Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile za założenie trawnika?


mieczotronix

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam trawnik zrobiony przez firme ogrodnicza na 8 arach . Wycena obejmowała : przygtowanie terenu, jedna wywrotkw ziemi, odprowadzenia z rynien prosto do ziemi, zasianie trawnika, nasadzenie 15 sadzonek , aranżacja miejsca na hustawke, aranazacja miejsca wokoło szamba- żwirek, kostka itp. - cena 2700 zł. To był pierwszy etap prac. Nastepny etap sadzenie roslin ok.300 sztuk 4000 tys.

 

A tera wszystko rosnie. Gwarancja na rosliny jeden rok. Pierwsze koszenie - firma ogrodnicza.

 

Paty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem ulotkę reklamową dotyczącą zakładania trawników. Cena - 2,7 m2 .W tym : wyrównanie terenu, glebogryzarka, wałowanie, posianie trawy (trawa jest już w cenie) wałowanie, wysypanie około 2cm warstwy torfu, wałowanie. Torf trzeba kupić samemu.

 

Robię sam.

 

Pozdrawiam,

 

Ciekawym jaki gatunek trawy jest w cenie. Żle dobrany może wymagać dużej pracy lub wręcz założenia nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też sami a oto efekty

 

http://foto.onet.pl/upload/8/67/_484922_n.jpg

Pracy było dużo, walka z ptactwem zaciekła- ale wygraliśmy :lol:

 

 

Czy to trawnik posiany w tym roku? Jeżeli tak to jak długo od wysiania rósł do takiego stanu jaki jest na zdjęciu.

Napisz coś bliżej na jego temat.

 

Paty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty- trawę sialismy we wrześniu 2004r. Trawka jest firmy Barenburg. Godna polecenia. Jest to pierwsza wiosna naszej trawki :lol:

Kiedy ją posialiśmy, usiedliśmy sobie na tarasie podziwiać nasze dzieło- az tu nagle jak nie lunie deszcz- ale jaki.. Zbomnbardował nam całe pole. Nasiona wręcz pływały . Byłam pewna, że nic z tego nie będzie, ale.. po trzech dniach :o nasionka zaczęły wschodzić, po pięciu już był piekny zielony kobierzec :lol: Po pół roku wyglada jak na zdjeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty - mam ten sam problem (trawnik sadzony w połowie kwietnia) miejscami jest ładnie, miejscami nie.

 

i mam dylemat bo słyszałam dwie szkoły:

 

1. kosić, podlewać, kosić - sam zgęstnieje

2. kosić, podlewać, dosiewać - bo inaczej placki nie znikną

 

no i kto ma rację? :-?

Czupurku ten pierwszy. Przynajmniej u mnie sie sprawdziło. Jak napisałam wyżej o tej ulewie- to właśnie w niektórych miejscach wypłukało trawe i powsały rzadkie placki (w niektórych gęstwina) Tam gdzie było rzadko podlewaliśmy intensywniej, na wiosne zasiliłam trawę nawozem - placki zniknęły, trawka nabrała intensywnego koloru i zgestniała.. Ale jeśli chodzi o nawóz to nie sypcie go na niedawno siana trawę lepiej poczekajcie i zasilcie ja na wiosne za rok. Teraz jest za młoda i może ja spalić. Nie martwcie sie- placki znikną i będzie ładny trawnik. Na moim zdjęciu to jest właśnie obszar gdzie były placki- teraz ich nie ma. W sumie to nawóz zrobił swoje najlepiej. W każdym bądż razie ja nic nie dosiewałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja trawa ma dopiero niecałe dwa miesiące i tak pieknie wyglada tylko w niektórych miejscach. Sa jeszcze gołe placki i sama nie wiem czy zarosną czy dosiewać. W niektórych miejscach jest rzadka. Nie wiem może koszenie jej pomoże.

 

paty, ziemia nie jest zbytnio zbita? Mnie trawniki wychodza super :D Ale nic więcej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie ok :D

Trawa to chwast ja już teraz czasami ją przeklinam- a to, że mi tuje zarasta, a to, że rosnie za szybko, za wolno- oj cały czas coś. Nie dogodzisz :wink: A jeszcze niedawno drżałam,żeby tylko wykiełkowała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie a to wszystko przedemną...

 

ale najpierw, zagrabic dokładnie ziemię...wysypac specjalny nawóz( jak cos podam nazwe pozniej bo u kumpelki firma ogrodnicza zakłądała trawnik)pozniej na to wysiac trawkę i zeby nie było placków...przysypać okolo do 1 cm ziemią....

 

no i bede siedziec i patrzec czy rosnie...kupuje trawke Tylko Barenburg Gazon :lol: piękniasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...