Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie ciepłym powietrzem


aero

Recommended Posts

Gość rob***
Rozpatrując różne za i przeciw rozważam też ten typ ogrzewania.

Jeśli rekuperator to dlaczego nie ogrzewnie nadmuchowe.

Mam pytanie - co z ciepła wodą - oddzielny system?

Szukam firmy najchętniej z Dolnego Śląska może być na priv.

 

 

Do ciepłej wody jest osobny podgrzewacz na gaz.

Polecam firmę KOMFORT - robią od lat te systemy- tani nie są, ale markowi.

 

rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 77
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie dziś obejrzałam jakiś program o ogrzewaniu nadmuchowych w tvn (że takie tanie i że może być klima) i się zainteresowałam. Może od lipca pojawiły się jakieś inne dobre / złe doświadczenia w tym temacie? Mam duże okna i muszę wymyślic czy nadmuchówka / kanałówka czy podłogowe pod drewnem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje projektanta, który zaprojektuje mi system ogrzewania nadmuchowego do domu. Jestem na etapie kończenia projektu u architekta i brakuje mi jeszcze rozwiązań dotyczących ogrzewania. Jestem zdecydowany na ogrzewanie powietrzem, dlatego potrzebuję kogoś kto będzie w stanie taki projekt mi zrobić. Szczegóły na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No właśnie problem polega na tym, że nie znalazłem jeszcze żadnej firmy w mojej okolicy, która się tym zajmuje :( Poza tym to jest temat, który można załatwić "zdalnie" i liczyłem na to, że zaglądają tu fachowcy, którzy projektują takie systemy ogrzewania... Albo chociaż jacyś "zadowolenie klienci", którzy są w stanie polecić kogoś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

byłem w domu pokazowym w smolcu pod wrocławiem, gdzie jest ogrzewanie ciepłym powietrzem. Do wad dodałbym:

- wentylator szumi znacząco, ale odniosłem wrażenie, że nie słychać tego przez rury tylko przez samo urządzenie (w pomieszczeniu gospodarczym), może powinno zrobić się do niego po prostu szczelne drzwi..?

- w zimie na wyrzutni na zewnątrz domu pojawiło się coś pomiędzy szronem a lodem, ma ktoś pomysł co z tym zrobić? bo wizualnie po paru tygodniach mrozu zakryć to może całą wyrzutnię, chyba że się mylę..

- pomysł z wyprowadzeniem zużytego (i ciepłego) powietrza do garażu uważam za nietrafiony, ponieważ powietrze wywiewane jest przede wszystkim z wilgotnych pomieszczeń (łazienka, kuchnia), więc wszystko w garażu by szybciej rdzewiało..(?)

+ zdecydowanie większa reszta cech tego ogrzewania to plusy, więc ja jestem na TAK.

Szczegóły tego rozwiązania są też na domy-pasywne.pl - a ja to zamierzam zbudować za jakiś czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polski komfort jest firma godna polecenia mimo kosztow instalacji.Po kilku miesiacach od instalacji pojawil sie problem glosnej pracy systemu.Po rozmowie tel.przyjechali z w-wy do opola na wlasny koszt sprawe rozwiazali w 2 godziny i jak na razie wszystko jest ok.znam ten system gdyz 15 lat mieszkalem w usa i uwazam ze jest super.Pomijajac sprawy alergi, mozna ustawic zadana wilgotnosc-nie mam w ogole problemu suchej skory w zimie a klimatyzator(pompa ciepla) dodali do systemu w promocyjnej cenie.Ogrzewam pierwszy sezon (zawsze najdrozszy) i jak na razie srednio wychodzi 1000 zl miesiecznie za 400 m2 domu-wiec nie jest zle jak mysle.Polecam ten system jak rowniez firme.........tanio placisz -placisz 2 razy pamietajcie o tym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję pilnie użytkowników Polskiego Komfortu w następującej konfiguracji: pompa ciepła powietrze-powietrze, dogrzewanie grzałką elektryczną, rekuperator, wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna. Niewiele brakowało a podpisałbym z nimi umowę, ale się wstrzymałem, żeby upewnić się w mojej decyzji. Na dzień dzisiejszy widzę następujące korzyści:

-system bezobsługowy

-wcale nie tak straszne ceny (nie potrzebuję: dwóch kominów wentylacyjnych, przyłącza gaz., pieca, instalacji c.o.)

