Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich po długiej zimie...

Dawno nie bylam na forum, ale od czasu do czasu podglądałam czy przybywa fanow Salsy.

Niedługo minie rok od wprowadzenia się i powiem Wam...BUDUJCIE I CIESZCIE SIĘ SWOIM DOMKIEM.

Jest wspaniale. Wszystkie zmiany, których dokonaliśmy, byly strzałem w 10!

Położyliśmy jeszcze przed zimą kostkę, by suchą nogą wejść do domku.

Na ten rok planujemy podbitkę i może płytki na schodach lub cokół domu.

Jeśli się ktoś zastanawia, czy wybor Salsy jest odpowiednim, to uwierzcie że tak.

Jak zrobi się ładna pogoda, to zrobię parę zdjęć z zewnątrz.

W najbliższych dniach zabieramy się za równanie tyłu ogrodu pod trawę.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dach prawie na ukończenie. Dzis dekarze nie pracowali bo musieli coś dokonczyć na innej budowie ale jutro wracaja i myślę że do soboty bedzie wszystko gotowe. Oile czegoś nie zabraknie. Wczoraj natomiast pracę rozpoczął mój szwagier hydraulik. Na razie robi dziury w ścianach i ciągle do mnie dzwoni co gdzie chcę mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm Salsowiczów... :)

 

Tydzień temu podczas wizyty w Polsce troszke się działo... no i wkońcu dom widziałem na własne oczy jak wygląda juz z dachem i podbitką. W końcu od października nie widziałem naszej Salsy... tyle co na zdjęciach... ale to nie to samo co na żywca zobaczyć domek... ehhhh...

 

Zdjęcia będę wklejał dziś w nocy bo teraz do pracy lece...

 

A jak do tej pory dom stoi w stanie surowym otwartym. Dach komplletnie gotowy, podbitka i system rynnowy również. Wg. mnie wyszło super... Dekarze spisali się na 1 000 000 %.... a zwłaszcza podbitka... jak dla mnie i żony coś pięknego. Ale zdjęcia później to sami ocenicie.

 

Na dzień dzisiejszy również mamy już przyłącze wody do domu, wybrana firma do kompletnej instalacji wod-kan wraz z instalacją grzewczą, i wybrane juz okna i drzwi do kotłowni. Drzwi frontowe dopiero później bedziemy wybierać. Prace wod-kan zaczną się lada dzień natomiast okna planowo po 18 kwiatnia...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tysia623 nie ma problemu.

Ciesze się że Ci się podoba wykonanie i praca naszych dekarzy. Sprawdź czy w Waszym rejonie jest gdzieś firma BORGA. Jest to ogólnopolska firma i ich brałem do kompletnie całej pracy związanej z dachem oraz z materiałami. Super firma i cene zaproponawali bardzo dobrą i przystępną.

I powiem szczerze jestem z nich bardzo zadowolony.

 

Jeśli chcesz to w dzienniku budowy możesz sobie zobaczyć tak naprawde jakie koszty nas wyniosły jesli chodzi o dach... zaraz bedę uzupełniał dziennik o właśnie taki wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:rolleyes: tak patrze na wasze koszty i jestem w szoku że za robociznę wyszło wam moim zdaniem tanio, my mamy wycenę za robociznę na 9 tys. bez podbitki z rozłożeniem krokwi, położeniem membrany i balachodachówki. Jak się orientowaliśmy to jedna z tańszych ekip w naszym regionie. A do tego odchodzi nam przecież garaż bo budujemy bez. Kurcze jaka przebitka w cenie jak patrze jak region regionowi nierówny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to moge Ci podać na PW numer bezpośrednio do dekarzy z tej firmy.

 

Wiem że robią również poza naszym regionem.

Wiem o tym bo podczas prac u mnie na pare dni pojechali gdzieś w górskie rejony Polski aby zrobić jakiś dach a potem do mnie wrócili.

Możesz się ich zapytać co i jak?

Nie zaszkodzi...

A jeśli chodzi o ceny to sam sie przekonałem że w wileu przypadkach wychodzi taniej wynająć firmę do robocizny i kupić u nich materiały.

Wtedy faktura jest na 8 %, wszystkie materiały wtedy wychodzą taniej... a przy rozliczaniu do zwrotu w Urzędzie Skarbowym z faktury 23% wielu materiałów się nie odliczy (jakiś tam wkrętów, desek, itp.).

A robocizna doliczana do takiej faktury jest bardzo podobna do takiej "do ręki"...

Zresztą mi za samą robociznę zwykłe ekipy też wyceniały na droższe ceny niż tu co miałem wszystko w cenie.

Edytowane przez lukiimag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukiimag mam jeszcze jedno pytanie zauwazyłam ze rozglądaliście się za przesuwką do salonu, my też jesteśmy zdecydowani tylko nurtuje mnie jedna rzecz jak przesuwasz skrzydło i zachdzi na drugie czy pomiędzy nimi wejdzie roleta??? bo zastanawiam się czy potem nie bedzie problemu z montowaniem rolet, ja akurat chciałam rolety z prowadnicami U2 i niewiem czy puszka niebędzie haczyc przy przesuwaniu. Jak myślisz???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Wieć tysia623 szczerze mówiąc tego na 100 % nie wiem ale z tego gdy widziałem te drzwi i z tego co na zdjęciu widać to powinna bezproblemowo taka roleta być i sobie wisieć. Są to drzwi uchylno-przesuwne na rolkach. W momencie otwierania wysuwają się z ramy i można je wtedy przesunąć.

