Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To w takim razie jaki powinien być kod PKWiU żeby temu naszemu PAŃSTWU nie podarować ani złowtówki??? :lol: Ratujcie moi drodzy.

 

Teraz zaczyna do mnie docierać, że będę przez najbliższy czas uwięziona na kableku telefonicznym, żeby to wszystko pouzgadniać. :cry: Jestem załamana. Naprawdę nie wiem jak mam się za to zabrać :roll:

 

Widzę, że chętnych na "skok w bok" :p przybywa. Zgrana z nas ekipa - trzeba tylko szczegóły uzgodnić i podział łupu :lol:

 

Sihra3 ile wyniosła Ciebie nasza Salsa na dzien dzisiejszy, włącznie z działką i całą papierologią - tak do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To w takim razie jaki powinien być kod PKWiU żeby temu naszemu PAŃSTWU nie podarować ani złowtówki??? :lol: Ratujcie moi drodzy.

 

Teraz zaczyna do mnie docierać, że będę przez najbliższy czas uwięziona na kableku telefonicznym, żeby to wszystko pouzgadniać. :cry: Jestem załamana. Naprawdę nie wiem jak mam się za to zabrać :roll:

 

Widzę, że chętnych na "skok w bok" :p przybywa. Zgrana z nas ekipa - trzeba tylko szczegóły uzgodnić i podział łupu :lol:

 

Sihra3 ile wyniosła Ciebie nasza Salsa na dzien dzisiejszy, włącznie z działką i całą papierologią - tak do porównania.

Obejrzyj swoją fakturę na drewno.Zobacz czy masz adnotację,z było nasycone. Jeżeli nie to podciągnij ją pod pkt.11 lub 13 wykazu. Jeżeli natomiast masz adnotację o nasyceniu to chyba jesdynie przez korektę faktury bez adnotacji o nasyceniu?

Co do naszych kosztów: dzisiaj uzupełnimy dziennik w tym zakresie. Teraz z głowy wszystkiego nie pamiętam. Będzie co prawda bez działki. Mamy ją od ok.20 lat więc trudno ją teraz dopisać. Ma ona inną wartość jako dodatkowo hodowlana (ze źródłem własnej wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z Pania z US i dostałam taką informację: WIĘŹBY DACHOWEJ, PODBITKI, ŁAT, KONTRŁAT NIE MOGĘ ODLICZYĆ. :evil:

Co teraz zrobić - suma jest duża, nie mozna jakoś tego inaczej zapisać żeby zwrócili ten chole...y VAT.

 

Wygląda na to że co Urząd Skarbowy to co innego mówi.. :roll: kto wie od czego to jest zależne. Tak samo z dokumentami jeden chce więcej drugiemu starczy mniej.Ja nawet nie tłumaczyłam zarobku męża dałam oryginalny po angielsku i nikomu te nie przeszkadzało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z Pania z US i dostałam taką informację: WIĘŹBY DACHOWEJ, PODBITKI, ŁAT, KONTRŁAT NIE MOGĘ ODLICZYĆ. :evil:

Co teraz zrobić - suma jest duża, nie mozna jakoś tego inaczej zapisać żeby zwrócili ten chole...y VAT.

 

 

Więżba w całości wydaje Mi się że powinna być do odliczenia przecież jest na stałe związana z wieńcem nikt nie będzie jej po latach wymontowywał a przecież o to w tym wszystkim chodzi że wszystko co na stałe podlego zwrotowi różnicy VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam moje faktury i tak jest napisane:

1. więźba dachowa - bez symbolu PKWiU

2. Łata budowlana sosnowa 60x40 (braliśmy podbitkę ale PAN ujął to wszystko pod jedną pozycją)

I takim to o to sposobem 9tyś. pójdzie się ... :lol:

