Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze nie spałam w Salsie. Wczoraj do 24 pakowałam się. Boże ileż to człowiek rupieci nagromadził .... :wink: , aczkolwiek potrzebnych ( ale śmieci to też sporo było). My zwozimy się po wszystkich gratach. Muszę zabrać akwarium na samym końcu. Odezwał się dupek od schodów z kostki granitowej. Miał być przed 10, a jeszcze go nie ma, znowu świruje. Zbroimy gniazdka, przyjechały listwy - miały być beżowe. No i listwy beżowe są, ale gniazdka w nich białe :evil: i do czego mi to pasuje - do niczego. Wyjścia już nie mamy, bo bez prądu nie zostaniemy. I tak wywal tyle kasy i patrz jak ci biel po oczach daje... Pozostaje je za jakiś czas wymienić. Teraz to lepiej żeby ten dupek od schodów nie przyjeżdzał, bo jak rozkopie mi wokół domu to mebli nie wniosę i jak nic noc pod gwiazdami :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Salsowicze dawno mnie tu nie było ale pracy sporo oj sporo. Fundamenty wytyczone, wykopane (nie bez problemów ciagle się osuwał grunt ), zalane, dziś wchodzi murarz i działa ze ścianami piwnicy ;-). Materiały nagromadzone także ZACZEŁO się NA DOBRE. Jutro pakujemy się i uciekamy na tydzień nad morze aby wypocząć zebrać sił na dalszą walkę z budową ;-)

Po powrocie ostro zabieram się za strop nad piwnicą mam nadzieje ze do tego czasu Majster wyprowadzi ściany piwnicy.

 

BG wielkie dzięki za fotki twoja salsa prezentuje się super jest na czym się wzorować ;-) Jeszcze trochę wysiłku na przeprowadzkę i MISSION ACOMPLISH (cholera trochę ci zazdroszczę ale wiem ze kiedyś i Nam będzie to dane;-) )

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie stropu Majster przekonał mnie do monolitycznego fakt ze roboty jest przy tym sporo ale wychodzi dużo taniej niż inne. BG jeśli pamiętasz w jaki sposób był zbrojony twój strop chodzi mi o rozstaw belek, przekrój pręta, odległości między prętami krzyżowymi to był bym wdzięczny za takie info lub foto :-)

 

Pozdrawiam Wasz Wszystkich Serdecznie i Powodzenia Życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Sadek 30 marca pisałam do Langerob25: U mnie jest strop zbrojony krzyżowo, cokolwiek to znaczy z prętów żebrowanych fi 12 co 30 cm prostych i fi 12 co 30 cm odgiętych w układzie poprzecznym. W układzie podłużnym zastosowano pręt gładki fi 8 co 20 cm. Wieniec wykonano o przekroju 25 x 20 ze stali żebrowanej 4 x fi 12. Strzemiona ze stali gładkiej fi 6 co 30 cm. Słup podtrzymujący podciąg żelbetowy zbrojony pionowo 4 x fi 12 oraz poziomo strzemionami fi 6 co 15 cm. Nadproża zazbrojono 4 x fi 12 - podłużnie i fi 6 co 15 cm poprzecznie. Podciąg żelbetowy dolny poziom + 2,56 o wym. 24 x 34 - zbrojenie górne 2 x fi 12 i zbrojenie dolne 2 x fi 16, strzemione fi 6 co 15 cm. Podeślę Ci fotkę zbrojenia. Mój kierownik mówił, że czołg może po tym jeździć.

Zdjęciee prześlę z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć BG widzę że jesteś już na wylocie :D ze Swojego mieszkanka.Pakuj się pakuj jak najszybciej bo jest do czego nie pożałujesz na pewno!!! :D Życzę powodzenia w przeprowadzce i pakowaniu wiem coś o tym kartonów może zabraknąć i worków a końca nie widać.Chętnie wprosiłabym się na parapetówkę gdyby nie ta odległość...Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG podaj mi Swoją pocztę (bo gdzieś wszystko pokasowałem nieświadomie), to podeślę parę zdjęć które mi „wypominasz” :wink: , nie wysyłałem Ci bo z SALSĄ to one mają tylko tyle wspólnego, że ma tam stać, jednak jak na razie to czerpię tylko radość z Waszych postępów. Jeśli ktoś będzie miał chęć popatrzeć to obiecuję wysłać, ino proszę podać pocztę.

 

SERDECZNIE POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG ten twój domek to piękniusi jak nic !kwiatki super no a te mebelki w kuchni!!!A jak zobaczyłam ten Twój prysznic!!

ja do tej pory ukorzeniałam drzewka cos koło 400 sztuk bedzie , troszkę prac ogrodowych, więc dlatego tak długo nie odzywałam się -jednak śledziłam i nadal śledzę forum .wszystkim salsowiczom życzę powodzenia !!

A Tobie BG "upojnej "pierwszej nocy w salsie!!!idzięki za fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...