Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mamy pytanie ile u was kosztowała hydraulika tak orientacyjnie sam materiał , my mamy wolno stojący garaż i całość z piecem kaloryferami i podłogówka w łazienkach woda ciepła zimna kanaliza itp. sam materiał powiedział nam 21 tysięcy w porównaniu z robocizna tylko 3 tys. to sporo za materiał , proszę powiedzcie czy to normalna cena czy może przesadzona .

 

 

Chyba dobra cena Ja dostałam wycenę z okolicy na całe centralne i wodę z materiałem w tym był ujęty bufor ciepła za kwotę 7700 zł i wyszło brutto prawie 40 tysięcy więc zaczęłam się zastanawiać czy ta cena z lekka nie przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Serdecznie wszystkich Forumowiczów! Założyłam profil na tym forum, ponieważ posiadam domek Salsa w stanie surowym i jestem bardzo ciekawa Waszych rozwiązań co do tego projektu. Powiem szczerze, że jestem laikiem w temacie budowlanym i projektowym, ale mam nadzieję, że na tym forum znajdę wiele odpowiedzi na swoje pytania oraz, że będziecie służyć mi radą. Pozdrawiam :)

P.S. Jeśli ktoś z Was mógłby wysłać mi jakieś zdjęcia z budowy na adres mailowy to będę wdzięczna ([email protected])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, jesteśmy jeszcze przed zakupem projektu, chcielibyśmy poznać dokładne wymiary naszej salsy, wszędzie są podane w m2, mnie interesują dokładne wymiary (długość i szerokość) jeśli macie projekt w wersji elektronicznej bardzo prosze o przesłanie na mój adres(wymiarów - parteru i piętra). Super byłoby widzieć już oryginalne strony projektu, mógłbym pokazać je swojemu projektantowi i już nanosić zmiany - pierwsze w głowie już mam:)

ADRES: [email protected]

DZIĘKUJEMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, jesteśmy jeszcze przed zakupem projektu, chcielibyśmy poznać dokładne wymiary naszej salsy, wszędzie są podane w m2, mnie interesują dokładne wymiary (długość i szerokość) jeśli macie projekt w wersji elektronicznej bardzo prosze o przesłanie na mój adres(wymiarów - parteru i piętra). Super byłoby widzieć już oryginalne strony projektu, mógłbym pokazać je swojemu projektantowi i już nanosić zmiany - pierwsze w głowie już mam:)

ADRES: [email protected]

DZIĘKUJEMY

 

 

 

http://galeriaprojektow.pl/kr_salsa_z_garazem.htm

 

Na dole strony,po lewej stronie masz :"pliki dodatkowe". Tam znajdziesz rzuty i przekrój budynku.

Miłego przeglądania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie centralnego ogrzewania wraz z hydrauliką

cena materiałów i robocizny dostałem od 3 firm:

1 firma: 21000

2 firma : 19700

3 firma : 16000

U mnie ogrzewanie gazowe (piec kondensacyjny)

Podłogówka w witrołapie, korytarzu oraz w łazienkach, reszta grzejniki + kominek z wkładem.

 

Pozdrawiam

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Salsowiczów. Mam pytanko na temat pokoi na pierwszym piętrze (tych nad slonem). Czy te dwa okna balkonowe wystarczająco doświetlają pokoje? Zastanawiam się nad dodaniem dodatkowo okna dachowego gdyż nie wiem czy nie będzie w tych pokojach za ciemno. Tylna część budynku skierowana jest na stornę północną.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrowienia

Edytowane przez lukiimag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Salsowiczów. Mam pytanko na temat pokoi na pierwszym piętrze (tych nad slonem). Czy te dwa okna balkonowe wystarczająco doświetlają pokoje? Zastanawiam się nad dodaniem dodatkowo okna dachowego gdyż nie wiem czy nie będzie w tych pokojach za ciemno. Tylna część budynku skierowana jest na stornę północną.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrowienia

 

Hej pozdrawiam. Wczoraj byłem u swojego projektanta, podpisaliśmy umowe .....itd. rozmawiałem z nim na ten sam temat, czyli (mało światła w salonie) ponieważ dom będzie stał wejściem do południowej strony. poradził nam jeszcze zastanowić się nad ułożeniem domku na działce i zaproponował przesunięcie całego domku tak aby prawa boczna ściana była bardziej nasłoneczniona. Co do pierwszego piętra to w tych pokoikach nie będę dawał okien dachowych, natomiast w trzecim będzie okienko:) i to nad łóżkiem:)

Edytowane przez M & E & SALSA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pobutu u projektanta :) - zajmie się wszystkim! ... i tak:

 

1. wniosek o odbbiór nieczystości - 40zł

2. zakup projektu - 1696zł

3.przygotowanie wniosków i zebranie dokumentów - 150zł

4.Projekt zagospodarowania terenu - 900zł

5. Adaptacja dokumentacji do warunków miejscowych -900zł

6. Adaptacja projektu wodno-kanal i CO -150zł

7. Adaptacja projektu instalacji elektrycznej - 150zł

8. Opłata za upoważnienie -17zł

RAZEM : 4003,00zł

 

Co sądzicie o tych cenach? w tym też nasze zmiany w projekcie:)

Edytowane przez M & E & SALSA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Salsowiczów. Mam pytanko na temat pokoi na pierwszym piętrze (tych nad slonem). Czy te dwa okna balkonowe wystarczająco doświetlają pokoje? Zastanawiam się nad dodaniem dodatkowo okna dachowego gdyż nie wiem czy nie będzie w tych pokojach za ciemno. Tylna część budynku skierowana jest na stornę północną.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrowienia

 

 

