Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na rekuperatorach się niestety nie znam, nie instalowałam więc nie czytałam za wiele na ich temat. Ale cena rzeczywiście okazyjna. Wynajmujecie architektów do planowania zagospodarowania ogrodów i wystroju domu ? Ja planuję wszystko sama :roll:

Nie zrozumieliśmy się.Nie jestem żadnym krezusem ,a więc nie stać mnie na projekt ogrodu np.,a na pewno na wykonanie go wg projektu.Architekt po prostu robi zagospodarownie działki,czyli nanosi na mapkę 1:500 dom.Tak jak u wszystkich budujących,żeby było wszystko zgodne z przepisami(wymiary od działek sąsiednich,dróg i takie tam)Ja mogę tylko określić czy mi pasuje w tym miejscu ,czy chcę dalej czy bliżej drogi czy sąsiada,ale wszytko zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to teraz już rozumiem :) Co tam u innych Salsowiczów, pewnie zajęci zbieraniem mteriałów :wink:

 

Ja mam zamiar kupić stal,chciałbym też strop lany jak u Ciebie.Tylko jeszcze nie wiem ile tego wszystkiego trzeba.Musi to konstruktor przeliczyć.Tak mi powiedziano.U nas jakoś wszyscy lany robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest strop zbrojony krzyżowo, cokolwiek to znaczy :roll: z prętów żebrowanych fi 12 co 30 cm prostych i fi 12 co 30 cm odgiętych w układzie poprzecznym. W układzie podłużnym zastosowano pręt gładki fi 8 co 20 cm. Wieniec wykonano o przekroju 25 x 20 ze stali żebrowanej 4 x fi 12. Strzemiona ze stali gładkiej fi 6 co 30 cm. Słup podtrzymujący podciąg żelbetowy zbrojony pionowo 4 x fi 12 oraz poziomo strzemionami fi 6 co 15 cm. Nadproża zazbrojono 4 x fi 12 - podłużnie i fi 6 co 15 cm poprzecznie. Podciąg żelbetowy dolny poziom + 2,56 o wym. 24 x 34 - zbrojenie górne 2 x fi 12 i zbrojenie dolne 2 x fi 16, strzemione fi 6 co 15 cm. Podeślę Ci fotkę zbrojenia. Mój kierownik mówił, że czołg może po tym jeździć :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest strop zbrojony krzyżowo, cokolwiek to znaczy :roll: z prętów żebrowanych fi 12 co 30 cm prostych i fi 12 co 30 cm odgiętych w układzie poprzecznym. W układzie podłużnym zastosowano pręt gładki fi 8 co 20 cm. Wieniec wykonano o przekroju 25 x 20 ze stali żebrowanej 4 x fi 12. Strzemiona ze stali gładkiej fi 6 co 30 cm. Słup podtrzymujący podciąg żelbetowy zbrojony pionowo 4 x fi 12 oraz poziomo strzemionami fi 6 co 15 cm. Nadproża zazbrojono 4 x fi 12 - podłużnie i fi 6 co 15 cm poprzecznie. Podciąg żelbetowy dolny poziom + 2,56 o wym. 24 x 34 - zbrojenie górne 2 x fi 12 i zbrojenie dolne 2 x fi 16, strzemione fi 6 co 15 cm. Podeślę Ci fotkę zbrojenia. Mój kierownik mówił, że czołg może po tym jeździć :wink:

 

Dzięki @BG za pomoc.Chyba wyślę to fotkę mojemu architektowi.Naprawdę

fachowo wszystko napisane.

Jak już pisałem ,powinnaś dostać jakąś prowizję od sprzedaży projektów Salsy,bo dzięki Tobie wiele osób może się przekonać co to za dom.Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie domek cały wyszpachlowany, zamontowane lampki LED przy schodach, położony gres w gabinecie. Piwnica zagruntowana 1x. Dzisiaj chłopaki walczą :wink: z płytkami w kuchni i mają montować kamień na kominek. Dzisiaj wybieram również kabinkę prysznicową, kibelek i umywalkę do małej łazienki i zamawiam płyteczki :) Mam już słupki na ogrodzenie, trzeba je jeszcze pomalować i w przyszłym tygodniu montaż :lol: Balustradki na balkon zrobione, czekam jeszcze do piątku na kolanko do montażu. Kupiłam płyteczki na hol i do wiatrołapu. Oj dzieje się, dzieje w Salsie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie domek cały wyszpachlowany, zamontowane lampki LED przy schodach, położony gres w gabinecie. Piwnica zagruntowana 1x. Dzisiaj chłopaki walczą :wink: z płytkami w kuchni i mają montować kamień na kominek. Dzisiaj wybieram również kabinkę prysznicową, kibelek i umywalkę do małej łazienki i zamawiam płyteczki :) Mam już słupki na ogrodzenie, trzeba je jeszcze pomalować i w przyszłym tygodniu montaż :lol: Balustradki na balkon zrobione, czekam jeszcze do piątku na kolanko do montażu. Kupiłam płyteczki na hol i do wiatrołapu. Oj dzieje się, dzieje w Salsie :p

oj BG ale Ci zazdroszczę,wszystko tak sprawnie idzie, mam nadzieję ze uwieczniasz wszystko na zdjeciach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @GB, super ten Twój domek (widziałam fotki na pprojekt). Bardzo szybko idzie Ci to wykańczanie.

