Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kris ja te zdjęcia wnętrz i nawet filmik z99 widziałem, to też dlatego się zastanawiam nad tym domkiem, poniewaz mniej więcej widać co jakie jest naprawde;)

a niestety nikt z budowniczych salsy takiego nie zrobił;)

my chcielismy piec na eko. i troche zmienic układ kosztem wiatrołapu i małego pokoju, azeby kotłownia była większa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od dawna śledzę wasze poczynania w budowie salsy. Zimą 2010 roku zakupiłam projekt, a wiosną 2011 ruszyliśmy z budową. Zmiany jakie wprowadziliśmy to: rezygnacja z kominka- piec w pomieszczeniu gospodarczym z podajnikiem, powiększenie pokoju na dole i zrobienie z niego kuchni do 12 m kwadratowych( za pomocą przesunięcia ścianki łazienki w stronę salonu). Dzięki temu przesunięciu salon zwiększył się do ok 34 m. W salonie zmieniliśmy okno na dwa po 1.8m( ścianka 70 cm -okno180 cm- ścianka 180cm -okno 180 cm-ścianka 70cm). Zrezygnowaliśmy ze ściany między wiatrołapem i holem. Dzięki temu zaraz po wejściu do domu uzyskaliśmy dużą przestrzeń z widokiem na salon. Schody na górę lane z betonu. Cała reszta bez zmian.

DSC01769 y.jpgDSC01775 x.jpgDSC01777.JPGDSC01792.JPGDSC01796.jpg

Edytowane przez A&H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał! Całkiem inna salsa nie-salsa :) Ciekawy pomysł.

Do jacek666 - z tym forum tak już jest, kto skończył i się wprowadził zagląda lub nie. Dlatego wnętrz już wykończonych można zobaczyć niewiele. My robimy wykończeniówkę dopiero. Pokoje na górze nie są małe, my dodatkowo podnieśliśmy naszą salsę na kolanku o jeden pustak, dzięki czemu są one całkowicie ustawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałam, że pokoje górne są bardzo małe. Widać to dopiero jak powstaną. Dla dzieci w sam raz. Wyglądają jak by miały ok 11m Przy oknie zmieści się biurko, na ściane pod skosem kanapa, wersalka, tapczan jak kto preferuje. Na wysokiej ścianie między pokojami komoda 130cm długa, ściana przy samych drzwiach szafa.

.DSC01784.jpgDSC01785.jpgDSC01790.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOo widzę że ruszyło się u Salsowiczów:) dawno tu nie zaglądałam. Mieszkamy już prawie rok (dokładnie na 3 dni przed Bożym narodzeniem będzie rok:) powiem wam że mieszka się super:wave:, powierzchniowo nie zmienialiśmy domku i taki w zupełności nam wystarcza. Pokoiki na górze nie są małe. Jedyne co bym zmieniła to niepotrzebne jest okno na klatce schodowej velux, nie można swobodnie dojść żeby go umyć więc dla mnie to wyrzucone pieniądze w błoto były. Czekamy obecnie na małego lokatora który ma przyjść na świat 13.09.2012:), więc jeden z pokoików górnych będzie testowany hehe. Wrzucę parę zdjęć do dziennika a doszły schody w końcu i oczywiście małego pokój.

Pozdrawiam wszystkich i życzę szybkiego ukończenia domków:)!!!!!!!

Edytowane przez tysia623
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

 

Z żoną również będziemy budować Salsę. Mam jednak do Was kilka pytań.

Pewnie część z nich była już poruszana w tym temacie, ale jest tyle stron, że chyba nie dam rady wszystkiego dokładnie przeczytać na razie, chociaż mam taki plan, bo na pewno na wiele rzeczy zwróci się uwagę.

1. Czy ktoś ma wyliczenia metrów bieżących ław fundamentowych i betonu potrzebnego na fundamenty (Salsa z garażem bez piwnicy)? Mam wycenę stanu zero, ale coś wydaje mi się, że źle nam policzono.

2. Ile wyniósł Was stan zero, przy założeniu że całość buduje firma (chodzi oczywiście o koszt materiałów i robocizny)?

3. Zgodnie z projektem ściany zewnętrzne mają grubość tylko 36 cm i nigdzie nie widzę aby wspomniano coś o ociepleniu. Jak Wy budowaliście Salsę, czy poszerzaliście ściany, czy te 36 cm bez ocieplenia wystarczy?

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję shira3 za odpowiedź.

Dziennik budowy robi wrażenie :)

Znalazłem u Ciebie taką informację:

Beton B-20 - 15m3 - 3750

Zbrojenie 844,02

3mb desek na szalunek 975 PLN

Można chyba powiedzieć że to są koszty wykonania ław, ale czy to jest materiał z robocizną, czy sam materiał?

Ten przypadek to materiały.

Za robotę zawsze piszę osobno. Ze wskazaniem . Jak się trochę wczytasz to rozgryziesz. Jest wyrażnie rozgraniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shira3, znalazłem u Ciebie w dzienniku taką informację:

Znowu wydatki

Beton 1980

robocizna 9000

pustaki 600szt 4800

pustaki na ściany działowe 400szt 1440

cement 1400kg 616

transport 350

kaucja za palety 500

stal na wieńce 1200

 

Tylko nie wiem czy te 9000 zł to właśnie za stan zero, czy już za więcej, bo w tym poście wymieniasz materiał na ściany działowe, więc może ich zrobienie też się zalicza do tych 9000 zł za robociznę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...