Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Budowę salsy zacząłem 20 lipca 2009r po oczywiście długotrwałej papierologii związanej z adaptacją i pozwoleniem na budowę. W prowadziłem do projektu kilka zmina przedewszystkim zlikwidowałem komin w pierwotnym umiejscowieniu i zlokwlizowałem go w kotłownii przy garażu z dwoma kanałami dymowymi i 4 wentlacyjne ponadto wypuściłem 4 kanały wentylacyjne pomiędzy kuchnią a łazienką, na dachu będą zakończone grzybkiem. Zlikwidowałem balkon z tyłu ponieważ nad tarasem przewiduję zadaszenie i co się z tym wiąże zamiast okien balkonowych będą zwykłe.

Zanim zacząłem projekt wysłałem do 5 ekip murarskich (firm) , które dokonały wyceny ( firmy z dobrymi referencjami) ceny kształtowały się od 18 tys brutto do 33 tys brutto. Wybrałem firmę, która postawi mi stan surowy otwarty bez dachu za 20 tys. zł (druga oferta z najtańszą ceną). W tej chwili zalałem strop ale już teraz mogę stwierdzić iż mogłe poszerzyyć dom o przynajmniej 1m. Fundamenty mam troche podwyższone od ławy fund. wypuściłem do góry 9 bloczków bet. schody zrobiłem 5 stopniowe ( robią wrażenie tak samo jak przypory i filar). Teraz murarze pytaja się o wys. ścianki kolankowej, chciałem zrobić tak jak Igma ale z racji wys. fund. zrobię ściankę kolankową tak jak w projekcie (budynek byłby zbyt strzelisty). Koniec września wchodzi firma dekarska, która zawykonanie prac (wiąźba, deskowanie,papa, łaty , kontrłaty, dachówka osadzenie 4 okien dachowych, opierzenia, rynny) skasuje 13 tys. brutto.

Dom buduję z Krotermy 25 P+W (cena 5,40 zł szt 10,5/1m2)

bloczek fundamentowy 2 zł brutto

strop teriwwa b20 235 zł netto/1m3

fundament beton b20 214 zł netto 1m3

wiąźba z deskami łatami i kontrłatami 6500 zł brutto

W tym roku chcę zbudować stan otwary zadaszony + dachówka.

Okna zadeskuję i pozostawię budynek na zimę.

 

Pozdrawiam

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych salsowiczow kurcze ale sie stesknilam za wami :lol: ,bardzo mi brakowalo forum i czytania co u was sie dzieje na budowie . wybaczcie ze nie pisalam ,ale niestety nie mialam internetu dzisiaj go zamontowali :p :p :p .Mieszka mi sie super cudownie nawet nie patrzę w strone mojego bloku cisza tylko ptaszki spiewaja siadam na taras pije kawke i jestcudownie. Niw wszystko jeszcze jest skonczone , dopieszczone ,ale mamy czas. We wrzesniu ocieplamy domek a na drugi rok jakas kostka ,tylko nie wiem jeszcze jaki kolor .widze duże postepy w budowach ciesze sie i gratuluje .jak ocieplimy to znowu dodam kilka zdjec pozdrowienia i buziakidla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy :D

Cieszę się, że o nas pamiętasz. Ja co prawda też piję kawkę na tarasie, ale to jeszcze nie to samo co u Ciebie :wink:

My kładziemy wełnę na poddaszu - a właściwie to mój mąż się tym zajmuje.

Za 2 tygodnie zaczyna działać płytkarz, za miesią mają być schody, w październiku kuchnia :)

Do grudnia mamy nadzieję się wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ruch zrobił :o A mnie znowu system nie powiadamiał o odpowiedzi.Witam nowych salsowiczów.

U mnie jutro zaczynają dach :D

 

Witam Salsowiczów.

Mam pytanie: Jakie macie rozwiązania z płatwiami? Głównie z ilu kawałków stosowaliście ? Nistety nie mam tego w projekcie :roll:

 

Ja mam w całości.Po przedłużeniu domu wyszły 14 metrowe sztuki.Murłaty też w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety wate na poddaszu kladlam z mezem ,okropna robota :-? ,ale dalam radę .Trzymam kciuki za grudzień ,my mielismy wprowadzic sie w w sierpniu a mieszkamy juz 3 miesiace :lol: może Wam uda się wcześniej

 

Układanie wełny jest chyba najgorszą robotą. Ale jak weszłam na górę to od razu jakieś mniejsze to wszystko się wydaje :roll:

Jutro jedziemy kupić płytki. Ludzie coś się dzieje :D :D :D :D :D :D :D Cieszę się :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra, ogłaszam, że na naszym placu boju osiągnęliśmy SSO :p :p :p :p :p :D :D :D :D :D

 

We wtorek montaż okien( plus rolety na parterze).

Mam prośbę do ludzików którzy mają okna dachowe. Jeżeli możecie zróbcie z bliska zdjęcia osadzonych dachówek tuż przy oknach i wklejcie lub podeślijcie mailem. Nie wiem jak u Was, ale moje są w tych miejscach docięte i nie wiem czy prawidłowo. Jakieś takie duże szczeliny powychodziły, że widzę folię :o

Jutro zrobię zdjęcia i pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra, ogłaszam, że na naszym placu boju osiągnęliśmy SSO :p :p :p :p :p :D :D :D :D :D

 

We wtorek montaż okien( plus rolety na parterze).

Mam prośbę do ludzików którzy mają okna dachowe. Jeżeli możecie zróbcie z bliska zdjęcia osadzonych dachówek tuż przy oknach i wklejcie lub podeślijcie mailem. Nie wiem jak u Was, ale moje są w tych miejscach docięte i nie wiem czy prawidłowo. Jakieś takie duże szczeliny powychodziły, że widzę folię :o

Jutro zrobię zdjęcia i pokażę.

Po pierwsze - gratulacje!!!!

Chciałabym jeszcze zapytać o rolety - czy one będą niewidoczne i czy przez to okna mają mniejsze światło? Bo ja się waham - robić czy nie? Ja myślę o roletach z tyłu domu tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki shira. Jeszcze trochę i u Ciebie tez będzie SSO. Jeśli chodzi o rolety też na początku planowałam z tyłu domu, potem za radami najblizszych skonczyło się na całym parterze. Otwory okienne są przygotowane do rolet, czyli są wyższe o 20 cm. Przez to rolety będą schowane, zabudowane a okno będą w założonych wcześniej wymiarach.

Jeżeli otwory w stanie surowym nie sa powiększone o te 20 cm, to potem zakladasz rolety na okna, skrzynki są widoczne i faktycznie okienka są trochę mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Igma, może przełamałaś ciszę. Trochę głupio mi było ciągle pisać do samej siebie :cry: :wink:

Mamy już wstawione okienka, wchodzi elektryk, a 24 września tynki. Tak wypadło, że po tynkach wejdzie dopiero hydraulik.

Wklej troszkę zdjęć z regipsami :wink:

Nie wiem jak rozwiązać np. oświetlenie w salonie, kuchni( a propos regipsów i podwieszanych sufitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...