Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich. Skoro tak tu wesoło to i ja podkręcę atmosferę. :D Myślałam przeglądałam i myślałam i zobaczcie co wymyśliłam :-? http://yfrog.com/11salsaparterprzerbka1j . Niestety dokładnie nie wiem jak wkleja się zdjęcia tak więc mam nadzieję, że coś tam da się zobaczyć. Aż się boję Waszej reakcji.... :roll: :D Czekam na opinię drodzy salsowicze... :D

 

powiem Ci ,że bardzo ciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinię drodzy salsowicze... :D

 

Mi się podoba.Dałbym jeszcze komin między kuchnią a salonem.Załatwiłby wentylację kuchni,okap i wentylację górnej łazienki.Gdyby ta ściana między kuchnią a salonem była nośna to może udałoby się wyrzuć ten kawałek ścianki w korytarzu.Jeśli Ci nie zależy to konstrukcyjnie na pewno da radę,w sumie nie zmieniło się praktycznie nic w układzie ścian nośnych.Te ścianki między salonem a łazienką i salonem a kuchnią mogą być potraktowane jako działówki,więc odpowiednio odchudzone :D Projektant doradzi,ewentualnie przeliczy.Jak będzie normalny gość to może tak bardzo nie policzy za zmiany.Ewentualnie jeśli nie masz jeszcze kupionego projektu,to może taniej wyjdzie projekt indywidualny na bazie tego co wymyśliłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Norola :D Zbieram głosy, bo mój M jeszcze nie jest tak do końca z tym oswojony. Zwłaszcza czepiał się do tej przechodzonej łazienki, ale już go trochę przekonałam, że to tylko mała łazieneczka ( bo główna będzie przecież na górze) i będzie mógł po wyjściu z kotłowni umyć ręce, albo.... hi hi nawet się wykąpać :lol:

A jeśli chodzi o Twoje okno od północy to uważam, że to dobry pomysł z jego usunięciem zwłaszcza, że jest to drugie od południa, a salon przez to będzie bardziej ustawny. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Langerob25. :D A mam pytanie.... Czy ten drugi komin musi być? Czy wystarczyłyby kominki wentylacyjne i jaka byłaby różnica w kosztach Twoim zdaniem?

Co do projektów indywidualnych to jestem trochę uprzedzona jak się naczytałam w innych dziennikach. Nigdy nie wychodzi idealnie jak by się chciało. A naszym architektem adaptującym będzie mojego M chrzestna i..... mam nadzieję, że potraktuje nas ulgowo, chociaż pewności nie mam :-? Ona jest bardzo zasadnicza i nie wiem czy się zgodzi na tą ściankę. Jak dla mnie to ta ścianka pomiędzy kuchnią a salonem może być nośna, ale czy to przejdzie :-? Hm też podobnie jak Ty myślę, że te zmiany nie są aż tak kolosalne. Może powinnam napisać maila do autora projektu lub do Krajobrazów???? Muszę być dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin niekoniecznie musi być.W oryginalnym projekcie kominków też jest od groma,więc pewnie to zgodne z przepisami.Chociaż niektórzy twierdzą,że kominki są dobre ,ale np do odpowietrzenia kanalizacji.Komin pewnie lepiej spełni swoją funkcję.Co do kosztów to komin pewnie wyjdzie drożej. Zależy to też od wykończenia go i jak drogie byłyby kominki(a te czasami zabijają ceną).

Jeśli zostawiłabyś tak jak jest ,to zmiany nie są zbyt kolosalne i nie powinno być problemu.

Co do Krajobrazów to chyba nie musisz pytać o zgodę.Na ich stronie są zmiany,które nie wymagają zgody projektanta :

 

" Zmiana rozwiązań funkcjonalnych wewnątrz budynku oraz przesunięcia lub likwidacji ścian działowych.

# Zmiana lokalizacji, ilości i kształtu okien oraz drzwi. "

 

Ja zmieniałem całkowicie dach nad garażem i to wymagało zgody ,ale nie było problemów.Zgodę otrzymałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasia zmiany super, piekna kuchnia i salon, co do łazienki i pokoju, nie jestem przekonana , moze wogole zrezygnować z tego pokoju , jest bardzo potrzebny? A moze zrobic jego wejscie z salonu?

 

To bedzie taka kotłownia/pomieszczenie gospodarcze,nie pokój.Szkoda ,że właśnie zabrakło jeszcze pokoju,dla mnie projekt musiał mieć pokoik na dole i dlatego Salsa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Kuzma to nie pokój tylko kotłownia. Wiem, że ten pokoik na dole byłby fajny, ale coś kosztem czegoś. My chcemy mieć dużą kuchnię i osobną kotłownię i to jest nasz priorytet. Ja dodatkowo zawsze marzyłam o małym i przytulnym domku a wiadomo, że w takim nie można mieć wszystkiego (bo i pralnia też by się przydała :lol: no i piwnica) Mam tylko nadzieję, że ta nasza salsa nie jest za wielka :roll: . Wiem wiem każdy by powiedział wraz z moim M na czele, że nawet odrobinę za mała. Tak jak Wy go wydłużaliście o metr ja myślałam o skróceniu :lol: No, ale trzeba było pójść na kompromisy :wink: Pozdrowionka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Kuzma to nie pokój tylko kotłownia. Wiem, że ten pokoik na dole byłby fajny, ale coś kosztem czegoś. My chcemy mieć dużą kuchnię i osobną kotłownię i to jest nasz priorytet. Ja dodatkowo zawsze marzyłam o małym i przytulnym domku a wiadomo, że w takim nie można mieć wszystkiego (bo i pralnia też by się przydała :lol: no i piwnica) Mam tylko nadzieję, że ta nasza salsa nie jest za wielka :roll: . Wiem wiem każdy by powiedział wraz z moim M na czele, że nawet odrobinę za mała. Tak jak Wy go wydłużaliście o metr ja myślałam o skróceniu :lol: No, ale trzeba było pójść na kompromisy :wink: Pozdrowionka :)
[list=]

 

dokładnie-każdy ma inne potrzeby :D

Fajny ten Twój pomysł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...