U mnie w miejscu wyznaczenia domu, wody coraz mniej i już definitywnie zaczynamy w sobotę, nie mogę się już doczekać :-? Mamy ponad miesiąc spóźnienia.

 

Do @langerob25, gdzie udało Ci się kupić taki tani rekuperator??? Czy twój architekt uwzględnił Ci rekuperator w projekcie? W których miejscach będziesz mieć nawiewy?

Ja nie mam w projekcie uwzględnionego rekuperatora, ale im więcej czytam, tym częściej zastanawiam się nad nim. Fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój architekt narysuje mi komin w kotłowni z wentylacją grawitacyjną gdyż tammusi być takowa.Z kominka rezygnuję.A jeśli będe miał projekt wentylacji mechanicznej i wszystko wykonane ok to nie będzie problemów z odbiorem,np kominiarskim.A teraz jestem w Holandii i pogrzebałem trochę po takim holenderskim allegro i przypadkowo natrafiłem ogłoszenie, że ktoś chce sprzedać.A do tego jeszcze 15 km dalej.To kupiłem,zwłaszcza ,że firma w porządku.I nawet działa :D

Życzę powodzenia w budowie.

 

@BG ,Ty to już odliczasz pomału godziny do przeprowadzki?Nic,tylko pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam o dzionku wszystkich Salsowiczów. Mam nadzieję, że przeprowadzę się za miesiąc, półtora. Dylematów zakupowych nie ma końca. Wczoraj mój wykonawca na zakupach namówił mnie na bezfirmową kabinę. Miałam opory, ale się skusiłam. Miałam kupić Koło, Cersanit albo Ravak za około 2 tys. Widzialam u niego 5 letni sanplast, który rdzewieje. Mówił, że namawia na zwykłe, bo szkoda kasy i dałam się skusić. Kupiłam za 3 tys. z bajerami. Z załatwionymi upustami i z 7 % VAt wyniesie mnie 2 tys. Dylemat i obawy jednak pozostały. Ciekawe ile to podziała :-? Za małą umywalką w dobrej cenie zjeździłam pół Rzeszowa, im mniejsze tym droższe :wink: Wstępnie upatrzona Koło nablatowa ponad 400 zł. Znalazłam jednak innej firmy prostokątną, nablatową i cena zadowalająca. Kabina jednak spokoju mi nie daje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiałów zaczyna przybywać :> wczoraj nabyłem drewno co prawda w stanie okrągłym ale tydzień może 2 popołudniami i będzie z tego materiał na dach. Stal na fundament, styropian na ocieplenie fundamentu no i pustaki już czekają :D

Czas sie brać za gięcie strzemionek i wiązanie zbrojenia jeszcze tydzień może 2 i zaczynamy wykopki :D

Małgorzata36 życzę udanego startu w sobotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscu pędzicie!

Ja to dopiero w sierpniu zacznę.Na razie martwi mnie nieutwardzona droga do moej działeczki.Droga jest gminna,będe musiał chyba jakieś pismo napisać.Może coś zrobią.Bo ja sam to nic nie mogę.Przecież to nie moje.

Życzę Wam wszystkim powodzenia.

@BG.A jeśli chodzi o kabinę,to teraz nie ma reguły coraz częściej.Możesz kupić firmowy sprzęt za kupę kasy ,a i tak mogą być problemy.NIe ma się co przejmować ,tylko patrzeć przez różowe okulary,bo inaczej to można oszaleć.(dobrze się mówi :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langerob25 na wygnaniu :wink: , Małgorzata36 - trzymam kciuki, czeka Cię wielki dzień w sobotę, ależ to była radość. Norola wypędź te wirusy. Gddzie się podziewa Burifanek ?
Melduję się BG jestem obecna!!! Cisza na morzu nikt znać nie daje denerwuje Mnie już to :evil: zleć komuś coś do zrobienia to potem czekasz w nieskończoność. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langerob25 na wygnaniu :wink: , Małgorzata36 - trzymam kciuki, czeka Cię wielki dzień w sobotę, ależ to była radość. Norola wypędź te wirusy. Gddzie się podziewa Burifanek ?
Melduję się BG jestem obecna!!! Cisza na morzu nikt znać nie daje denerwuje Mnie już to :evil: zleć komuś coś do zrobienia to potem czekasz w nieskończoność. :evil:

no no bo już sie martwiliśmy:) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy! Jesteśmy tu nowi. Od wczoraj mamy już działkę. Piękne miejsce na wzgórzu, widok na dolinę Wisły i Wierzycy oraz las. Wokół 25 letnie osiedle domków jednorodzinnych. Dzisiaj złożyłem wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Budowę zlecimy firmie budowlanej, która zrobi dom pod klucz. Czekamy na ofertę cenową. Poddasze najprawdopodobniej sobie na początek odpuścimy - w sensie wykończeniówki. Działka jest prostokątna, dość wąska - bo 19,3m. Idealna na SALSĘ:). Kupujemy ten projekt. Będziemy wdzięczni za porady z zakresu kosztów budowy. Pozdrawiamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...