Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, witam dzielne Salsowiczki i Salsowiczów. Właśnie wróciłam z budowy. Bareczek wymurowany :D , co prawda zwykła cegła , ale cieszy. Blatu na razie nie będzie. Płyteczki do pralni dzisiaj zostały zakupione, jakieś zwykłe na promocji. Jutro przyjeżdżają kupione wcześniej płytki na podłogę w całej piwnicy. Chłopaki ocieplają poddasze. Ech.... Grzejniczki już prawie wszystkie zamontowane. Dla wytchnienia kupiłam sobie dzisiaj storczyka, to już czwarty z mojej kolekcji. Mój mąż mówi, że nasza salsa jest teraz u kosmetyczki :wink: i chyba ma rację , bo robi sie coraz piękniejsza...

ech BG tylko pozazdrościc ze wykonczenie idzie tak do przodu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam dzielne Salsowiczki i Salsowiczów. Właśnie wróciłam z budowy. Bareczek wymurowany :D , co prawda zwykła cegła , ale cieszy. Blatu na razie nie będzie. Płyteczki do pralni dzisiaj zostały zakupione, jakieś zwykłe na promocji. Jutro przyjeżdżają kupione wcześniej płytki na podłogę w całej piwnicy. Chłopaki ocieplają poddasze. Ech.... Grzejniczki już prawie wszystkie zamontowane. Dla wytchnienia kupiłam sobie dzisiaj storczyka, to już czwarty z mojej kolekcji. Mój mąż mówi, że nasza salsa jest teraz u kosmetyczki :wink: i chyba ma rację , bo robi sie coraz piękniejsza...
Z zazdrością wykończeniówki dopisuję się pod norolą :lol: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłam do domciu. Pierwsza warstwa wełny położona, rura z powietrzem pod kominek zainstalowana, płytki na ścianach w pralni prawie położone, jutro przyjeżdża wanna do pralni. Przyjechały płyteczki na podłogę w piwnicy zgodnie z obietnicą kierowcy. Ściana przy wejściu do piwnicy wymurowana:) Przy barku można już coś łyknąć ;), na wylewkach i gołych tynkach i bez blatu oczywiście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach ocieplam wełną URSA DF, dwa razy po 15 cm. Centralne uruchamiamy we wtorek i będzie grzanko. Od soboty chłopaki robią kominek i nawiewy, więc też go uruchomimy. Teraz trochę grzaliśmy piecykami elektrycznymi.Przeprowadzamy się w maju, ale czy będzie to początek , czy koniec maja to jeszcze nie wiem. Nie zdążymy zrobić parkietów, niestety dopiero latem zrobimy jak w domu będzie odpowiednia wilgotność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do BG ile metrów szerokości ma korytarz na górze,nie choodzi mi o dł ale o szerokośc np jak sie wychodzi z łazienki to sa na przeciw schody,czy nie jest zbyt ciasno?i widze tez ze zmieniliscie wejscie na gorze do łazienki,nie ma wejscia po skosie i czy zrobiliście to kosztem korytarza?czy nie było takiej potrzeby aby zabierac cm z holu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zmierzę korytarz, ale szczerze mówiąc mi nie przeszkadza jego szerokość. U mnie jest jeszcze węższy niż w projekcie, poszerzyłam łazienkę jego kosztem, nie zależy mi na jego szerokości, ma służyć tylko i wyłącznie do komunikacji, a łazienka stała się większa- dłuższa. Zrobię fotki projektu i prześlę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia prześlę na weekendzie. Odpowiadając Robertowi - oczywiście, że istnieje możliwość ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym + podłogówka. Ustal to od razu przy adaptacji i powiedz wykonawcy. Zostawi odpowiednio dużo miejsca na okna i na wylewkę, która trochę więcej miejsca zajmie. Jak już pisałam jestem z podkarpacia. Domek można zobaczyć, ale nie wiem czy nie masz daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia prześlę na weekendzie.
SUPER! :D

 

Ja czekam dalej na mapkę.Nie chce kupować wcześniej projektu żeby coś nie wyszło nie tak z szerokością działki.Ja myślę jeszcze nad takim rozwiązaniem:

 

-przedłużyć dom o ok 1m.

-w środku zmienić przez to salon (zyska ok 6,5 m)

-garaż też o 1 m więc może wygospodaruje miejsce na samochód i jeszcze na pralkę i suszarkę i takie tam

-pokoje nad salonem też automatycznie o metr się powiększa.

 

Nie wiem tylko jak to zmieni wygląd domku,ale przy moim ułożeniu działki to ja dom będe raczej oglądał od frontu i tyłu niż z boku,a miejsca w środku troszkę więcej będzie:)

Kusi mnie jeszcze to podniesienie o trszkę ścianki kolankowej,zwłaszcza że zamierzam trochę waty rzucić w skosy(ok 28 cm),ale nie wiem jeszcze.W wersji z garażem to może znowu tak źle nie wyglądać(garaż też oczywiście bym podniósł)?Od strony bez garażu wypuściłbym krokwie troszkę dalej żeby to zgubić .Ale jeszcze nie wiem.Zobaczę później.

 

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrowienia dla Salsowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim. Myślę, że podniesienie ścianki kolankowej to nie jest dobry pomysł, domek i tak wygląda na dość wysoki, ponieważ jest wąski. Natomiast uważam, że wydłużenie go o 1 m to dobry pomysł. Sama miałam na to ochotę, ale przeliczając to z wykończeniem wyszło mi sporo pieniędzy dodatkowo, a i tak zainwestowałam w piwnicę. Zapomniałam dzisiaj zabrać ze sobą aparat :cry: , chociaż i tak jest straszny bałagan :roll: Jeszcze troszke i zdjęcia będą niezłe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...