Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich serdecznie w nowym roku.

chciałam się pochwalić -właśnie dziś odebraliśmy ostateczną wersję naszej salsy. właściwie teraz to z zewnątrz nie wiele przypomina pierwowzór ale jak by nie było to dalej salsa. dla przypomienia- wykusz i lukarna nad łazienką i dodatkowe pomieszczenie nad garażem. niestety przez te zmiany strasznie zwiększyła się powierzchnia domu bo jest aż 166 m pow. użytkowej.

a tak w ogóle cała góra też wygląda inaczej. ale o tym następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z Was może podzielić się informacjami odnośnie zwrotu podatku. Ściągnęłam sobie ten programik VZM-1 ale ja tak naprawdę nie wiem co można odliczyć. I czy to prawda, że ten wniosek mozna złożyć tylko raz w roku jak tak to totalne klapa - bo dopiero zaczął się nowy :(

Jeżeli składaliście bądź jesteście w trakcie składania to pochwalcie się ile Wam tego wyszło.

Ja mam tyle faktur, że rubryk brakuje ale z pewnością połowa nie daje się do odliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamęt w fakturach to radzę zlecić księgowej.U mnie zamęt był straszny.Faktur cała masa,korekty.Ja zapłaciłem 150 PLN za rozliczenie,ewentualne korekty w urzędzie mnie nie interesowały.Za SSO dostałem 11,5 tys zwrotu.Jeśli chcesz sama to robić to radzę przestudiowanie tego wątku.Potrzebowałem ksero aktu notarialnego,ksero PnB i oświadczenie KB o stopniu zaawansowania budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. Można na Was liczyć o każdej porze dnia czy też nocy :)

Powiem szczerze, że nigdy nie zastanawiałm się nad tym ile można odzyskać i jestem mile zaskoczona jesli chodzi o te Wasze sumki.

Możecie mi jeszcze napisać czy z faktur które posiadaliście odliczaliście wszystko czy było dużo rzeczy które trzeba było odrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ze składaniem wniosku jeszcze się wstrzymam. Mamy jeszcze dużo wydatków więc niech sie więcej uzbiera. Większa kwota do zwrotu będzie a zanim go rozpatrzą to szybciej minie czas do następnego wniosku.

 

Właśnie zamówilismy okna i bramę garażową :) montaż w kwietniu tylko boję sie tych złodziejaszków czyhających na takie okazje, dlatego musimy pomyśleć o alarmie. I znowu kolejne pytanie: jaki??? Zastanawiamy się jeszcze nad drzwiami :roll: Podobają mi się Twoje Shira3 tak jak i Igmy bo macie takie same. Cena nawet przystepna. Szkoda, że u mnie nie da rady z tym gościem tego załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim starym i nowym forumowiczom.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, bo niestety nie było mnie dawno.

Dzięki @langerob, że o mnie pamiętałeś :wink:

Miałam kryzys budowlano-emocjonalny :lol:

Zaczęło mnie to wszystko przerastać. Dzień zaczynałam i kończyłam wpisami do kalendarza do kogo mam dzwonić, co załatwić, gdzie ponaglić, wybrać plytki zamowić drzwi, ta czy inna wanna, kaloryfery... a do pracy też trzeba chodzić.

Wszystko przez to, że budowa idzie w expresowym tempie( mam nadzieję, że się to nie zemści) i w kwietniu się chyba wprowadzimy (z materacami pod pachą).

W paru zdaniach dokonalam aktualizacji wpisu w dzienniku.

Zdjęć brak, bo nadal nie nauczylam się wklejać a syn na feriach

:wink: :oops:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annoaj20008 wszyscy z niecierpliwością czekamy na zdjęcia, niech te ferie się szybki skończą :lol:

 

Ja już terez się zastanawiam czy nam pieniędzy starczy pomimo tego, że kredyt wzięliśmy. A przed nami dużu dużo pracy i wydatków :-? Tą ciągłe liczenie tej kasy doprowadza mnie szału a mój mąz ma takie marzenia i plany - chyba skok na bank zorganizujemy :lol:

Może są chętni???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annoaj20008 wszyscy z niecierpliwością czekamy na zdjęcia, niech te ferie się szybki skończą :lol:

 

Ja już terez się zastanawiam czy nam pieniędzy starczy pomimo tego, że kredyt wzięliśmy. A przed nami dużu dużo pracy i wydatków :-? Tą ciągłe liczenie tej kasy doprowadza mnie szału a mój mąz ma takie marzenia i plany - chyba skok na bank zorganizujemy :lol:

Może są chętni???

 

 

Chętnie przyłaczę się do skoku na Bank nie powiem trochę kasy by się przydało :lol:

 

 

Co do zwrotu Vat My dostaliśmy szybko po dwóch miesiącach wystarczył tylko dochód męża i Pozwolenie na Budowę Urząd skarbowy więcej nie chciał.Prowadziła Mi to koleżanka Kontroler Skarbowy akurat tak się złożyło wezwali ją tylko raz bo nie wolno podciągać transportu betonu i pracy beczki więc zrobiła korektę.Tylko szkoda że nie ma jakiegoś rozporządzenie na odliczanie właśnie takich rzeczy bo przecież betonu samochodem przywieżć się nie da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłąm przeglądać forum (dzieki Langerob25 :wink: ) odnośnie zwrotu i nasze fakturki i nie wiem jak za to sie zabrać. Prawie wszystkie faktury nie maja PKWiU no i ogólnie wileka klapa. Chyba trzeba bedzie to zlecic księgowej bo jakbym miała jechać do US to tydzień bym tam spędziła. :evil:

Powiedzcie mi czy więźba dachową odliczaliście (przeczytałam, że nie) i podbitkę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ruszyło się coś. :D

 

Z więźbą jest dziwna sprawa,czasami przechodzi,czasami nie.Wszystko zależy jak masz ją opisaną na fakturze.Jeśli masz PKWiU na więźbę to sprawdź,jeśli nie to dzwoń do sprzedawcy,niech poda. Z tego co slyszałem więźba jako całosć przechodzi,jako poszczególne elementy nie.Jeśli coś błędnie odliczysz to nie ma problemu,zawsze można zrobić korektę :D

 

 

Na ten bank to ja też się piszę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...