Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Przemas jatakże ustawiłemkominek po drugiej stronie (nie ja jedyny) taras będę zadaszał a tv w salonie będzie na ściance przy kuchnii.

Co do okien to zamówiłem w kolorze orzech 5- komorowe na profilach Veka i okuciach Winkhaus w cenie 9800 brutto z montażem okna oczywiście z roletami (2 tarasowe drzwi z silnikiem do rolet)Pozdrawiam

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany jakie z żoną byśmy chcieli w prowadzić to np. dodatkowe skrzydło tarasowe, kominek po drugiej stronie salonu, dodatkowa ścianka telewizyjna przy kuchni. Chcemy również zadaszyć taras, czyli kosztem likwidacji balkonu.

http://chomikuj.pl/Przemas81S[/img]

My tak właśnie zrobiliśmy :) Komin wyprowadziliśmy do gospodarczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem troszkę ten dziennik- choć lektura była długa :) oraz oglądałem dzienniki i dużo mi one pomogły w dokonaniu zmian w projekcie. Mój architekt stwierdził że ten domek jest tani w budowie i to mnie utwierdziło w przekonaniu o jego wyborze. Lada dzień będę także właścicielem tego projektu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zlikwidował .Jak widzę,okno ze strony południowej jest dodatkowo powiększone i trochę światła daje.Jak zlikwidujesz to będzie bardziej ustawny salon.Chyba,że jesteś światłolubna ,to wtedy musisz to dobrze przemyśleć.

 

czyli chodzi nie o całkowite zlikwidowanie okna tylko o zmniejszenie go do wymiarów z projektu tak?

dobrze rozumiem? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o całkowitą likwidację.To okno dodatkowe jest powiększone dość sporo,dodatkowo jest od strony południowej.Okno z projektu jest od strony północnej i jak dla mnie to nie będzie potrzebne.Światła powinno wystarczyć.

 

Coś nam się forum rozruszało,nowi Salsowicze. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o całkowitą likwidację.To okno dodatkowe jest powiększone dość sporo,dodatkowo jest od strony południowej.Okno z projektu jest od strony północnej i jak dla mnie to nie będzie potrzebne.Światła powinno wystarczyć.

 

Coś nam się forum rozruszało,nowi Salsowicze. Oby tak dalej.

 

rozumiem-ja nie mam okna i nie żałuję.

Rzeczywiście ruch na forum i dobrze,będzie miło i łatwiej przetrwać okres przestoju,a zwłaszcza gdy wśród nas pojawili się nowi. Nasz projekt jak widać cieszy sie ogromnym powodzeniem :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych Salsowiczów :)

 

My podwyższyliśmy ścianke kolankowa o 12 cm :)

Chcieliśmy zlikwidować balkon od strony tarasu , ale nasza córka zdecydowanie sie sprzeciwiła :)

 

Czytanie innych Dzienników duzo pomaga w budowie własnego domu, :)

Mozna duzo rzeczy podpatrzeć i zastosowac u siebie :) i potem nie narzekac , ze moglo sie cos zmienic :)

 

Ze zmian to dzisiaj ustawiłabym kominek po srodku salonu na granicy salonu i kuchni :)

 

Norola, chodzi o całkowita likwidacje okna :)

Decyzja podjeta okno likwidujemy :) Bardzo dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Salsowicze ucichli... Ja obecnie jestem na etapie wybierania projektów i mam prośbę, czy mógłby ktoś mi podać koszta stanu surowego zamkniętego oraz pod klucz ile was wyniosło i moeże jakies zdjęcia?! błagam, bo miotam sie i miotam... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych Salsowiczów :)

 

My podwyższyliśmy ścianke kolankowa o 12 cm :)

Chcieliśmy zlikwidować balkon od strony tarasu , ale nasza córka zdecydowanie sie sprzeciwiła :)

 

Czytanie innych Dzienników duzo pomaga w budowie własnego domu, :)

Mozna duzo rzeczy podpatrzeć i zastosowac u siebie :) i potem nie narzekac , ze moglo sie cos zmienic :)

 

Ze zmian to dzisiaj ustawiłabym kominek po srodku salonu na granicy salonu i kuchni :)

 

Norola, chodzi o całkowita likwidacje okna :)

Decyzja podjeta okno likwidujemy :) Bardzo dziekuje za pomoc :)

 

to chyba tylko my dwie(jak narazie )nie będziemy mieć tego okna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Salsowicze ucichli... Ja obecnie jestem na etapie wybierania projektów i mam prośbę, czy mógłby ktoś mi podać koszta stanu surowego zamkniętego oraz pod klucz ile was wyniosło i moeże jakies zdjęcia?! błagam, bo miotam sie i miotam... :(
Koszty wychodzą bardzo różnie - w zależności od zmian, materiałów i standartu wykończenia. Polecam lekturę dzienników budowy "starszych" salsowiczów - podane tam są koszty, są też zdjęcia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Salsowicze ucichli... Ja obecnie jestem na etapie wybierania projektów i mam prośbę, czy mógłby ktoś mi podać koszta stanu surowego zamkniętego oraz pod klucz ile was wyniosło i moeże jakies zdjęcia?! błagam, bo miotam sie i miotam... :(
Koszty wychodzą bardzo różnie - w zależności od zmian, materiałów i standartu wykończenia. Polecam lekturę dzienników budowy "starszych" salsowiczów - podane tam są koszty, są też zdjęcia :)

 

to prawda każdy z nas poniósł inne koszty :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Skoro tak tu wesoło to i ja podkręcę atmosferę. :D Myślałam przeglądałam i myślałam i zobaczcie co wymyśliłam :-? http://yfrog.com/11salsaparterprzerbka1j . Niestety dokładnie nie wiem jak wkleja się zdjęcia tak więc mam nadzieję, że coś tam da się zobaczyć. Aż się boję Waszej reakcji.... :roll: :D Czekam na opinię drodzy salsowicze... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Skoro tak tu wesoło to i ja podkręcę atmosferę. :D Myślałam przeglądałam i myślałam i zobaczcie co wymyśliłam :-? http://yfrog.com/11salsaparterprzerbka1j . Niestety dokładnie nie wiem jak wkleja się zdjęcia tak więc mam nadzieję, że coś tam da się zobaczyć. Aż się boję Waszej reakcji.... :roll: :D Czekam na opinię drodzy salsowicze... :D

 

jak dla mnie to wygląda to fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tysia623 :D . Trochę obawiam się o cenę tych wszystkich zmian no i o tą ścianę konstrukcyjną (chyba) którą skróciłam trochę. Jestem jednak dobrej myśli. Jak dla mnie to dom musi być słoneczny, ciepły i przytulny oraz musi mieć dużą kuchnię, bo lubimy sobie z moim narzeczonym podjeść :p . Aj kiedy to będzie.... jak ja jeszcze działki nie mam, bo podział trwa już od 8 miesięcy, ale nie chcę o tym myśleć.... :)

Tysia623 .... będziesz miała pięknie położoną salsę. Ja zawsze marzyłam o domku na górce, ale nie każdemu jest to dane :wink:

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...