Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wieczorkiem jak znajdę dłuższą chwilkę to wkleję fotki. My mamy podwieszany sufit tylko w kuchni. To niewątpliwie jest droższe i bardziej czasochłonne - jeśli ktoś robi sam. Chciałabym jakiś ciekawy wzór sufitu podwieszanego w salonie, ale... może kiedyś. Już bardzo mi się spieszy żeby tam zamieszkać.

Mamy obudowany geberit w łazience na dole - 2 ładne półeczki nad nim - i tu właśnie pojawia się pytanie, czym te półeczki obudować? Może macie jakiś pomysł - wizję?

Gotowy jest też sufit w kuchni, tzn jest tylko rigips przykręcony. Jest gotowa również zabudowa wkładu kominkowego. Chociaż sama jeszcze tego nie widziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Igma, już nie mogę doczekać się zdjęć :wink:

A gdzie masz TV ?

Wstępnie chciałam troszkę zabudować kuchnię( ściankaK-G) w tym miejscu gdzie BG ma kominek i postawić, powiesić tam TV.

Syn jednak stwierdził, że kąt oglądania będzie kiepski, właściwie nic nie będzie widać. Wypoczynek bedzie wchodząc do salonu, po prawej stronie.

No i na tą chwilę ma wylądować na ścianie drzwi tarasowych.

Nie mam pomysłu, a elektryk jutro kładzie kable :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igma, już nie mogę doczekać się zdjęć :wink:

A gdzie masz TV ?

Wstępnie chciałam troszkę zabudować kuchnię( ściankaK-G) w tym miejscu gdzie BG ma kominek i postawić, powiesić tam TV.

Syn jednak stwierdził, że kąt oglądania będzie kiepski, właściwie nic nie będzie widać. Wypoczynek bedzie wchodząc do salonu, po prawej stronie.

No i na tą chwilę ma wylądować na ścianie drzwi tarasowych.

Nie mam pomysłu, a elektryk jutro kładzie kable :o

Mieliśmy ten sam dylemat jeszcze na etapie adaptacji.Ale rozstrzygneliśmy sprawę w ten sposób,że zabudowaliśmy kuchnię na 1m. w prawo od wejścia z holu. I to będzie ściana na telewizor. Wyjdzie centralnie w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igma, już nie mogę doczekać się zdjęć :wink:

A gdzie masz TV ?

Wstępnie chciałam troszkę zabudować kuchnię( ściankaK-G) w tym miejscu gdzie BG ma kominek i postawić, powiesić tam TV.

Syn jednak stwierdził, że kąt oglądania będzie kiepski, właściwie nic nie będzie widać. Wypoczynek bedzie wchodząc do salonu, po prawej stronie.

No i na tą chwilę ma wylądować na ścianie drzwi tarasowych.

Nie mam pomysłu, a elektryk jutro kładzie kable :o

Myślę, że umieszczenie tv na ścianie drzwi tarasowych to najlepszy pomysł, My zdecydowaliśmy się na powieszenie tv na ścianie między salonem, a kuchnią ( wydłużyliśmy tą ściankę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozgorzała dyskusja na temat miejsca dla tv :D my będziemy mieć albo na ścianie tarasowej,bądź na ścianie znajdującej się z lewej strony wejścia do salonu,bo mamy tę ściankę wydłużoną :)

Miejsce na tv znaleźliśmy dosyć szybko. Ale nadal szukamy czasu na jego oglądanie :-?

Wszystkim Salsowiczom: miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do TV, to będą dwa miejsca z wyjściami tj. na ścianie tarasowej i na przedłużonej krótkiej ściance między salonem i kuchnią.

Jak będą tynki, kafle i postawiona w/w ścianka, zapadnie decyzja :wink:

Kolejna rzecz, to oświetlenie klatki schodowej. Dałam na dole na ścianie z prawej strony zabiegu i u góry na wysokości ostatniego stopnia- czyli pod kinkiety. Nie jestem przekonana jak to będzie wyglądać.

