Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewula bardzo dziękuję za informacje dotyczące pompy ciepła.

Życzę powodzenia ze szwagrem-hydraulikiem:)

 

Mam dwa pytania do Salsowiczów jak dużo betonu potrzeba do wykonania fundamentów (salsa z garażem)

i czy podwyższaliście ściankę kolankową. Wielu znajomych bardzo namawia mnie do jej podwyższenia twierdząc , ze będzie za mało miejsca pod skosami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewula bardzo dziękuję za informacje dotyczące pompy ciepła.

Życzę powodzenia ze szwagrem-hydraulikiem:)

 

Mam dwa pytania do Salsowiczów jak dużo betonu potrzeba do wykonania fundamentów (salsa z garażem)

i czy podwyższaliście ściankę kolankową. Wielu znajomych bardzo namawia mnie do jej podwyższenia twierdząc , ze będzie za mało miejsca pod skosami.

Pozdrawiam

My podwyższaliśmy o jeden pustak (25cm). Na pewno będzie funkcjonalniej. Co do materiałów patrz w dziennikach (my mamy wszystkie materiały). Z głowy nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myslalem o zleceniu wykonania stanu surowego zamknietego, a wszystko poza tym moge wykonac sam (elektryka, hydraulika i wykonczeniowka np. malowanie, lazienki, kuchnia, podlogi).

Na chwile obecna jestesmy jeszcze w UK i wlasnie dlatego mysle nad zleceniem stanu surowego zamknietego, a jak zjedziemy to reszte pociagne sam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewula bardzo dziękuję za informacje dotyczące pompy ciepła.

Życzę powodzenia ze szwagrem-hydraulikiem:)

 

Mam dwa pytania do Salsowiczów jak dużo betonu potrzeba do wykonania fundamentów (salsa z garażem)

i czy podwyższaliście ściankę kolankową. Wielu znajomych bardzo namawia mnie do jej podwyższenia twierdząc , ze będzie za mało miejsca pod skosami.

Pozdrawiam

 

my również podnieśliśmy ściankę o pustak 12 -stke położoną na płasko i wieniec też mamy wysoki w projekcie był niższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochani

Od dawna nic sie nie odzywalam, ale na bierzaco podgladalam wasze zmagania z budowa Salsy ;-) Musze sie wam pochwalic, ze przetrwalismy wszystkie formalnosci (w koncu koniec) i juz zaczynamy budowe naszego domku Mamy juz fundamenty i od poniedzialku, o ile pogoda dopisze, zaczynamy stawiac scianki ;-) Strasznie sie cieszymy, bo w koncu widac, ze cos sie dzieje i w koncu nasz domek bedzie wyrastal z ziemi ;-)

Pozdrawiam wszystkich salsowiczow ;-)

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

w końcu wstawili nam drzwi zewnętrzne. Zamówilismy tez bramę garażową- montaż planowany jest na środę.

No i najważniejsze- szwagier wziął się w końcu do roboty. Do soboty mieliśmy już rozłożone rury od wentylacji mechanicznej, centralny odkurzacz a w górnych pokojach leżą juz styropiany i gdzieniegdzie podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wstawione, brama garażowa też. Tak więc w końcu mamy ssz.

Jutro wchodzi posadzkarz.

Wczoraj na naszej budowie pojawił się pan od ociepleń i elewacji. Kilka tygodni temu skończył pracę u naszych znajomych (mieszkają na przeciwko nas jakieś 100 m) i niemogli się go nachwalić. Tak więc wzieliśmy do niego kontakt i wczoraj spotkaliśmy się z nim osobiście. Bierze 30 zł/m2 na gotowo-ocieplenie wraz z elewacją. Za podbitkę 25 zł za metr bieżący.

Problem w tym, że czas ma dopiero we wrześniu chyba że nie oddzwoni taka jedna pani a wtedy przyjdzie do nas pod koniec lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Po mału zaczynamy kłaść płytki. Na razie zaczęliśmy od kotłowni i pralni bo do innych pomieszczeń nie posiadamy jeszcze płytek. Zreszta nie jestem jeszcze zdecydowana co do ostatecznego wyglądu małej łazienki. Jeśli chodzi o kotłownię i pralnię to kupiliśmy jedne z najtańszych płytek aby tylko były...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...