Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, witamy wszystkich salsowiczów! - dołączamy do Was!

narazie jesteśmy na etapie zakupu działki na której stanie nasza piękna SALSA "odbicie lustrzane", ten rok poświęcamy na formalności związane z zakupem i uzyskaniem wszelkich pozwoleń, a od następnego roku ruszamy z budową - takie plany! - Ciekawe jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Mam nadzieję, że będziemy cały czas w kontakcie.

Pozdrawiamy wszystkich!

Monika i Edek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak zamierzać lub jak zrobiliście instalacje Co. Jaa zamierzampostawić na ogrzewanie podłogowe w łazienkach w holu kuchnii i wiatrołapie , pozostałe pomieszczenia z grzejnikami wszystko na rozdzielaczach i mieszczu do podłogówki w oparciu o piec gazowu 1 funkcyjny z zasobnikiem wody. Grzejniki firmy immergas, kocioł junkers, podłogówka kisan. Do tego programator pogodowy. To tak w skrócie. Proszę o wasze opinie i rozwązaniaco do centralnego ogrzewania. Myślę że każdy ma jakiś pomysł.

 

Pozdrawiam

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piec węglowy z buforem 1600 l .W całości podłogówka sterowana podobnie jak u Ciebie sterownikiem pogodowym.W Moim przypadku pogodówka sterować będzie zaworem mieszającym.Daję też drabinki w łazienkach.Będą zasilane jednak taką temperaturą jak podłoga.Zamierzam dać jeszcze grzejnik w garażu ,który grzałby tylko w sytuacji nagrzania do pełna bufora i pozostałości opału w piecu węglowym.Zastanawiam się jeszcze nad zostawieniem awaryjnych wypustów pod grzejniki,gdyby coś z podłogówką nie pasowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Także chcę dać drabinki w łazienkach tak by temp. odpowiadała tem podłogówki. Zastanawiam się czy ocieplić ścianę pomiędzy garażem a pok. dziennym i holem. Ponieważ tem w garażu zimą w zupełności wystarczy 10-12 stopni a w pok. dziennym będzie ok. 21 stopni to dość duża róznica temperatur i ciepło z pokoju może szybciej przenikać do garażu, jeśli ocieplę styro zaledwie 5 cm to zapewne ciepło nie będzie uciekać do garażu . Co sądzicie o tym.

Pozdrawiam

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Także chcę dać drabinki w łazienkach tak by temp. odpowiadała tem podłogówki. Zastanawiam się czy ocieplić ścianę pomiędzy garażem a pok. dziennym i holem. Ponieważ tem w garażu zimą w zupełności wystarczy 10-12 stopni a w pok. dziennym będzie ok. 21 stopni to dość duża róznica temperatur i ciepło z pokoju może szybciej przenikać do garażu, jeśli ocieplę styro zaledwie 5 cm to zapewne ciepło nie będzie uciekać do garażu . Co sądzicie o tym.

Pozdrawiam

Kris

 

Można tak zrobić.Sam się zastanawiam nad tym.Minus to pomniejszenie garażu o te 5 cm, a zbyt szeroki to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do ludzi co maja juz maja hydraulikę ile was kosztowala robocizna wiem ze to zalezy od wielu czynikow ale tak orientacyjnie , ma nam dac wycene jeden hydraulik za calosc woda CO podlaczenie pieca itp. do odpalenia wlacznie .i chce porównać ceny aby z kosmosu nasza nie byla .

 

pozdrawiam

 

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

wreszcie coś się ruszyło i u nas. Jeszcze przed świetami spisaliśmy umowę z murarzem- mimo, że to nasz znajomy zarówno on jak i my wolimy sie zabezpieczyć...

w środę mój szwagier rozprowadził kanalizację i zalaliśmy chudziaka. tak więc stan zero osiągnięty. W miedzyczasie murarze stawiali juz pierwszą ścianę. wczoraj wszystkie ściany zewnętrzne pobudowane były na wysokości 5 pustaków, dzis niestety jestem w pracy więc nie będe podziwiała dalszych postepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

pomału do przodu

wczoraj był na działce geodeta, wziął 600zł i zaczyna działać

mówił coś o mapce, która będzie potrzebna później dla projektanta....niewiem, nie znam się...powiedział że zwykle kosztuje ona 1000zł, a on zrobiją nam za 500

wiecie co to za mapka? rzeczywiście tyle kosztuje?

z góry dziekuję za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...