Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Radek27 ceny bardzo dobre.Czemu mieszasz suporeks z ceramiką?Drutu 12 powinno wystarczyć.Na ławy potrzebujesz dodatkowo jeszcze troszkę fi16.U mnie komin jest systemowy ,więc z cegłą nie pomogę za bardzo.A z bloczkami też ciężko powiedzieć .Zależy jal to wysoko będzie u Ciebie.U mnie poszło niecałe 1500 szt.Salsa będzie taka jak moja? To gratuluję wyboru :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Częśc ceramiki kupiłem okazyjnie a w suporeksie z doświadczenia wiem że robi sie łatwiej instalacje. Ponieważ większoś zamierzam zrobic sam :-? . Mam nadzieję, że mi się uda. A taki "model" salsy wybrałem bo mi sie bardzo spodobała. A zapomniałbym, że kuchnie chyba zrobię z małego pokoiku na dole,łazienkę pomniejsze i to będzie spizarka, a to co zostanie z byłej łazienki i kuchni połączę i zrobię łazienkę na dole. na górze też połącze dwa małe pokoiki w jeden. Tak to sobie wymyśliłem a co z tego wyjdzie to się jeszcze okaże :D

Langerob jakiego rodzaju stali użyłeś na ławy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Salsowiczów! Jestem kolejnym "trafionym" tym pięknym i mam nadzieję niedrogim w budowie projektem :D Forum śledzę od kilku dni i po przeczytaniu Waszych wypowiedzi coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze wybrałam. :wink: My narazie jesteśmy na etapie przepisywania działki, więc przed nami jeszcze dłuuuuuga droga :-?

Apropos projektu... Zastanawiam się czy te pokoje na poddaszu nie są za małe? Poza tym zdecydowaliśmy się na Salsę bez garazu i na dole pokój planujemy przerobić na kotłownie i powiekszamy łazienkę. Z góry bedziemy wdzięczni za wszystkie rady i może ktoś sie podzieli fotkami z wnętrza domu? :) Było by miło:)

[email protected]

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie są na ławie wewnętrznej są miejsca gdzie przewidziane jest zbrojenie 8xfi16 i strzemiona co 15 cm.Są oznaczone te miejsca na rzucie nr 3.A jest tak dlatego ,że w tych miejscach nie ma ścian fundamentowych,bo w sumie nie potrzeba.Ja robiłem w sumie na całości ściany,oprócz odcinka pomiędzy kuchnią ,a salonem i tam zastosowałem to wzmocnione zbrojenie.Najlepiej to widać na rzucie fundamentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ZIMNO ALE PRACE TRWAJą NA RAZIE HYDRAULIK wODę ROBI.

miały być tynki od tego tygodnia ale mróz i niestety trzeba czekać.

Ale ma już być cieplej więc może coś sie ruszy.

Ja już nie mogę się doczekać mieszkania w naszej salsie.

 

Na razie mam poważny problem z drzwiami wejściowymi. Zostały źle obsadzone i było trochę za ciasno w futrynie i uszkodziły się. Pan, który sprzedawał mi te drzwi mówi że może wyszlifować i zamalować uszkodzenia. Tylko, że te uszkodzenia są takie duże, że nie da się tego wyszlifować. No i jest problem, na razie zgłosiłam pisemną reklamację i czekam na rzeczoznawcę. Koszt 120 zł, ale jest o co walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.com/gajzlerbarb/Pulpit?authkey=Gv1sRgCPue9qrhmMXC8QE#

 

 

chciałabym abyście napisali co sądzicie o takim rozmieszczeniu w kuchni.

 

 

Ja też nie widzę okna a te żółte to chyba ściana tak Mi się wydaje tylko może po ukosie zwizualizowana.Musisz coś więcej napisać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Salsowicze

 

Od wielu miesięcy wraz z mężem śledzimy wasze wypowiedzi i jesteśmy wdzięczni za cenne uwagi i wskazówki jakie dajecie nowym forumowiczom .

 

Zakupiliśmy projekt i częściowo podpiwniczyliśmy naszą Salsę z garażem dodatkowo planujemy poszerzyć drzwi tarasowe o jedno skrzydło, likwidujemy drzwi balkonowe nad salonem a w zamian wstawimy okna. Architekt zaproponował dodatkowe drzwi do piwnicy z zewnątrz domu, gdyż mamy działkę z lekkim spadem. W piwnicy będzie się znajdowała kotłownia i pralnia. To chyba tyle tych zmian. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu.

 

Pozdrawiamy forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Salsowiczów!

 

Jestem kolejnym szczęśliwym budowniczym salsy z garazem. Właśnie dostałem wycenę robocizny do stanu surowego otwartego (31 tysięcy robocizna). W tym strop będzie wylewany, zamiast dachówki będzie blachodachowka. Zlikwidowany zostanie tez balkon od strony frontowej komin przeniesiony miedzy salon a pomieszczenie gospodarcze i dołożone 2 skrzydła tarasowe. jak myślicie dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Salsowiczów!

 

Jestem kolejnym szczęśliwym budowniczym salsy z garazem. Właśnie dostałem wycenę robocizny do stanu surowego otwartego (31 tysięcy robocizna). W tym strop będzie wylewany, zamiast dachówki będzie blachodachowka. Zlikwidowany zostanie tez balkon od strony frontowej komin przeniesiony miedzy salon a pomieszczenie gospodarcze i dołożone 2 skrzydła tarasowe. jak myślicie dobra cena?

 

Wg mnie cena niezła.

 

@Tysia623 u Ciebie też się już coś dzieje.Czuć wiosnę w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...