Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie chcę robić ogrodzenie działki z siatki,płot tylko z przodu i mam problemy z sąsiadem, wydaje mi się,że skoro siatka będzie odgradzała również jego działkę to powinniśmy wydatki związane z ogrodzeniem podzielic na pół.Sąsiad nie buduje domu i twierdzi,że tak się nie robi,że skoro my chcemy siatke ,bo ją potrzebujemy to powinniśmy cały koszt my ponieść.Może mi ktoś napisać jak było w waszym przypadku?Czy składaliście się z sąsiadami ,czy sami za wszystko płaciliscie?Bo ja już nie wiem jak to powinno byc.Pozatym nie wymagam od niego nie wiadomo jakich pieniędzy,bo robię zwykłą niedroga siatkę,rozumiałabym gdyby nie chciał się składać na jakies drogie ogrodzenie,ale chcemy najtańszą z możliwych wersji.Jak było z wami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ehhh…ogrodzenie ,ogrodzenie …W rodzinnych stronach mojej zony przyjęte jest ze ogrodzenie buduje/stawia ta osoba która pierwsza wychodzi z tym wnioskiem.Sąsiad może się złożyć ,ale nie musi i nikt nikomu nie robi problemów z tego powodu.U mnie o sytuacja wygląda w ten sposób ze w dobrym tonie jest najpierw zapytac się sąsiada czy można postawić ogrodzenie w granicy .Jeżeli się nie zgodzi to wyjścia są dwa : 1 .można go „olać” stawiając w granicy ,ale wtedy gwarantowane są niesnaski i pewno wrogość do końca żywota,2.odsunąć się od granicy o ok.40 cm i stawiać ogrodzenie jakie się chce i z czego się chce samemu pokrywając koszty. Jeżeli natomiast się zgodzi to powinno się z nim uzgodnić jakie to będzie ogrodzenie i podział kosztów.Można np. zaproponowac ze zakupimy materiał a sąsiad zajmie się samym wkopaniem słupków ,montażem siatki itd.,itd…..Tak sobie myślę ze warto od A do Z zgrać/załatwić tę sprawę ,bo dobry sąsiad lepszy jest niż burtelier 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wiem ze kiedyś w moim mieście było tak że do każdego należało zrobienie prawej strony płotu,np. ja stawiam prawą ,sąsiad też musi postawić prawą i dzięki niemu ja mam zrobioną lewą :wiggle: i u kazdego sytuacja sie powtarza :)pomysł wydaje mi się bardzo fajny ,tylko czy to nadal tak jest ,to nie wiem ...a i każdy robił swoją srtone ogrodzenia czym chciał i kiedy chciał :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
U nas już z górki ( ... a może dopiero pod górkę?). Ogrzewanie zrobione, posadzki wylane, poddasze ocieplone, płyta +profile, sufity wygładzone już czekają na białą farbę... Ściany również. Płytki w kuchni są -brak im fugi, ale to na końcu bo strasznie się pyli na budowie. Łazienka dolna też w płytkach- brak fug i zawieszonych sanitariatów. Dziś w górnej łazience zaczątek płytek. Niby już tak dużo zrobione ale jeszcze masa roboty i brakujących rzeczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas już z górki ( ... a może dopiero pod górkę?). Ogrzewanie zrobione, posadzki wylane, poddasze ocieplone, płyta +profile, sufity wygładzone już czekają na białą farbę... Ściany również. Płytki w kuchni są -brak im fugi, ale to na końcu bo strasznie się pyli na budowie. Łazienka dolna też w płytkach- brak fug i zawieszonych sanitariatów. Dziś w górnej łazience zaczątek płytek. Niby już tak dużo zrobione ale jeszcze masa roboty i brakujących rzeczy...

 

Wrzuć jakieś fotki to podejrzymy efekty prac :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.JPG8.JPG9.JPG

 

U nas kuchnia (powiększona) jest w miejscu małego pokoju. W salonie został podciąg po kuchni. Hol na dole bez wiatrołapu. Cały dół ogrzewanie podłogowe. U góry grzejniki w 2 mały pokojach i w łazience dodatkowo mały suszarkowy. Sypialnia, garderoba podłogowe.

Edytowane przez A&H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. na pewno tez takie zrobię,albo podobne.Ale te chodniczki to chyba ściągniesz co?:D

 

No pewnie ze tak ;)

A tak na poważnie to chodniczki były tylko przygotowane dla montazysty balustrady -chodziło o to zeby nie zabrudził zbytnio buciorami schodów..Przy najblizszej okazji zrobię dokładniejsze zdjącia/mam nadzieję ze już wtedy będzie zabudowana przestrzeń pod schodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...