Jak planujecie u siebie :wink:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich salsowiczów. Igma widzę, że jesteś na etapie ocieplania poddasza - możesz mi napisać ile m2 zużyliście wełny na poddasze no i jakiej grubości. Czy to jest liczone tak: ile dachu tyle wełny???

U mnie juz konstrukcja dachu położona ale jeszcze dużo przed nami. Teraz mam burzę mózgów bo nie wiem jaki klinkier na komin, jakie zakończenie komina, jakie okna połaciowe (jedni mówią velux drudzy, że fako).

No i niestety w tym roku na tym etapie skończymy, chcieliśmy jeszcze ocieplić ale zobaczymy kiedy uporamy się z dachówką no a poźniej od pogody wszytsko uzależnione.

Oczywiście bardzo dużo sami robimy więc chwała dla rodziców za pomoc bo w kieszeni dużo zostaje :) ale i tak szybki póżniej wypływa :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłużeszej przerwie

Niedawno wrocilam z wakacji i wreszcie widzialam Nasza Salse

Jest piękna, co innego widziec na zdjeciach a co innego na zywo

jestem pod ogromnym wrażeniem

łazienka na dole nie jest wcale taka mała :)

Udało mi sie posprzatać w domu i na działce, porzadnie sie przy tym zmęczyłam , wydaje sie , ze maly domek , ale jest co sprzatać :)

 

Jesli chodzi o rynny to mamy brązowe plastikowe, kimin otynkowany i bedzie w kolorze elewacji domu, okna mamy veluxy i sa naprawde ładne,

myslelismy tez o fakro, ale w hurtowni , w której zamawiamy takich nie mieli,

 

jeśli chodzi o tv to bedzie na ścianie tarasowej :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości wełny to muszę zapytać męża bo ona się tym zajmuje. Odpowiem najwcześniej jutro. Jedyne co wiem to, że kupiliśmy za dużo :( Trzeba będzie szukać chętnego, żeby odkupił.

 

Moim zdaniem łazienka na dole jest jednak malutka, co widać po otynkowaniu pomieszczenia no i w wyobraźni, gdy widzimy już umeblowaną ;)

Jedna osoba nie będzie się obijała o ścianę, ale jakby już miały w niej mijać dwie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz racje Igma :) ale ...

My chcemy ograniczyć sie tylko do ubikacji i małego zlewu, żadnych szafek czy pralki:)

Łazienka dolna bedzie spełniać role tylko ubikacji, wiec raczej nie beda tam przebywac 2 osoby razem :)

Prysznic jest kosztem małego pokoju , wiec swobodnie bedzie moża wyjsc do łazienki po wzieciu prysznica

Jeszcze nie wiem jak na tym ucierpi mały pokój , ale ma on spełniać role pokoju komputerowego albo pralni , jeszcze nie zdecydowałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz racje Igma :) ale ...

My chcemy ograniczyć sie tylko do ubikacji i małego zlewu, żadnych szafek czy pralki:)

Łazienka dolna bedzie spełniać role tylko ubikacji, wiec raczej nie beda tam przebywac 2 osoby razem :)

Prysznic jest kosztem małego pokoju , wiec swobodnie bedzie moża wyjsc do łazienki po wzieciu prysznica

Jeszcze nie wiem jak na tym ucierpi mały pokój , ale ma on spełniać role pokoju komputerowego albo pralni , jeszcze nie zdecydowałam :)

Jasne :) U mnie też nie będzie pralki w łazience na dole, wrzucę ją do garażu. W małej łazience minimalizm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że u wszystkich minimalizm jak to określiła IGMA w małej łazience. U nas to samo w planach. Nie ma co przesadzać. Zresztą we wszystkich pokojach chće ograniczyć meble. Teraz mieszkamy na 54m2 w 5 i dajemy radę - nie obijamy sie z czego mąż i tata non stop na budowie. Nawet czasami się zastanawiaa czy on wogóle istnieje :lol: A wy kobitki dajecie radę bez tych naszych chłopów. Ja jeszcze teraz się kiszę w domu bo córka chora :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...