Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

BURIFANEK,a mozesz mi zdradzić jaki masz klinkier na kominie i za ile go kupiłeś? Bo wydaje się (zdjęcie małe,a i mój komp do cudów techniki nie należy) ze jest koloru brązowawego(chyba tak to sie pisze).Ja zastanawiam sie na Robenem NF 19,ale on drogi jest.

 

 

Tak dobrze widziałeś na kominach mam cegłę klinkierową brązową CRH Wega N 3,05 zł za sztukę 900 szt zamówiłam.

 

http://www.crh-klinkier.pl/cegly-klinkierowe-wega-n.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop zalany :D Burza nas wprawdzie ominęła ale cały czas pada :-? Nie wiem czy nieza dużo...

jak za dużo pada to zawsze można strop nakryć folią. U nas jak mieli wylewać tarasy to potwornie lało i kazali nam szykować folię gdyby po wylaniu zaczęło , na szczęście nie padało wówczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burifanek, możesz opisać swoje schody na poddasze? oglądałam szalunki w Chomiku i wydają mi się fajne.

Wielkość klatki jest taka jak w projekcie, nic nie zmienialiśmy.

Może jakieś ciekawe rozwiązania mają pozostali Salsowicze.

Ps.

Wczoraj oblewaliśmy więźbę. Wiecha zawisła, a dzisiaj suchą nogą weszłam na poddasze( jeszcze po drabinie), bo mamy już folię paroprzepuszczalną :p 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burifanek, możesz opisać swoje schody na poddasze? oglądałam szalunki w Chomiku i wydają mi się fajne.

Wielkość klatki jest taka jak w projekcie, nic nie zmienialiśmy.

Może jakieś ciekawe rozwiązania mają pozostali Salsowicze.

Ps.

Wczoraj oblewaliśmy więźbę. Wiecha zawisła, a dzisiaj suchą nogą weszłam na poddasze( jeszcze po drabinie), bo mamy już folię paroprzepuszczalną :p 8)

 

 

Witaj annaoj20008

 

U Mnie schody to są troszkę pokombinowane przez kierownika budowy i majstrów.Podpatrzyłam trochę od BG i sienny ale jak wiesz klatka jest nie za duża i trzeba było się trochę nagimnastykować żeby je zmieścić i żeby też były wygodne bo o to w tym wszystkim chodzi jeżeli mamy po nich w miarę często biegać.Mam ich piętnaście jeden prosty potem dwa zabiegowe następnie sześć prostych dwa zabiegowe i znowu cztery proste.Jak pewnie zauważyłaś to nadlaliśmy stropu żeby powiększyć korytarzyk u góry zrobiliśmy taki balkonik i otwór się zwężył tak jak ma Igma i paru Salsowiczów.Schody mają chyba 90 cm szerokości ale nie powiem Ci ile są wysokie i jakie szerokie są stopnie żeby nie wprowadzać w błąd.Na dole ściana od wiatrołapu stoi tak jak w projekcie nic nie zmniejszaliśmy ani nie powiększaliśmy.Chodzę po takich obecnie już trzy lata i wszystko gra więc myślę że w Salsie będzie też w porządku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki burifanek. Coś już wiem :wink: Gdyby udało Ci się napisać wymiary tych prostych stopni stopni, nawet po obłożeniu,( tylko napisz wtedy czym obłożone) to byłby komplet :lol: :wink:

A jakie pomysły i propozycje maja pozostali Salsowicze?( dla przypomnienia klatka schodowa wg. projektu,bez zmian)

Igma, nie pamiętam czy masz u siebie w dzienniku fotki schodów wewn.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki burifanek. Coś już wiem :wink: Gdyby udało Ci się napisać wymiary tych prostych stopni stopni, nawet po obłożeniu,( tylko napisz wtedy czym obłożone) to byłby komplet :lol: :wink:

A jakie pomysły i propozycje maja pozostali Salsowicze?( dla przypomnienia klatka schodowa wg. projektu,bez zmian)

Igma, nie pamiętam czy masz u siebie w dzienniku fotki schodów wewn.?

 

z tego co pamiętam Igma ma mieć schody gotowe-tak samo jak i ja :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki burifanek. Coś już wiem :wink: Gdyby udało Ci się napisać wymiary tych prostych stopni stopni, nawet po obłożeniu,( tylko napisz wtedy czym obłożone) to byłby komplet :lol: :wink:

A jakie pomysły i propozycje maja pozostali Salsowicze?( dla przypomnienia klatka schodowa wg. projektu,bez zmian)

Igma, nie pamiętam czy masz u siebie w dzienniku fotki schodów wewn.?

 

Wiesz co obłożyć chcielibyśmy konglomeratem bo jest łatwy do utrzymania w czystości i dobrze wygląda.Zastanawiałam się jakie mam wymiary powiem Ci nie jestem pewna ale chyba wysokość na 18 cm a stopień na 25 cm :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki burifanek.

Schody na zamówienie są piękne ale raczej droższe. U nas od początku były planowane betonowe do obłożenia. Widziałam w jakimś dzienniku górę( stopnica?)drewno, a tą wąską część( podstopień?) w kaflu. Wyglądało super.

Myślę, żeby tak właśnie zrobić. Zamiast kafla mógłby być tez konglomerat.

Szkoda, że nie wpisałam sobie tego zdjęcia. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...