktu 8) Ich podpowiedzi są cenne bo wiemy o co pytać. Aczkolwiek mamy już ciekawsze propozycje oprocentowania, tzn: LIBOR + MARŻA BANKU.

 

Rano Firma budująca ściany dostała projekt domku do analizy kosztów - mają przygotować kosztorys.

 

Jak dobrze pójdzie to we wrześniu będą już fundamenty, mam już ekipę do ich postawienia :)

Czekam na wyceną wykopów i ław. Muszę zawieść jeszcze projekt do drugiej firmy.

 

Piasek już wiem skąd zamówić. Dodatkowo odzyskam piasek z wykopu.

 

PS.

Mam to szczęście, że buduję na piasku.

Na razie największy problem to wykop i zbrojenie.

Mam chyba to szczęście, że w promieniu 30km mam trzy duże i profesjonalne Firmy robiące beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Temat przeniesiony aby można było komentować :)

 

Hej

 

To nie tak. Jeden temat - swój dziennik - powinien być w dziale "Dzienniki budowy - dzień po dniu"

 

natomiast drugi _osobny_ temat np. "LoteII - komentarze" powinien być właśnie w tym dziale.

 

Wtedy w temacie 1. piszesz tylko Ty. w temacie 2. produkują się również inni.

 

Popatrz ja mają to zorganizowane inni.

 

pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kredytów - mało który bank pozwala spłacać w walucie obcej. A różnica między kupnem i sprzedarzą waluty to tzw. spred

 

Sa banki co mają mały spred a są taki co zdzierają nawet po 14gr - z tego co pamiętam uważa sięże przy CHF spred 8gr jest w miarę uczciwy. najniższy chyba widziałem 4gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

sprawdz sobie gdzie masz w projekcie stopy pod słupy w ganku

 

w moim (i zapewne w Twoim też) projekcie jest błąd i fundamenty pod słupy są przesunięte o okolo 80cm do domu tak że potem nie ma o co oprzeć słupów przy więźbie daszku ganku

 

niestety dopiero teraz u mnie to wyszło - widać to na poszczególnych rysunkach projektu - błąd jest w fundamencie

 

Ciekawe czy nie możnaby dochodzić odszkodowania od pracowni Archipelag za takiego BUBLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 months później...

Filigran może być troszkę droższy. Cena około 200-230zł/m.

 

Zmieniamy bo:

1. Jest to monolit - nie będzie pękał. Bardziej równomiernie obciąża ściany.

2. Cały strop masz gotowy w 3-4dni.

3. Jest cieńszy.

4. Koło garażu /kominy/ lejemy go zamiast płyty OSB /patrz dokumentacja/. Tylko idiota mógł tak zrobić w projekcie - kominy poza podciągiem !!!

 

Policz sobie:

1. Belki.

2. Robociznę - mi za układanie policzono 8000-8500zł.

3. Beton.

4. Stal.

oraz

5. Czas.

 

Sprawdź przy okazji jak masz w projekcie. Więźbę dachu na ganku i słupki w moim jest błąd o 80cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

4. Koło garażu /kominy/ lejemy go zamiast płyty OSB /patrz dokumentacja/. Tylko idiota mógł tak zrobić w projekcie - kominy poza podciągiem !!!

 

nie bardzo wiem o czym piszesz... u mnie murarze położyli strop również nad pralnią - teriva - choć faktycznie nie wiem czemu tam była zostawiona dziura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...