Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to powodzenia :) Elżbieta i Janusz fajnie wasza salsa wygląda :)

 

Shira dzięki. Życzymy wam jak najszybszego wprowadzenia się do domku, bo te chwile to na prawde są wymarzone. Wasza Salsa też wygląda super.

Czy myślał ktoś o zamontowaniu drzwi przesuwnych w miejscu gdzie się przechodzi z wiatrołapu do korytarza? Rozważamy tą możliwość, ponieważ widziałam na zdjęciach że jak się otwiera te normalne drzwi to zasłania się tym samym wejście do łazienki i pokoju. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dotyczy to raczej osób które nie mają przejścia do garażu w wiatrołapie, gdyż drzwi przesuwne otwierałyby się a raczej przesuwały by się w kierunku garażu, gdyż tam pozostaje dużo miejsca, poza szafą wnękową, którą tam zamierzam zamontować. Edytowane przez ELZBIETA I JANUSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie zakończyła się budowa stanu zero, przynajmniej ta część, którą robili budowlańcy.

We własnym zakresie obsypiemy fundamenty żwirem i humusem, który został na działce.

Kierownik budowy mówi, że u nas nie ma potrzeby robienia drenażu i kładzenia folii kubełkowej.

Na temat folii różnie ludzie się wypowiadają więc sam nie wiem czy ją zakładać.

Zobaczymy jak wyjdziemy finansowo i może uda się zrobić w tym roku jeszcze parter i strop.

I tak trzeba będzie zacząć starać się o kredyt.

Zazdroszczę tym, którzy mogą mieszkać już w swoich Salsach :)

Witam michael222

Ja foli nie zakladalem, moja siostra to zrobila jakis czas temu w swoim domku i po jakims czasie rwie sie jak szmatka...

Dobry styropian frezowany i dobry dysperbit zrobi to samo wiec nie widze powodu czemu robic dodatkowe koszta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shira dzięki. Życzymy wam jak najszybszego wprowadzenia się do domku, bo te chwile to na prawde są wymarzone. Wasza Salsa też wygląda super.

Czy myślał ktoś o zamontowaniu drzwi przesuwnych w miejscu gdzie się przechodzi z wiatrołapu do korytarza? Rozważamy tą możliwość, ponieważ widziałam na zdjęciach że jak się otwiera te normalne drzwi to zasłania się tym samym wejście do łazienki i pokoju. Co wy na to?

Witam ELZBIETA I JANUSZ

My myslimy caly czas o drzwiach przesuwnych, najprawdopodobniej beda sie wsuwaly w lewo(jak stoisz we wiatrolapie) caly czas mysle jak to zrobic aby to jakos ladnie wygladalo. wiec pomyslalem ze zostawie mala przestrzen miedzy schodami a sciana zeby jak bede przesuwal drzwi to sie beda tam chowaly. Mysle o drzwiach calkowicie szklanych, choc zonka ma inne zdanie...

Co wy na to???

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam o przesuwanych, z tym, ze my mamy przejście do garażu w wiatrołapie i z lewej strony planujemy zabudową na kurtki bodaj. Szkoda nam było tej ściany, więc zdecydowaliśmy się jednak na zwykłe - otwierane tak jak w projekcie oryginalnym, czyli w kierunku schodów.... Ciekawa jestem jak rozwiązali ten problem ci, co już mieszkają ? To jeden ze słabych punktów naszych domków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć franz100,

No właśnie, dlatego może lepiej nie zakładać folii. Nasi sąsiedzi mówią, że mamy dobrze zrobiony stan zero, więc żaden gryzoń czy coś innego nie powinien się przedostać.

Ewentualnie położę rurę drenarską, żeby odprowadziła wodę.

Witam

Jeżeli ocieplałeś fundamenty styrodurem to nie ma potrzeby dawać folii kubełkowej. Ja dwa lata temu dokładnie w pażdzierniku zaczynałem budowe i ocieplałem fundament styropianem następnie siatka i klej na to potem dałem folie i jest ok. W sierpniu tego roku odkopywałem troszke fundament przy wjezdzie do garazu bo styro sie trochę zniszczyl i dokładałem nowy i zaciągałem ponownie siatka z klejem i folia była jak nowa. powtarzam jesli dawałeś zwykły styro to bym osobiscie dał siatke bo to nie jest duzy koszt w skali calej budowy a jezeli styrodur to nie dawaj. pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam o przesuwanych, z tym, ze my mamy przejście do garażu w wiatrołapie i z lewej strony planujemy zabudową na kurtki bodaj. Szkoda nam było tej ściany, więc zdecydowaliśmy się jednak na zwykłe - otwierane tak jak w projekcie oryginalnym, czyli w kierunku schodów.... Ciekawa jestem jak rozwiązali ten problem ci, co już mieszkają ? To jeden ze słabych punktów naszych domków.

 

 

 

 

 

Witaj Shira !!!!