Chyba, że macie na to jakiś pomysł jak to ominąć i zmienić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Więźba dachowa wykonywana na odrębne zlecenie według projektu, w skład której wchodzą : płatwie, krokwie, murłaty, słupki, łaty oraz kontrłapy, co stanowi zamknięty i kompletny dach wykonany z drewna o konstrukcji gwoździowo-klejowej, który montowany jest na budynkach mieszkalnych, letnich i budynkach użytkowych, zgodnie z załączonym pismem Urzędu Statystycznego w Łodzi (nr OISK-5672/KW-262/02-6848/03 z dnia 16.09.2003 r.) mieści się w grupowaniu: PKWiU 20.30.13-00.92 "Elementy dachowe budynków i obiektów budowlanych z drewna".

 

Wyroby zaliczane do ww. grupy PKWiU zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11 poz. 50 ze zm.) podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 22%, gdyż nie mieszczą się w załączniku Nr 5 do ustawy o podatku VAT, stanowiącym wykaz materiałów i usług budowlanych, których sprzedaż objęta jest stawką podatku w wysokości 7%."

 

 

 

Coś takiego znalazłem,więc wg tego raczej nie można.Wyczytałem gdzieś ,że parę razy przeszło pod PKWiU z grupy 18 20.30.20-02.10 Budynki prefabrykowane mieszkalne i letnie z drewna i

materiałów drewnopochodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko do ludzi z okolic KR i SK ... gdzie nabyliście projekt Salsy ? Ponieważ chcemy dorysować garaż (zrobić na 2 samochody z 1 dużą bramą) i musimy poprawić projekt. Z góry dzięki za odp :)

 

Ja kupowałem bezpośrednio u Krajobrazów.Znaczy mój architekt kupował.Tam dadzą zgodę na zmiany,a architekt Ci to przerysuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko do ludzi z okolic KR i SK ... gdzie nabyliście projekt Salsy ? Ponieważ chcemy dorysować garaż (zrobić na 2 samochody z 1 dużą bramą) i musimy poprawić projekt. Z góry dzięki za odp :)

 

Ja kupowałem bezpośrednio u Krajobrazów.Znaczy mój architekt kupował.Tam dadzą zgodę na zmiany,a architekt Ci to przerysuje :D

 

Ile taka operacja może kosztować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda na zmianę jest darmowa.Zmiany u architekta to już ciężko powiedzieć.Chociaż myślę że poszerzenie garażu wiąże się jeszcze z innymi zmianami.Albo podniesieniem go na wysokość lub obniżeniem w stosunku do domu może zmianą kąta dachu nad garażem?To już musisz wybadać lokalnie, u lokalnych architektów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma IGN liczy sobie za zmiane projektu dosc sporo, o to co mi napisali : "W projektach gotowych autorzy nie wprowadzają zmian, tak więc nie ma możliwości otrzymania projektu już ze zmianami. Autor wystawi natomiast bezpłatną zgodę na wszelkie zaproponowane zmiany. Opisane przez Pana zmiany są oczywiście możliwe do wprowadzenia na etapie adaptacji projektu, czyli najpierw zakup projektu a potem naniesienie na niego zmian, wrysowanie w mapę do celów projektowych i przygotowanie planu zagospodarowania działki. Nasza pracownia zajmuje się adaptacją i wprowadzaniem poprawek dla klientów. Koszt adaptacji (czyli naniesienie projektu na mapkę geodezyjną i wykonanie projektu zagospodarowania terenu) to 1220zł brutto, koszty zmian ustala się na indywidualnym spotkaniu z naszym architektem. Poprawki polegające na zwiększeniu garażu to wydatek ok 1000 zł

Jeśli zmiany miałyby być wprowadzone przez nasze biuro to należy najpierw zamówić projekt, w ciągu kilku dni dokumentacja jest gotowa do odbioru i konsultacji. Tego samego dnia można odbyć spotkanie z naszym architektem w celu omówienia poprawek w projekcie.