Na zdjęciu widać mniej więcej odległość między dzrwiamy przesuwnymi a całą ramą... rolki na których przesuwają się drzwi też widać.

 

http://img5.imageshack.us/img5/4777/dscf1306d.jpg

 

http://img402.imageshack.us/img402/76/dscf1308s.jpg

 

http://img848.imageshack.us/img848/9349/dscf1309.jpg

 

http://img703.imageshack.us/img703/6273/dscf1311v.jpg

Edytowane przez lukiimag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Salsowiczów.

 

Piękne domki już macie ja rozpoczynam budowę w maju.

Mocno zastanawiam się nad pompą ciepła stąd moje pytanie do ewuli83

czy orientowałaś się jakie są koszty założenia pompy w Salsie ?

o pompie jakie firmy myślałaś ?

 

Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie bylo mnie na forum bo znowu wyladowalam w szpitalu. Dobrze ze chociaz mam internet w telefonie wiec obserwuje co sie u was dzieje. Jesli chodzi o pompe ciepla to ja nie jestem za bardzo w temacie bo o wszystkim mysli möj màž. Wiem tylko, ze w przyblizeniu- odwierty ok 12000, pompa ok 14000 netto (firmy nie znam) a cala reszta...no coz nie mam pojecia. Wypytam dzis meza I dam znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same odwierty moga kosztowac roznie. My znalezlismy firme ktora bierze 60 zl za metr ale wiem, zebiara nawet 100 zl- wiec tu mozna duzo zaoszczedzic. Myslimy o dwoch odwiertach po okolo 80-90 metrow. Zobaczymy na ile grunt pozwoli. Generalnie nie bierzemy jednej ekipy do calego montazu gdyz to pochloneloby majatek. Podlogowke w calym domu zrobi szwagier, kotlownie tez a pompe zamontuje i podlaczy ta firma od ktorej ja kupimy. Ale jeszcze sie nie zdecydowalismy ktora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Salsowiczów.

 

Piękne domki już macie ja rozpoczynam budowę w maju.

Mocno zastanawiam się nad pompą ciepła stąd moje pytanie do ewuli83

czy orientowałaś się jakie są koszty założenia pompy w Salsie ?

o pompie jakie firmy myślałaś ?

 

Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź. pozdrawiam

 

 

Witam

Tez kiedyś zastanawiałem się nad pompą ciepła (salsa z garazem).Dosyć szybko mi przeszło.Najświeższa oferta którą dostałem ( znana firma) opiewała na kwotę ok 57 000 pln .Oferta zawiera wszystko : pompę,kolektory,montaż kotłowni itd,itd.

Kompletna ("zwykła")instalacja Co+Cwu+gaz (w moim przypadku piec na paliwa stałe) zamknie się w kwocie ok 30 tys.Myślę że u pozostałych salsowiczów będzie podobnie.Tak ze różnica między pompą o "zwykłą" instalacją to ok 30 tys.

Pewnie,można się oczywiście spierać że pompa to wygoda,ekologia itd,itd....Niestety zużywa też prąd,który kosztuje.....Jest to dalej (podobnie jak kolektory słoneczne ) luksus,na który mało kto może jeszcze pozwolić .Na pewno nie ja , bo pewnie do końca mojego życia "nie zwróciłby"mi się ten zakup .

Jest to jednak indywidualna decyzja każdego inwestora .

Zyczę dobrego wyboru i pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z mezem nie patrzymy w kategoriach kiedy nam sie to zwroci. Bo nie o to tu chodzi, nasi znajomi maja ogrzewanie ekogroszkiem, do tego aby calym rokiem miec ciepla wode kupili pompe ciepla wlasnie do ogrzania wody. Sama pompa kosztowala 8000 ale do dzis twierdza ze byla to najlepsza inwestycja w ich zyciu. I oto wlasnie chodzi. O komfort zycia. A podsumowujac ich koszty jakie poniesli na piec, pompe i cala reszte to ta roznica w kosztach nie jest juz taka odstraszajaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrober1975 piszesz, ze prad kosztuje ale piec na paliwo stale bez tego paliwa -cokolwiek masz na mysli- nie zadziala... Wegiel czy ekogroszek sa strasznie drogie. Moja tesciowa gdyby nie to ze ma wlasny las i spomagala sie drzewem to na obecna zime na wegiel mudialaby wydac okolo 5000.

moj maz rozmawial z facetem ktory ma pompe ciepla, dom 200 m powierzchni urzytkowej, wszystkie urzadzenia w domu sa na prad i jego rachunki oscyluja na granicy 200-300 zl.

Nawet gdyby ta inwestycja nigdy sie nie zwrocila to niskie koszty urzytkowania jak i wygoda z tym zwiazana utwierdzaja nas w wyborze pompy ciepla. Ale tak jak pisales to indywidualna decyzja kazdego inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...