Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć. My również zrezygnowaliśmy z prysznica na dole a tam mamy zamiar ładnie wkomponować pralkę... ale to później.

My teraz jesteśmy na etapie więźby, tarasu i schodów wejściowych. dziennik częściowo uzupełniłem zdjęciami a najnowsze zdjęcia wkleję na dniach.

 

Ja mam takie pytanie do Was.

 

dziś odebrałem wycenę dachu z jedej z firm dekarskich. Blachodachówka SSAB, 2 okna dachowe, system rynnowy stalowy, podbitka, kominki dachowe, ocieplenie tej części budynku gdzie będzie podbitka ( również przez dekarzy). Cena uwzględnia wszystko łącznie z gwoździami łatami membramą itp. To co ja muszę kupić sam to styropian klej i siatkę.

Cena Materiały 16500 zł

Robocizna 6000 zł

Razem 22 500 zł

 

Jak myślicie dobra cena? Ekipa - firma widać że chyba dobra przynajmniej takie wrażenie robią. Widzieliśmy icg dachy w dwóch domach to widać że w miarę dobrze robią.

Tylko czy tak naprawdę to jest cena dobra czy taka zbyt duża. Ja osobiście myślę że to dobra cena adekwatna do ilości pracy i jako że to blacha szwedzka SSAB.

 

Jak wy myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję langerob25 za odpowiedź.

Oferta jest z firmy BORGA

Membrana... w wycenie jest tylko tyle że wysokoparoprzepuszczalna 135.Z tego co czytałem na necie o tych membranach to pisało że to są najnowszej klasy membrany 135g/m2. Sprzedawca mówił mi że niektórzy stosują folię ale oni dają dobrej jakości membrany.

Okna z Okpolu TERMO PVCBH 78x140.

Więźbe montują mi murarze w cenie robocizny jaką z nimi ustalałem. Więźbę zamawiałem z tartaku. Za sosnę 5,18 m3 zapłaciłem 3110zł.

Dodam że drzewo przywieźli bardzo ładne.

Jeśli chodzi o wycene to ta cena 22500 jest z 7% Vatem.

Edytowane przez lukiimag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja uważam że cena jest bardzo dobra mimo że to jest prosty dach (kopertowy) to cena w porównaniu z moją wyceną jest kosmicznie niższa. Jeśli materiały są dobrej jakości tj. blachodachówka i rynny i w cenie masz wszystko czyli wkręty, gwoździe, łay, kotrłaty itp a dekarze są solidni no to ja bym się nie zastanawiał. Tak jak mi poradził langerob 25... wszystko zależy od jakości materiałów jak i samego wykonania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9000 zł to sama robocizna, materiały leżą w naszym geście żeby załatwic, od dekarzy dostaniemy liste co bedą potrzebować. Ludzie sprawdzeni, polecani przez naszego kierownika który z nimi pracował. Nie chcemy brać nikogo obcego, nie sprawdzonego.

Tysia chyba musisz zweryfikować opinię o kierowniku. Jego rolą niech będzie pilnowanie ekipy. My te sprawy zaatwialiśmy w hurtown przy fabryce wyrobów budowlanychi. Pojechaliśmy z projektem i pan odpowiedzialny za obsługę kliena policzył i przygotował cały materiał. Szef ,co prawda jest mocno zobowiązany wobec mojego przyjacjela - specjalisty z maxitu.Niemniej dzisiaj jest standardem,że sama załatwisz w hurtowni z docięciem blachy na wymiar. Czasami warto paredziesiąt kilometrów ale sprawdzone hurtownie.Też uważam, że taka suma za położenie blachodachówki to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że cena jest bardzo dobra mimo że to jest prosty dach (kopertowy) to cena w porównaniu z moją wyceną jest kosmicznie niższa. Jeśli materiały są dobrej jakości tj. blachodachówka i rynny i w cenie masz wszystko czyli wkręty, gwoździe, łay, kotrłaty itp a dekarze są solidni no to ja bym się nie zastanawiał. Tak jak mi poradził langerob 25... wszystko zależy od jakości materiałów jak i samego wykonania.

 

Raczej Twoja wycena jest dużo niższa.Tysia buduje dom bez garażu.

 

@Tysia ,Ta cena to z więźbą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...