Wykonanie u nas adaptacji i zmian będzie się wiązać z przyjazdem do naszego biura., dlatego najlepiej na takie spotkanie mieć już przygotowane niezbędne dokumenty:

 

- wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego (jeśli plan zagospodarowania nie istnieje wystarczą warunki zabudowy),

- geodezyjna mapa do celów projektowych,

- warunki przyłączenia do sieci elektrycznej,

- warunki przyłączenia do sieci wodnej i kanalizacyjnej (jeśli istnieje) lub umowa

- warunki przyłączenia do sieci gazowej (jeśli istnieje)

 

Adaptację można również wykonać u lokalnego projektanta. Wystawimy bezpłatnie stosowne zgody na zmiany."

 

1000 zł jak za samą kombinacje z garażem to troche za dużo moim zdaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena oczywiście zależy od osoby dokonującej zmian. My też projekt zamawialiśmy od IGN. Oczywiście za zmiany w projekcie których dokonaliśmy wyrazili zgodę (oczywiście bezpłatnie). Natomiast cała adaptacja z wprowadzonymi zmianami (wydłużenie domu oraz garażu o metr, lukarna w łazience, zmiana wymiaru okien, przeniesienie komina chyba to wszystko) wyniosła nas 1000zł.

Musisz dobrze szukać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Exodus

 

Musisz poszukać sobie architekta,tak czy inaczej.Musi ktoś zaadaptować projekt do warunków.Masz mapę 1:500 i WZ? Wtedy architekt określi czy dom pasuje do WZ.Zamówisz projekt i on zrobi Ci zmiany.Szukając architekta,pytaj o koszty adaptacji i koszty przeróbek.Np Ewula zapłaciła niedużo,inni krzyknęliby pewnie nawet 2x więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Adaptacja niestety kosztuje.

Mój architekt (pracuje w starostwie) za całość weźmie 3900 zł

Również dobudowuję pokój nad garażem, przedłużam dom o 40 cm, likwiduję te 2 małe pokoiki na górze i będzie jeden, przenoszę okno tarasowe na ścianę boczną i jeszcze kilka innych drobnych zmian.

Za te 3900 robi mi również projekty wszystkich przyłączy (gaz, woda i kanalizacja, energia elektr.) no i oczywiście uzgadnia z tymi zakladami.

REASUMUJĄC - za ok 1,5 miesiąca dostaję całość gotowej dokumentacji wraz z pozwoleniem na budowę.

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Adaptacja niestety kosztuje.

Mój architekt (pracuje w starostwie) za całość weźmie 3900 zł

Również dobudowuję pokój nad garażem, przedłużam dom o 40 cm, likwiduję te 2 małe pokoiki na górze i będzie jeden, przenoszę okno tarasowe na ścianę boczną i jeszcze kilka innych drobnych zmian.

Za te 3900 robi mi również projekty wszystkich przyłączy (gaz, woda i kanalizacja, energia elektr.) no i oczywiście uzgadnia z tymi zakladami.

REASUMUJĄC - za ok 1,5 miesiąca dostaję całość gotowej dokumentacji wraz z pozwoleniem na budowę.

Pozdrawiam :p

 

Witam wszystkich.

No to u mnie widzę, że wyjdzie to najdrożej, czyli 6600 zł. To tak jak u ciebie JANUSZ757 mój architekt w tej cenie robi wszystko: zmiany w projekcie, projekt wszystkich przyłączy( gaz, woda, energia elektr., szambo) jak również wjazd na działkę. Także po tej adaptacji zostaje mi tylko wystąpić o pozwolenie na budowę.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny kosmiczne. Jak pisałam wyżej mnie wszystko uczyniło 1000zł - ze wszystkimi przyłączami oraz mapką.

Wszystkie dokumenty miałam już przygotowane do złożenia - właściwie ja ich nie składałam tylko Pan który mi to wszystko robił a jednocześnie pracuje w starostwie. No fakt za pozwoleniem czekłam ok. 2 miesięcy ale to chyba i tak nie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...