Witam nowego Salsowicza!!! U Mnie ta sama sytuacja dom od strony salonu i pokoików nad nim jest od północy.Nie wiem dokładnie jak będzie podczas mieszkania bo jeszcze jesteśmy na etapie budowlanym.Na początku chciałam doświetlić te pokoje oknami dachowymi ale zrezygnowałam bo zimą kiedy robi się wcześnie ciemno to te okna są zasypane z reguły śniegiem więc wiele światła dawać nie będą i wydaje Mi się że będzie od nich ciągło zimno.Ja powiększyłam okna w pokoikach ale zlikwidowałam balkon i myślę że teraz nie powinno być w nich ciemno bo aż tak duże to one nie są mimo że są usytuowane od północy.Salon to zależy co kto lubi Ja nie przepadam za dużą ilością słońca,latem jest problem w takim salonie wysiedzieć po południu w obecnym domu Mam słońce to przyjemne to nie jest mimo zasuniętych rolet wciąż jest tak gorąco że czasami wydaje Mi się jakbym w saunie siedziała ale to wszystko zależy co kto lubi.Niektórzy Salsowicze założyli okna dachowe trzeba by było zapytać jak się sprawują i czy są zadowoleni może coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burifanek i M & E & Salsa dzięki za sugestie. Ja w salonie dodałem jedno skrzydło drzwi balkonowych lecz na to konto zlikwidowałem okno w ścianie bocznej salonu. Nad oknami dachowychi będę cały czas się zastanawiał i czekał może ktoś z Salsowiczów jeszcze mi podpowie.

 

Ja narazie pracuje nad makietą domu w skali 1:50... :) --- modelarstwo kartonowe to moje hobby :)

 

Relacja z budowy będzie niebawem hehe... tak w ogóle musze dziś usiąść i uzupełnić dziennik budowy bo zaległości mam malutkie mimo że budowa jeszcze nie zaczęta.

Edytowane przez lukiimag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burifanek i M & E & Salsa dzięki za sugestie. Ja w salonie dodałem jedno skrzydło drzwi balkonowych lecz na to konto zlikwidowałem okno w ścianie bocznej salonu. Nad oknami dachowychi będę cały czas się zastanawiał i czekał może ktoś z Salsowiczów jeszcze mi podpowie.

 

Ja narazie pracuje nad makietą domu w skali 1:50... :) --- modelarstwo kartonowe to moje hobby :)

 

Relacja z budowy będzie niebawem hehe... tak w ogóle musze dziś usiąść i uzupełnić dziennik budowy bo zaległości mam malutkie mimo że budowa jeszcze nie zaczęta.

 

 

Polecam się na przyszłość !!! Co do okien to My zostawiliśmy te z boku salonu ale nie powiększaliśmy tego tarasowego ma tylko dwa skrzydła tak jak w projekcie,wszystko pewnie się dopiero okaże jak będziemy mieszkać gdzie mogłoby co być zmienione ale wtedy to chyba trzeba się będzie tylko przyzwyczaić.

Co do Twojego hobby to super że takie mini konstrukcje robisz musisz koniecznie zrobić zdjecie jak skończysz i pochawalić się miniaturową Salsą przypuszczam że każdy z Nas chętnie popatrzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burifanek i M & E & Salsa dzięki za sugestie. Ja w salonie dodałem jedno skrzydło drzwi balkonowych lecz na to konto zlikwidowałem okno w ścianie bocznej salonu. Nad oknami dachowychi będę cały czas się zastanawiał i czekał może ktoś z Salsowiczów jeszcze mi podpowie.

 

Ja narazie pracuje nad makietą domu w skali 1:50... :) --- modelarstwo kartonowe to moje hobby :)

 

Relacja z budowy będzie niebawem hehe... tak w ogóle musze dziś usiąść i uzupełnić dziennik budowy bo zaległości mam malutkie mimo że budowa jeszcze nie zaczęta.

 

:) :) :) BARDZO!!! chętnie zobaczymy fotki z miniaturowej Salsuni:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiałem się nad piecem do Salsy. Mi polecano piece firmy SAS lub KLIMOSZ podobno ZĘBCA też sa niezłe chociaż nie są już tak wytrzymałe co kiedyś... tak mówili w sklepie... ale ja nie wiem mój ojciec ma 6- cio letni piec z Zębca jest bardzo zadowolony i ma zero problemów.

Ja rozmyslam nad piecem ze strowaniem ręcznym lub z automatycznym podajnikiem paliwa... ale jeszcze nie wiem który wybiore.

 

Acha tak jak obiecałem uzupełniłem dziennik budowy i dodałem pare pierwszych fotek makiety Salsy :)

Tylko że zdjecia straciły na jakości troszeczke po wkejeniu na stronkę...

Edytowane przez lukiimag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po przerwie :) Obecnie jesteśmy po fundamencie tarasu. W kwestiach na forum: Nasza salsa stoi w lesie- wejście od zachodu. Póki ściany białe to światła jest dosyć. Jak wykończy się skosy i sufit na pięterku to winno być wystarczające. Co do ogrzewania - nadal uważamy, że kominek z płaszczem plus gaz jako uzupełnienie załatwią funkcjonalność i ekonomię. Niemniej budując komin zrobiliśmy na dwa dymy. Drugi na wypadek jak radykalnie będą się różnić ceny nośnik€w energii:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestey gaz odpada bo niema podłączenia w miejscowości gdzie będę stawiał dom.

shira3 no to jeśli jak dotąd pokoiki u Ciebie doświetlone są wystarczająco z usytuowanie domu na zachód to może rzeczywiście te okna które są w projekcie są wystaczające? hmm...

Edytowane przez lukiimag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...