Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich.

mam pytanie gdzie umiesciliscie kotlownie?

projekt bez garażu

 

 

Witam u Mnie kotłownia umieszczona została w pokoiku na dole wejście do niej z wiatrołapu bo jest całkowice oddzielona od części mieszkalnej dodatkowe drzwi na zewnątrz dla wygody jak się wychodzi po drzewo czy węgiel oraz obniżona podłoga o 1 metr w dół dla pozyskania większej przestrzeni i dodatkowo postawiona ściana od strony komina ze względów bezpieczeństwa.Możesz pooglądać na zdjęciach jak to wygląda.Jednak plany się zmieniły i postanowiliśmy dobudować garaż więc kotłownia będzie w pomieszczeniu gospodarczym ale nic straconego trzeci komin na pewno zostanie wykorzystany jak się to mówi Od Przybytku Głowa Nie Boli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad budową tego wspaniałego domku, ale troche sie boję kosztów. Im więcej czytam tym mniej wiem. Czy mógłby mi ktos powiedzieć na jakie koszty trzeba sie przygotować. Chce budować SALSĘ bez garażu.

Ile mniej więcej powinienem wydać za stan surowy z zadaszeniem z blachodachówki.

Chcę budowac z porothermu + ocieplenie.

Jaki jest koszt instalacji wewnetrzynych.

Mam 50 tyś. Ile musiałbym wziąźć kredytu? Czy 200 tys wystarczy?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad budową tego wspaniałego domku, ale troche sie boję kosztów. Im więcej czytam tym mniej wiem. Czy mógłby mi ktos powiedzieć na jakie koszty trzeba sie przygotować. Chce budować SALSĘ bez garażu.

Ile mniej więcej powinienem wydać za stan surowy z zadaszeniem z blachodachówki.

Chcę budowac z porothermu + ocieplenie.

Jaki jest koszt instalacji wewnetrzynych.

Mam 50 tyś. Ile musiałbym wziąźć kredytu? Czy 200 tys wystarczy?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

 

Witam! Widzę że Salsa staje cię coraz to popularniejszym domkiem za niedługo chyba będziemy mieć Fan-Klub miłośników projektu Salsa :lol: :lol: :lol:

 

Koszta budowy mogą być bardzo zróżnicowane wszystko zależy od regionu gdzie się dom buduje w każdym wykonawcy mają inne ceny,tak samo wygląda sprawa materiałów można sporo zaoszczędzić kupując te tańsze poszukać na składach kto da lepszą ofertę teraz wszystkiego jest pod dostatkiem można się targować.Jeżeli garażu nie będziesz budować to też sporo możesz zaoszczędzić a pamiętaj że zawsze w przyszłości możesz go dobudować nic nie stoi na przeszkodzie.Każdy z Nas poda Ci inną kwotę za stan surowy otwarty bo każdy ma dom z innych materiałów budował w innym miejscu i wykańczał będzie według Swojej kieszenie ale poczytaj i wypośrodkuj sobie cenę pomiędzy chyba coś mniej więcej już się dowiesz i wtedy będziesz wiedział ile jeszcze Ci potrzeba. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoł hoł hoooooł :D Burifanek, widzę że mnie nawet wspominałaś parę kartek temu :) I widzę że Salsomaniaków przybywa :) I wcale się nie dziwię :)

Zajrzałam, bo szukam inspiracji do moich łazienek... tak, tak, dopiero się za nie biorę. Do tej na dole nawet płytki już kupiłam, jaśniuśkie, ekri, tylko myślałam, żeby dać im ciemną fugę i tu zaczyna się problem. No bo jak ciemna fuga to jakie listwy wykończające? :o

Czytałam, że rozmawiacie o zwrocie Vatu. Podpowiem, że zwracają za boazerię, ale jeśli się powie, że to boazeria podłogowa (łazienkowa np) bo ściennej nie zwracają. Zwracają nawet za siatkę ogrodzeniową jak się amnezji dostało i twierdzi się że to siatka podtynkowa :D Na mojej fakturze widniało po prostu siatka, nic więcej, to mogłam nie pamiętać przecież.

Powodzenia wszystkim życzę, sprzyjającej pogody, rzetelnych wykonawców i kilku znalenionych worków z pieniędzmi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoł hoł hoooooł :D Burifanek, widzę że mnie nawet wspominałaś parę kartek temu :) I widzę że Salsomaniaków przybywa :) I wcale się nie dziwię :)

Zajrzałam, bo szukam inspiracji do moich łazienek... tak, tak, dopiero się za nie biorę. Do tej na dole nawet płytki już kupiłam, jaśniuśkie, ekri, tylko myślałam, żeby dać im ciemną fugę i tu zaczyna się problem. No bo jak ciemna fuga to jakie listwy wykończające? :o

Czytałam, że rozmawiacie o zwrocie Vatu. Podpowiem, że zwracają za boazerię, ale jeśli się powie, że to boazeria podłogowa (łazienkowa np) bo ściennej nie zwracają. Zwracają nawet za siatkę ogrodzeniową jak się amnezji dostało i twierdzi się że to siatka podtynkowa :D Na mojej fakturze widniało po prostu siatka, nic więcej, to mogłam nie pamiętać przecież.

Powodzenia wszystkim życzę, sprzyjającej pogody, rzetelnych wykonawców i kilku znalenionych worków z pieniędzmi :)

 

 

sienna Ja myślałam że Ty już po prostu tak się zadomowiłaś że o Nas wszystkich zapomniałaś i jesteś taka podekscytowana mieszkaniem w domku że już wogóle nie chcesz Nas znać :cry: Czasami sobie pomyślałam ciekawe co tam u sienny ale nie chciałam Cię wywoływać tak oficjalnie :D fajnie że jesteś napisz coś więcej co zrobiłaś w domku jak się mieszka jak urządziłaś kuchnię bo jestem ciekawa mogłabyś jakąś fotkę podesłać jak masz jeszcze Mój email :wink: zaraz powiesz że za ciekawska jestem ale wiesz jak to jest każdy szuka inspiracjii do Swojej Salsy a najlepiej popatrzeć jak już ktoś się urządził bo to zawsze łatwiej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podekscytowanie minęło ale zadowolenie z domu - nie :) Naprawdę wygodnie się mieszka, jest taniutki w ogrzaniu i bardzo przytulny. Po kuchni nie robiłam już nic, dolna łazienka jest w robocie a górna jeszcze czeka. Schody wymagają jeszcze dopieszczenia ale nie wiem czym by je uślicznić :lol: Gdybym dziś budowała salsę to wywaliłabym słup a za to ciut wydłużyłabym ściankę dzielącą kuchnię i salon. Moja salsa zbudowana została z jakąś belką, dzięki czemu słup nie jest potrzebny ale został, bo baliśmy się wątów przy ewentualnym odbiorze budynku, później miał być usunięty, ale małż na tyle się z nim zaprzyjaźnił, że nie pozwala go usunąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...