Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgadzam się całkowicie z Langerob25, wszelkie wentylacje powinny być nad dachem. Z moim instalatorem uzgadnialiśmy odpowietrzenie kanalizacji nad dach, z lenistwa niestety zostawił na stryszku. Teraz nie spełnia swojej funkcji w deszczowe dni. Muszę to poprawiać :evil: . 1Sadek grzejnik mam pod samym oknem dachowym na klatce schodowej. Nie zakłóca to komunikacji w żaden sposób. Teraz można kupić naprawdę cieniutkie grzejniczki. Ja miałam wstawione okna w listopadzie, zimą się nie grzało. Z oknami się nic nie działo, jedynie okna dachowe parowały czasami i leżał w zimie na nich śnieg, który niestety nie topniał. ANNJAK3005 gratuluję, pamiętam jaka duma mnie rozpierała jak rosły ścianki Salsy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z Langerob25, wszelkie wentylacje powinny być nad dachem. Z moim instalatorem uzgadnialiśmy odpowietrzenie kanalizacji nad dach, z lenistwa niestety zostawił na stryszku. Teraz nie spełnia swojej funkcji w deszczowe dni. Muszę to poprawiać :evil: . 1Sadek grzejnik mam pod samym oknem dachowym na klatce schodowej. Nie zakłóca to komunikacji w żaden sposób. Teraz można kupić naprawdę cieniutkie grzejniczki. Ja miałam wstawione okna w listopadzie, zimą się nie grzało. Z oknami się nic nie działo, jedynie okna dachowe parowały czasami i leżał w zimie na nich śnieg, który niestety nie topniał. ANNJAK3005 gratuluję, pamiętam jaka duma mnie rozpierała jak rosły ścianki Salsy :lol:

 

Dzięki za odpowiedz rozmawiałem wczoraj z kolegą który zajmuje sie projektowaniem instalacji i powiedział mi dokładnie to co napisaliście (wentylacja nad dach ) :-)

BG jeśli chodzi o odpowietrzenie kanalizacji to polecam ci ten watek http://forum.muratordom.pl/odpowietrzenie-kanalizy,t31951.htm?highlight=odpowietrzenie%20kanalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG jeśli chodzi o odpowietrzenie kanalizacji to polecam ci ten watek http://forum.muratordom.pl/odpowietrzenie-kanalizy,t31951.htm?highlight=odpowietrzenie%20kanalizacji

 

Dobry temat.Ja będe miał jeden pion i zakupiłem już nawet kominek do dachówki.Ale warto przeczytać,na wszelki wypadek.Na budowie można wiele rzeczy "spartolić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie właśnie fotki Sienny z galerii na Picasa(dzięki WIELKIE) i u niej ciekawie jest zrobiony korytarz ,chodzi o dokładnie o to że ta "przepaść"chyba została zwężona? W projekcie jest 2 metry przestrzeni.Tak sobie myślę,czy aż taka przestrzeń jest konieczna?Na pewno więcej wtedy z dołu i góry widać.Jak jest u Was? BG co Ty powiesz o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie właśnie fotki Sienny z galerii na Picasa(dzięki WIELKIE) i u niej ciekawie jest zrobiony korytarz ,chodzi o dokładnie o to że ta "przepaść"chyba została zwężona? W projekcie jest 2 metry przestrzeni.Tak sobie myślę,czy aż taka przestrzeń jest konieczna?Na pewno więcej wtedy z dołu i góry widać.Jak jest u Was? BG co Ty powiesz o tym?

 

 

No właśnie, co z tą przestrzenią na klatce schodowej? można ją zmniejszyć, uzyskując trochę miejsca na piętrze?zapewne trzeba brać pod uwagę wysokość potrzebną przy wchodzeniu po schodach, żeby nie trzeba było się skradać na czworakach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się rozgadaliście :D

Odnośnie grzejników to nie mam żadnego na klatce schodowej a w łazience też mam na ścianach a nie pod oknem i uwierzcie, okno nie paruje nawet w czasie gorącej kąpieli i przy temperaturze 27 st.w łazience.

A jeśli chodzi o tę dziurę w stropie to nasz majster ją przerabiał na mniejszą a tłumaczył to właśnie tym, że jeśliby pozostało bez zmian to osoba powyżej 1,80 musiałaby się kulić wchodząc na schody. A że mój synek już daaawno przerósł rówieśników i wyszedł poza siatkę centylową to nie kłóciłam się. Ogólnie przerobione są podobno schody (nie wiem jak było w oryginale). Na dole mam 3 proste schodki a później 2 zabiegowe, a było podobno tak, że wszystkie od początku były skośne.

A moja ścianka kolankowa jest taka jak w projekcie - 3 pustaki. Tyle tylko, że murłatę małż obłożył styropianem (nudziło mu się) a tynkarze to otynkowali i tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie schody też wyglądają inaczej niż w projekcie. Dziura w stropie jest dużo węższa, ale trochę chyba dłuższa. Korytarz zrobiłam węższy, on służy tylko do komunikacji, która na górze nie będzie zbyt częsta. Dzięki temu powiększyłam łazienkę. Schody mam podobne do Sienny. Jeśli chodzi o grzejniki pod oknami dachowymi to jednak jestem za ich umieszczeniem. Koleżanka nie ma i po kilku latach jednak z okna podcieka, para wodna zrobiła swoje, a okna ma naprawdę drogie. Burifanek, większe okno - więcej światła, mniejsze - mniej. U mnie ze względu na kwiaty jest duże. Pamiętam, że zastanawiałam się, czy to okno dawać - u mnie jest ono za blisko granicy. Złamałam troszkę przepisy i okno jest :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ile stron ma projekt salsy? My nasz oddaliśmy do starostwa i nie mamy wglądu, a wcześniej zeskanowaliśmy żeby mieć coś dla siebie teraz drukujemy projekt dla wykonawców w celu wyceny robocizny, a oni mówią że brakuje kilku ważnych kwestii :-?

I jeszcze drugie pytanie, jaka jest powierzchnia murów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...