Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po długiej przerwie ;-) Dawno nic nie pisałam A tu widzę salsa nadal popularna ;-) my mieszkamy już od września i jest super Pierwsze święta, świeża choinka i cała rodzina na Wigilii. A o Sylwestrze nie wspomnę ;-) Ekipa wspaniała, zabawa do rana, a potem wspólne śniadanie i jakoś - chociaż ciężko po przebudzeniu ;-) , ale przeżyliśmy. Na szczęście strat dużych nie było ;-)

Arafał nam tak 280tyś wystarczyło żeby się wprowadzić Dużo jeszcze brakuje np jakiejś szafki w wiatrołapie, to jakiejś komody, żyrandola w salonie i nie mamy jeszcze wymarzonego narożnika.. Na ale cóż, pomału ;-) Tak samo wkoło domku też brakuje tzn kostki i ogrodzenia.

Ewora mi też możesz przesłać zdjęcia [email protected]

 

Pozdrawiam

Aneta

http://anetapawel.extradom.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanko do tych którzy już ukończyli budowe,wiem,że koszta są różne w zależności od jakości różnych materiałów ,robocizny itd.koszt stanu surowego otwartego mam już obliczony i bedzie mnie kosztował około130tyś,natomiast nie wiem ile mniej więcej dalsza budowa wyniesie,a że nie mam zbyt dużej zdolności kredytowej to chciałabym wiedzieć ile bedzie kosztować całość,żeby wiedzieć na ile moge sobie pozwolić.czy 250tyś starczyłoby na ukończenie domu?wykończenie pewnie tez trochę kosztuje? jeśli ktoś jest bardziej zorientowany to proszę o odpowiedz.dziękuję z góry.

Witam Arafal.

Mnie wyszlo wraz z ociepleniem i elektryka i Solidem i podlaczeniem i ustawieniem skrzynki elektrycznej ok 215 000.00 tys pln. Nie oszczedzalem na materialach, dachówka Robena dosc dobra, okna dachowe 6 szt.(w tym dwa plastikowe) reszta okien antywlamaniowych 3-szybowych, obustronna okleina z roletami elektrycznymi, drzwi wejsciowe KTM dosc dobre... styropian 15 cm utwardzany...

W razie jakis pytan moge pomóc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrober czy ty zachowałeś wejście z holu do kuchni? Bo tej ściany chyba nie sfociłeś? Kuchnia rewelka - moje klimaty, ciepła, przytulna i widzę, że wybraliśmy te same kafelki :) Kominek też fajny, z boku na drewno miejsce? Pokaż więcej podłogi :) Edytowane przez shira3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Shira:) Pierwotny plan był taki zeby zamontować kuchnię angielską.Niestety oferty cenowe nas "zabiły"....

Wejście z holu zachowaliśmy (zdjęcie jest chyba na chomiku).

Z tego co widziałem u Ciebie w chomiku,to też masz drewno w salonie :) - to chyba był nasz najtrafniejszy wybór jezeli chodzi o całą budowę .Czekamy teraz na obłożenie schodów -same trepy.Dylematem pozostaje jeszcze balustrada .Ale to późniejszy temat.

Postaram się w tym tygodniu wrzucić do chomika więcej zdjęć podłogi ,oraz dolnej łazienki.Stoimy jeszcze przed dylematem wyboru drzwi wewn.Tzn dylematu nie ma -NIE MA PIENIĘDZY ....

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrober bardzo fajna kuchnia. Moja w całkiem innym stylu, bardzo odmienna od twojej ;-) A obudowa kominka super, ciekawy będzie efekt końcowy. Ty masz go na przeciwnej ścianie niż jest w projekcie umieszczone? Bo też masz tą samą wersje Salsy co ja, czyli odbicie lustrzane.

Shira bardzo ładna podłoga, w całości wygląda pięknie. Dawaj kolejne zdjęcia ;-)

Ja też wrzuciłam kilka zdjęć http://anetapawel.extradom.pl/

 

Pozdrawiam

Aneta

http://anetapawel.extradom.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem u Ciebie w chomiku,to też masz drewno w salonie :) - to chyba był nasz najtrafniejszy wybór jezeli chodzi o całą budowę . :)

To fakt :) Nasza podłoga jeszcze nie skończona, mieszkamy więc póki zima nie będziemy jej wykańczać - damy lakier mat jednak. U nas jest daglezja. Dechy są ciepłe przyjemne dla bosych nawet stóp :) Nie żałuję, że dla nich zrezygnowaliśmy z podłogówki w salonie. Naszej docelowej zabudowy kuchennej nie ma - cóż, jak zawsze KASA.... Wstawiliśmy stare na razie i jakoś leci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaJ

Masz racje -zupełnie inna kuchnia ,ale układ masz ten sam :) Chyba się sprawdza ? MY nie mieliśmy zbyt wiele czasu zeby go dokładnie przetestować....Pochwal się jak się mieszka :)

 

Shira

Nie ma sie co stresować kuchnią :) Powolutku i Wy wybierzecie coś dla siebie i zamontujecie ...

Myśmy teraz spali na dmuchanych materacach ,ogladając starusieńki TV,ale przeżycie spędzenia pierwszej nocy w SWOIM NOWYM DOMU -NIEZAPOMNIANE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do salsowiczów, zwłaszcza tych co już mieszkają w domkach: co się dzieje jak nie ma grzejnika pod oknem dachowym na klatce schodowej przy dużych mrozach? Nie wyobrażam sobie jak można by tam umieścić grzejnik a czytałam że producenci okien dachowych wymagają pod każdym oknem taki grzejnik. Mam 3 okna dachowe i pod każdym jak na razie nie mam grzejnika tzn. na klatce schodowej gdzie nie widzę możliwości założenia go, bo na parterze będzie ogrzewanie podłogowe a na piętrze planujemy grzejnik na ścianie od strony łazienki, drugie okno dachowe to jak wszyscy mamy w łazience i tam też jest ogrzewanie podłogowe, trzecie okno dachowe jest w jednym z pokoi i tam grzejnik umieszczony jest pod oknem zwykłym nie dachowym. Jak myślicie czy takie rozwiązanie jest dobre?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salsowicze, czy ktoś z Was ma kominek pod ukosem, tak jak to jest narysowane w projekcie i mógłby się podzielić jak to wygląda?

Shira3, widzę że Ty masz kominek przeniesiony na drugą ścianę i komin w garażu. W sumie dobre rozwiązanie, bo komin nie zajmuje pokoju.

U mnie (odbicie lustrzane), komin jest w miejscu zgodnie z projektem, ale tak się zastanawiam czy właśnie nie byłoby lepiej jakby był po drugiej stronie.

Chociaż teraz już chyba za późno, bo chudziak położony i trzeba by było kuć miejsce pod komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...