Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za pocieszenie w sprawie pogody 8)

Dzisiaj w nocy było -1,5 stopnia. W czwartek mają pociągnąć gazociąg(hi, hi)do budynku, a w następnym tygodniu może wewnętrzna instalacja gazowa. Może, bo brak wewn. ocieplenia więc o grzaniu nie ma mowy. Tak w ogóle to kolejność prac mamy trochę pokićkaną, ale jakoś się zazębiają.

Przeprowadzkę mamy w planach na wiosnę. Realnie patrząc to okolice maja, czyli tak jak zaczęliśmy burzyć stary domek.

Do Bożego Narodzenia ekipa ma się wynieść czyli mają być już gładzie, posadzki, podłączony gaz , prąd,otynkowana elewacja + cokół, parapety zewnętrzne, opierzenie na balkonie i wstawione drzwi wejściowe, które od dzisiaj stoją w magazynie i czekają na montaż.

Po nowym roku planujemy wpuścić płytkarza ale najpierw musimy go znaleźć :lol:

Obecnie w środku panuje straszliwie przerażające zzzimno i jest brrrr... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos drugiego stropu... panowie murarze stwierdzili, że lądowisko dla helikoptrów szykujemy... :D

hahaha, dobre. A dlaczego na taki dach się zdecydowaliście?

 

 

taki dach z tego względu, że stabilniejszy, bardziej trwały, W sufitach podwieszanych lubią roić sie pęknięcia na styku dwóch płyt .

no i chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiedziałam co wybrać, ale po przedstawieniu za i przeciw stanęło na cem-wap. Zgadzam się z @langerobem, naszym forumowym specjalistą. Gipsowe są bardzo kruche, delikatne stuknięcie i poprawka a z wilgocią też są za pan brat, co mi akurat nie odpowiada, bo miałam jej dosyć w starym domku.

Może przy gipsowych jest mniej roboty, kładziesz i są, ale wolę tradycyjne twardsze cem-wap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat. My właśnie jesteśmy w naszym domku i próbujemy iPLUSA, wygląda na to, że bez antenki się nie obejdzie. Schody mamy zamontowane, jeszcze jutro balustrady i poprawki w sobotę. Piękne są. Maż maluje kuchnię, bo w przyszłym tygodniu mają być meble :) Cudownie jest w domku. Pali się w kominku, kotek wszystkim dokucza :) , dwa razy zmazał mi wpisany w muratora tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat. My właśnie jesteśmy w naszym domku i próbujemy iPLUSA, wygląda na to, że bez antenki się nie obejdzie. Schody mamy zamontowane, jeszcze jutro balustrady i poprawki w sobotę. Piękne są. Maż maluje kuchnię, bo w przyszłym tygodniu mają być meble :) Cudownie jest w domku. Pali się w kominku, kotek wszystkim dokucza :) , dwa razy zmazał mi wpisany w muratora tekst

 

wow-czekamy na fotki IGMA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak czekamy@igma na fotki :wink:

Jutro wyruszam na sesję zdjęciową do zzzimnej Salsy i muszę wyrysować murarzom łuk nad wejściem-na styropianie oczywiście.

 

A tak wogóle, to dzisiaj pani w banku przypomniała nam, że do końca stycznia musimy zrobić odbiór budynku( wymogi kredytowe i nasz nieprzemyślany termin).

 

Napiszcie kochani co trzeba przygotować do odbioru? lub gdzie szukać szczególowych wskazówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak czekamy@igma na fotki :wink:

Jutro wyruszam na sesję zdjęciową do zzzimnej Salsy i muszę wyrysować murarzom łuk nad wejściem-na styropianie oczywiście.

 

A tak wogóle, to dzisiaj pani w banku przypomniała nam, że do końca stycznia musimy zrobić odbiór budynku( wymogi kredytowe i nasz nieprzemyślany termin).

 

Napiszcie kochani co trzeba przygotować do odbioru? lub gdzie szukać szczególowych wskazówek?

 

Zobacz tutaj

lub tutaj

 

Tu masz dokładne rozporządzenie co potrzeba ze starostwa w Toruniu,bo gdzieś blisko chyba mieszkasz powiat toruński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są już w dzienniku

 

IGMAjestem pod wrażeniem-widzę że lubisz brązy(zupełnie jak ja)-wszystko pięknie się komponuje :D

Prawda jest taka, że jak już się wstawiło drzwi zewnętrzne i okna w kolorze brązowym to najlepiej by było pozostałą stolarkę też mieć w brązach. A płytki do łazienki, no cóż idąc do sklepów, gdzie możemy obejrzeć sobie wystawy łazienek, widzimy przede wszystkim aranżacje w kolorach brąz i coś tam do brązu, a swoją drogą, że długo szukaliśmy płytek do łazienki; aż wreszcie zobaczyłam te i wiedziałam, że już inne nie będą mi się podobały. W górnej łazience na pewno nie będzie brązowych :lol: W kuchni, na podłodze mamy płytki jasne - kremowe i wymyśliłam sobie fajne zestawienie kolorów. Podłoga jasna, meble na dole ciemne, blat jasny, płytki ścienne ciemne później meble powyżej jasne i nad nimi ciemna ściana... i dalej sufit jasny :roll: :lol: hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są już w dzienniku

 

IGMAjestem pod wrażeniem-widzę że lubisz brązy(zupełnie jak ja)-wszystko pięknie się komponuje :D

Prawda jest taka, że jak już się wstawiło drzwi zewnętrzne i okna w kolorze brązowym to najlepiej by było pozostałą stolarkę też mieć w brązach. A płytki do łazienki, no cóż idąc do sklepów, gdzie możemy obejrzeć sobie wystawy łazienek, widzimy przede wszystkim aranżacje w kolorach brąz i coś tam do brązu, a swoją drogą, że długo szukaliśmy płytek do łazienki; aż wreszcie zobaczyłam te i wiedziałam, że już inne nie będą mi się podobały. W górnej łazience na pewno nie będzie brązowych :lol: W kuchni, na podłodze mamy płytki jasne - kremowe i wymyśliłam sobie fajne zestawienie kolorów. Podłoga jasna, meble na dole ciemne, blat jasny, płytki ścienne ciemne później meble powyżej jasne i nad nimi ciemna ściana... i dalej sufit jasny :roll: :lol: hehe

 

pomysłowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...