Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cicho wszędzie... :wink:

śpicie Salsowicze? :wink:

Miłego dnia :D

możliwości są 2-albo śpią,albo tak bardzo są zapracowani :wink:

 

Ja pracuję :D Serio :D

Zaczęli u mnie w poniedziałek.Troszkę domku już widać.Dałem parę fotek do dziennika.

 

A jeśli chodzi o gont,to ja mam doświadczenie tylko jedno.Kładłem 2 lata temu na swojej altance.Mi osobiście bardzo się podoba.W Skandynawii i Kanadzie podobno dużo tego.Tylko taki dobry gont to kosztuje.Czasami cenowo wychodzi na równi z dachówką.U Ciebie już dach deskowany,więc nie byłoby problemów.W okolicy widziałem parę domków z gontem i już parę lat stoją i wygląda to dalej atrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicho wszędzie... :wink:

śpicie Salsowicze? :wink:

Miłego dnia :D

możliwości są 2-albo śpią,albo tak bardzo są zapracowani :wink:

 

Ja pracuję :D Serio :D

Zaczęli u mnie w poniedziałek.Troszkę domku już widać.Dałem parę fotek do dziennika.

 

A jeśli chodzi o gont,to ja mam doświadczenie tylko jedno.Kładłem 2 lata temu na swojej altance.Mi osobiście bardzo się podoba.W Skandynawii i Kanadzie podobno dużo tego.Tylko taki dobry gont to kosztuje.Czasami cenowo wychodzi na równi z dachówką.U Ciebie już dach deskowany,więc nie byłoby problemów.W okolicy widziałem parę domków z gontem i już parę lat stoją i wygląda to dalej atrakcyjnie.

 

no właśnie nam też się podoba-przemawia do mnie też to-że tłumi hałas:) jeszcze nie było u nas na forum salsy z gontem :D może u mnie będzie pierwsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje-o tuż zaczęliśmy rozglądać się za oknami-i wszędzie mówią nam ze okno tarasowe powinno mieć po środku poprzeczkę-nikt nie chce zrobić bez-to znaczy zrobić zrobią ale nie dają gwarancji na to okno.Mamy okno poszerzone o jedno skrzydło ,czyli 3 skrzydła.IGMA i BG mają 4 skrzydła i okna bez poprzeczek.Dlatego mam pytanie,czy też w firmach mówili Wam o tym i odradzali?

bo nie wiem co robić,z jednej strony biorę pod uwagę to co nam mówią fachowcy a z drugiej nikt u nas na forum nie ma okna z poprzeczką :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję :D Serio :D

Zaczęli u mnie w poniedziałek.Troszkę domku już widać.Dałem parę fotek do dziennika.

WOW. Widziałam nowe fotki. Super Twoja salsa wygląda. Szczególnie z tymi powiększonymi otworami na okna.

Dużo planujesz jeszcze zrobić w tym roku?

 

ja tez widziałam i potwierdzam zdanie IGMY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norola, niektóre firmy też nam mówiły, że musi być poprzeczka - to szczególnie jeśli okna mają być w kolorze, czasami wystarczy obniżyć okna o 10 cm i nie robią problemu. My znaleźliśmy firmę, która zrobiła bez poprzeczki i bez marudzenia. Może lepiej szukać dalej.

Sprawdź czy w Twoich okolicach nie ma firmy MAJEWSKI-OKNA to u nich zamawialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norola, niektóre firmy też nam mówiły, że musi być poprzeczka - to szczególnie jeśli okna mają być w kolorze, czasami wystarczy obniżyć okna o 10 cm i nie robią problemu. My znaleźliśmy firmę, która zrobiła bez poprzeczki i bez marudzenia. Może lepiej szukać dalej.

Sprawdź czy w Twoich okolicach nie ma firmy MAJEWSKI-OKNA to u nich zamawialiśmy.

 

dziękuję za odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow...ale spadliśmy....

Właśnie mamy zamówić okna i nam powiedzieli, że jak taka duża tafla bez poprzeczki to skrzydło może opadać i oni nie mogą zagwarantowć, ze będzie działało bez uwag :-? My zdecydowaliśmy, ze będzie poprzeczka oknie 150/150, w drzwiach tarasowych ruchomy słupek (a więc niewidoczny). Zastanawiamy się nad roletą zewnętrzną. Jakie macie zdania - robicie...warto? Mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich maniaków SALSY!!! :D

zaczynamy zalewać fundamenty za 2 tyg., wykop już jest :) nie mogę się doczekać :oops:. Przejrzałam masę zdjęć jakie były w necie ale mam jednocześnie prośbę, jeżeli macie jakieś zdjęcia ze swojej budowy BARDZO BYM PROSIŁA WYSŁAĆ NA MEJLA: [email protected]- wszystkim z góry dziękuje!!!

 

Zamierzamy budować Salsę systemem gospodarczym (odbicie lustrzane, bez garażu), czy ktoś tak budował? interesowałby mnie koszt dachu

:roll:

co do zmian: wprowadziliśmy podpiwniczenie pod całym budynkiem, pod salonem będzie garaż, zaś komin będzie szedł na miejscu kominka w salonie, niestety nic innego nie dało się wymyslec. Okna w salonie będą 4 szt- duże i powiększyliśmy trochę te jedno z tej strony co kuchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Muszę się pochwalić, że domek mamy już wytyczony! :D Jutro wchodzi fadroma, a ekipa budowlańców już czeka w blokach startowych, żeby tylko wejść i wybudować nam naszą Salsę. Mam nadzieję, że do zimy uda się postawić dom w stanie surowym. Już się nie mogę doczekać.. No cierpliwość nie jest moją mocną stroną :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...