Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hmmm...

widzisz ,ta dyskusja może ciągnąć się tygodniami .To jedna z takich, że okna drewniane są lepsze od plastikowych lub na odwrót,albo która wełna jest lepsza skalna czy szklana ...itd....itd.Nie o to w tym wszystkim chodzi .Podałem wycenę którą mi zaproponowała jedna z firm.Dla mnie koszt ok 60 tys za instalację z pompa ciepła to zdecydowanie za dużo....Zresztą na forum muratora jest masa wątków na temat pomp ciepła .Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy...Jak już napisałem wcześniej jest to luksus na który mało kto może sobie pozwolić .A co do wygody ... podgrzewacz kondensacyjny (CWU) i to dopiero będzie wygoda ;) Obejdzie sie m.in bez obowiązkowych serwisów gwarancyjnych....A koszty (5000 PLN ) czy 200 PLN w drugim przypadku pozostawiam bez komentarza :) ,bo na pewno też teraz płacicie rachunki do ENIONU i sami wiecie ile wynoszą jeszcze bez pompy....

Ale ,może sie mylę ....

Tak to już jest że każdy chwali swoje .Dobrze by było gdybyście faktycznie zamontowali sobie pompę i podzielili się z nami na temat użytkowania,czego Wam serdecznie życzę i pozdrawiam

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

my mamy podpiwniczenie pod całym budynkiem, koszt piwnicy u nas bez stropu wyniósł 15 222 zł, dokładniejsze koszty w dzienniku. Bloczków kupiliśmy 1623 szt. z czego zostało nam 5 palet (ok. 300 bloczków), które planujemy zużyć na schody i taras.

 

Czy aby na pewno to jest dobrze policzone? Bo powiedzmy nawet licząc że na metr kw. ściany idzie ok 25 bloczków (przy bloczku 30x24x12 i grubości ścian 24 - ja akurat bede murował z max na 29 szerokości i muszę kłaść bloczek na szerokość 30 cm) * ok. 2,2 wysokość piwnicy * 11 m długość *2 = 1210 szt.

Szerokość: 25 szt * ok 8m * 2= 400 szt. A gdzie ścianki działowe w piwnicy? Ja przy kładzeniu ściany na 30 cm wyliczyłem że jest potrzebne ok. 3500-3800 szt bloczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tyle wyszło co napisałam i jeszcze zostało, działówki robilismy z 12 tylko nośne z bloczków. My mamy w piwnicy garaż więc odeszło też na otwór na bramę garażową + okna a mamy ich troche. Z tego co zostało planujemy jesze zużyc na obmurowanie schodów i tarasu i pewnie jeszcze zostanie. geistchen rób jak uważasz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Tysia ma rację, My na mury fyndamentu wysoki na 108cm.(z garażem i budynkiem wydłużonym o 60cm) zużyliśmy niecałe 1100 szt. kostki fundamentowej o wymiarach 38x24x14cm.
Wcale nie przeczę:) Tylko z tego co ja tu czytam to Wy macie jest fundament bez piwnicy (108cm) i większe bloczki (38 cm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tysia623 życzę pomyślnego rozpatrzenia decyzji kredytowej...

u nas też cały czas robota wre.. elektryka skończona, hydraulika tez. w międzyczasie zrobiliśmy przyłącze wody. a od wtorku działają tynkarze.

muszę przyznać że ekipa trafiła nam się nie najgorsza. chłopaki rwą się do roboty aż miło popatrzeć. oczywiście najważniejszy jest efekt końcowy ale to dopiero po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam salsowicze

pojawiam sie tutaj od czasu do czasu, czytam jak sobie radzicie.

Życzę wszystkim powodzenia w pracach i szybkiego dokończenia budowy.

My mieszkamy od miesiąca i... suuuper jest.

mamy jeszcze wiele do zrobienia np.: elewację, sypialnie, taras, płot.... i chyba jeszcze coś bym wymyśliła ale na azie mieszkamy i bardzo się z tego powodu cieszymy.

 

Zapraszam zainteresowanych na mój wątek.

 

pozdrawiam serdecznie basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed weekendem majowym rozstalismy sie z tynkarzami- przyjda jeszcze tylko raz aby obrobic drzwi zewnętrzne. A dziś znów zabralismy się za ocieplanie poddasza.

W zeszły piątek zakończylismy równiez robienie odwiertów pod pompe ciepła. Mamy trzy odwierty po 68 m głębokości- zapłaciliśmy łącznie z przewodami i przekopaniem się pod fundamentem do domu 12330 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas niestety chwilowy przestój. Jak dotąd wszystko szło sprawnie, bez niepotrzebnych przerw. A teraz kiedy niestety prace miał zacząć mój szwagier czyli hydraulik wszystko stanęło w miejscu. Miał zacząć w poprzedni poniedziałek ale stwierdził, że dopuki nie zamkniemy domu to on woli nie zaczynać. No dobra- przytaknelismy i odłożyliśmy wszystko na przyszły poniedziałek bo wtedy mają nam w końcu zamontować drzwi zewnetrzne.

A wczoraj okazuje się że najprawdopodobniej czas będzie miał dopiero w czwartek bo ma niedokończonych kilka innych drobnych prac. Normalnie myślałam, że szlak mnie trafi. Lubie tego chłopaka jest nawet ojcem chrzesnym mojego dziecka ale jego niepunktualność doprowadza mnie do pasjii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż odbył wczoraj pogawędke z młodszym bratem no i może zacznie we wtorek ale tylko może...

Chciałabym jak najszybciej położyć tą podłogówkę i zrobic wylewki żeby wszystko sobie juz ładnie schło a tak etap na który tak niecierpliwie czekam czyli wykończeniówka musi jeszcze chwilę poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.Widzę że dziewczyny ładnie ciągniecie ten od początku "babski" wątek.Cały czas śledzę i kibicuję wszystkim Salsowiczom.

Odnośnie tynków.Ja płaciłem za materiał i robociznę 22 pln za m2.

Za ręczne myślę że wyjdzie podobnie,albo troszkę taniej.

Edytowane przez langerob25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...