 

Dawno Mnie tu nie było ...jakoś nie ma czasu.Ja już mieszkam w Salsie od zeszłęgo roku w wiatrołapie mam drzwi sosnowe do garażu otwieram je do środka do wiatrołapu ze względu że jest brama podnoszona do góry i nie mogłam zrobić do środka do garażu bo nie było by miejsca mimo że poszerzaliśmy garaż.Chciałam zrobić otwierane do garażu bo wydawało Mi się to praktyczniejsze wchodząc do garażu no i różnica poziomów między domem i garażem z praktyki to też jest uciążliwe czasami można sie zapomnieć no i wtedy miękkie lądowanie.W pokoiku na dole gdzie mamy kuchnię gospodarczą który obniżyliśmy też o pół metra niż poziom parteru domu zrobiłam jedn schodek i już się tam łatwiej schodzi niż na przykład do garażu.Pozdrawiam Salsowiczów starych i nowych !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Burifanek!!! Fajnie, że już mieszkasz :) Drzwi o których dyskutujemy właśnie to drzwi z wiatrołapu do holu. Jak one się otwierają u ciebie? I w ogóle jak się wam mieszka, uwagi mile widziane :) A nie zapodałabyś paru fotek? :D

 

 

 

Cześć Shira!!!!

 

Wy o Wozie Ja o Kozie ale doczytałam pomyliłam drzwi !!! Moje z wiatrołapu do holu otwierają się do środka na schody na lewo ale wcześniej miały się otwierać na stronę gdzie jest wejście do łazienki dolnej ale nie pasowało Mi to bo wejściowe otwierają się do środka na lewo i jakoś żeby był jeden ciąg to te z wiatrołapu też zrobiłam do środka i na lewo i nie przeszkadza to wogóle bo z początku bałam się że ktoś schodzący po schodach może na nie wpaść jak się je owtorzy ale aż tak często się nie chodzi tam i z powrotem więc bez obaw.Mieszka się fajnie co tu mówić każdemu życzę szybkiego wprowadzenia się do domku co prawda brak na ścianie dolnej łazienki jeszcze kafelek i armatury,która grzecznie czeka w garażu bo mąż po prawie całkowitym wykończeniu wnętrza domku lekko jest znudzony i na kafelki na razie patrzeć nie chce ale może jak podłączę podanie a one nabierze mocy urzędowej to kafelki z garażu z kartoników trafią na ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafelko poczekają :) Ja jeszcze nie mam kuchni i to mnie tylko wstrzymuje .....

A jak to jest z odbiorem? Tak na prawdę wszystko trzeba mieć na zewnątrz? tzn taras, podjazd?

 

 

 

 

Wiesz Ja to taka trochę niecierpliwa jestem i jak coś nie jest skończone to Mnie denerwuje no ale cóż nieraz trzeba się uzbroić w cierpliowść.

Co do odbioru to pierwsze najważniejsze to

Inwentaryzcja geodezyjna powykonwcza

Inżynier elektryk budownictwa nie wiem czy dobrze sformułowałam on musi podbić i odebrać instalację po Elektryku

Kominiarz i protokoły do kominów łącznie ze sprawdzeniem ciągów

Świadectwo Energetyczne Budynku

Zaświadczenie z Energertyki że dostarczają Ci prąd i masz z Nimi umowę na jego przesył

Kierownik wymaga blustrady na balkonie i w środku przy schodach pyta również jak jest rozwiązane ogrzewanie domu nie wiem co jeszcze dokładnie bo każdy pewnie pyta o co innego

Ten podjazd ? to nie wiem zaskoczyłaś Mnie no mamy w sumie wysypane kamieniem dolomitowym ale o to chyba nie pytał

nic Mi nie wiadomo więc trudno powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

to jeszcze fotki i dam ci żyć :D

 

 

Dobrze ,dobrze wrzucę coś na Chomika tylko muszę trochę usprzątnąć bo teraz jakoś leniwa ostatnio jestem dopadło Mnie jesienne zmęczenie i tak chyba jak ten niedżwiedż co zawitał do Mojego lasu też ze zmęczenia jesiennego oczywiście chyba drogi Mu się pomieszały i do tego przyprowadził jeszcze całą watahę wilków ze sobą na serio to piszę nie żartuję , ostatnio zwrócono uwagę Mojemu mężowi jak był na grzybach z córeczką w lesie nad Naszym domkiem że ma się tak daleko w las nie puszczać bo niedżwiedzia może spotkać a wtedy będzie miał problem i to nie mały

Jak trochę lenistwo Mi przejdzie to zrobię więcej zdjęć ale żeby Ci poprawić humorek to wrzucę chociaż te co Mam pod ręką.Odświeżę galerię na Chomikuj pl.Opinie mile widziene i te pozytywne i negatywne przyjmuję wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów zamontował w swojej Salsie kominek z systemem DGP, ewentualnie "zwykły" (nie z płaszczem wodnym) i mógłby napisać jak się sprawdza takie rozwiązanie? Do których pokoi doprowadzacie ciepłe powietrze, gdzie montujecie wyloty (ściana, sufit), czy macie jakieś "wiatraczki", które rozprowadzają powietrze, czy może działa to grawitacyjnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...