-brak zawadzających grzejników pod oknami

-wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach

-brak wilgoci (mokra działka)

Boję się następujących wad:

-wysokie rachunki za prąd

-chałas

-"wiatry" w domu

Odwiedziłem dwa budynki ogrzewane tym sytemem. W jednym czuć było ruch powietrza i to nie było przyjemne. W drugim natomiast było bardzo przytulnie. Nie wiem skąd ta różnica.

To co najbardziej mnie interesuje to miesięczne koszty ogrzewania tym systemem. Aha dodam, że będę miał kominek, który nie będzie bezpośrednio wpięty w system, ale jeden z kanałów czerpiących będzie tuż obok kanału wyrzucającego ciepłe powietrze z kominka. W ten sposób będzie wspomagać ogrzewanie całego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Właśnie wykańczam dom. Ogrzewanie nadmuchowe już mam zamontowane. Przeciągi to bzdura. Ledwo czuć ruch powietrza, jak się przyłoży rękę do kratki. Nagrzewa błyskawicznie - nawet nie w pełni ocieplony budynek. Słychać dmuchawę, ale poddasze mam jeszcze niezaizolowane akustycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

witam

Mam pomysł na ogrzewanie domu następujący:

3 systemy wspomagające sie nawzajem + wspomagacz

głowię się w nowobudowanym domu (połud-zach) nad następującym rozwiązaniem:

- solary dach (mieszkanie połud -zach) - podłogówka - do pewnej temperatury

- rekuperator

- kominek -

- kocioł gazowy jako wspomagacz i awaryjne rozwiązanie (na naprawdę niskie temperatury choć w pomorskim takowych niewiele)

co o tym sądzicie?

 

dom ok 250m2

dziękuję za komnetarze i podpowiedzi

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że głównym źródłem ciepła miałoby być słońce.

Ma ono jedną wadę - jest go najwięcej wtedy, gdy jest najmniej potrzebne, czyli podstawowa sprawa to zmagazynowanie odpowiedniej ilości ciepła. Drugim problemem jest odbiór nadmiaru ciepła latem.

Oczywiście i z jednym i z drugim problemem można sobie poradzić budująć odpowiedni akumulator ciepła. Przykład takiej instalacji znajdziesz tutaj :

http://www.sonnenhaus-institut.de/solar-haeuser/pdf/sonnenhaus-bauer-pummer-94559.pdf

Rodzaj ogrzewania jest sprawą drugorzędną, jednak żeby współpracowało ono dobrze z instalacja solarną powinno być niskotemperaturowe. Nie wyklucza to oczywiście ogrzewania powietrznego, jednak w tym wypadku oznacza to duże przekroje kanałów nawiewnych i odpowiednio duże nagrzewnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...

Witam

Też jestem zainteresowany ogrzewaniem nadmuchowym i chętnie posłuchałbym wypowiedzi użytkowników tego systemu. Jeżeli chodzi o koszty instalacji to myślę, że jest ona porównywalna z ogrzewaniem wodnym. Dal domu o powierzchni ogrzewanej 175 m2 i kubaturze 500 m3 koszt instalacji z montażem wyliczono mi na 65.000 PLN. W skład wchodzi pompa ciepła z funkcją klimatyzacji, rekuperator, system mechanicznej wentylacji, filtry z funkcją jonizacji powierza, nawilżacz powietrza, lampa UV, sterowanie elektroniczne, no i kanały wentylacyjne. Wielkim plusem wg mnie jest to, że można zamontować podstawowy układ ogrzewania a potem go rozbudować o dodatkowe moduły. Bardzo proste jest też włączenie kominka do systemu i nie wymaga żadnych przeróbek. Po prostu system pobiera powietrze znad kominka i rozprowadza po całym domu.

Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych i wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...