Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie :)

U nas smarują i ocieplają fundamenty. Od poniedziałku zasypywanie do końca i chudziak. W projekcie nie zmienialiśmy ogrzewania, tzn. na parterze miały być grzejniki, a teraz zdecydowalismy się na podłogówkę.

Co należy zmienić na obecnym etapie aby móc ją potem bez problemu założyć?

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

U nas smarują i ocieplają fundamenty. Od poniedziałku zasypywanie do końca i chudziak. W projekcie nie zmienialiśmy ogrzewania, tzn. na parterze miały być grzejniki, a teraz zdecydowalismy się na podłogówkę.

Co należy zmienić na obecnym etapie aby móc ją potem bez problemu założyć?

:oops:

 

Myślę,że nie trzeba zaprzątać sobie na razie głowy sposobem ogrzewania.Zawsze możesz zrobić podłogówkę.Chociaż można na tym etapie rozplanować to tak ,aby grubość styro pod posadzkami była min 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Langerob, własnie o tego typu podpowiedz mi chodziło 8)

Jeszcze jedno, czy tarasy tj.wejście i ogrodową część izolujecie papą itp, czy tylko wylany beton?

My właśnie robimy tarasy i balkony. Tarasy malujemy izolbetem i kładziemy papę termozgrzewalną w odległości 1m od wyjścia. Balkony na całości są malowane i okładane papą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Langerob, własnie o tego typu podpowiedz mi chodziło 8)

Jeszcze jedno, czy tarasy tj.wejście i ogrodową część izolujecie papą itp, czy tylko wylany beton?

My właśnie robimy tarasy i balkony. Tarasy malujemy izolbetem i kładziemy papę termozgrzewalną w odległości 1m od wyjścia. Balkony na całości są malowane i okładane papą

 

 

No właśnie, a nasz szef mówi, że nie trzeba kłaść papy.

Jakie ma znaczenie ta papa, izoluje co od czego? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Langerob, własnie o tego typu podpowiedz mi chodziło 8)

Jeszcze jedno, czy tarasy tj.wejście i ogrodową część izolujecie papą itp, czy tylko wylany beton?

Balkony tak wyglądały w poprzednim tygodniu

http://foto3.m.onet.pl/_m/e2f7ae3f4aa1ce13c80a5798ae7dbf77,10,19,0.jpg

Od soboty jest już na nich papa, na takiej samej szerokości jak zostało pomalowane izolbetem.

Zdjęć tarasów jeszcze nie mam, nie są jeszcze skończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie wykonane igma.

Okazuje się, że czasami nasze oczekiwania są inne w stosunku do techniki wykonawcy i wtedy się zastanawiamy jak naprawdę powinno być coś zrobione.

Tak jest właśnie w naszym przypadku ale póki co, udaję się nam z wykonawcą dobrze dogadywać i mam nadzieję, że tak zostanie do końca.

Stąd tyle moich szczegółowych i niby banalnych pytań.

Dzięki Wam wszystkim za pomoc. Od dzisiaj mam urlop i będę występowała w roli kier. bud. :lol: , więc przygotujcie się na kolejne.

 

ps. wczoraj przez 2 godziny uzupełniałam internetowy dziennik budowy, a w momencie kliknięcia wyślij wszystko zniknęło .Myślałam, że się ugryzę tam gdzie nie sięgam... :evil: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Powiedzcie czy rura doprowadzajaca powietrze do kominka powinna być koniecznie wmurowana ze spadkiem i od razu ocieplona? Zaraz jadę sprawdzić u mnie. Przez przypadek wyczytałam na jakimś forum o chudziaku...

I jeszcze jedno... martwi mnie trochę fakt, że wypełnienie fundamentów nie będzie, nie jest takie zwarte. Wiecie, zostały pozostałości po starym budynku w środku, resztki fundamentów, niezbyt głęboko, powstały nawisy przy kopaniu pod ławy( wszystko się zarywało).Gdyby się chciało to wszystko usunąć, to trzeba by wywieżć pół działki. Przy wsypywaniu piachu( dzisiaj mają ubiją maszynowo)widac było gdzieniegdzie przestrzenie, które piach nie jest w stanie wypełnić. Jestem pewna, że po ubiciu, gdyby prześwietlić, nadal były by- trochę jak ser szwajcarski.

Martwi mnie to. Czy nie będzie problemów póżniej( może za kilka lat)mogą mi zacząć pękać podłogi?

 

 

Shira.. zaczynają mury wychodzić do góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kosztach wybudowania mojej salsy? Dużo, mało... ?

Wszystko wypisane w dzienniku oczywiście :D

 

Ja myślę,że nie jest tak dużo.Zwłaszcza,że z tego co widać wszystko zrobione jak ma być.Nie oszczędzałaś na instalacjach,ale to zaprocentuje wprzyszłości.Domek ladny,no i dodatkowo jeszcze stoi wiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...