Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy, właśnie kilka dni temu kupiliśmy ten projekt, mimo że jeszcze nikt go chyba nie wybudował i nie mieliśmy okazji o nim poczytać. Dużo pomogły nam uwagi sienny, ale ostatnio nic więcej nie słychać. Czy moglibyśmy także dostać zdjęcia na e-meila? [email protected] z góry dziękujemy. Zachęcam jednak do korzystania z forum, może przeniesiemy się do działu projekty? pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy, chcielibyśmy nawiązać kontakt z osobami budującymi lub chcących budować taki dom(może zachęcić do wyboru). Razem byłoby raźniej. My wyboru projektu dokonaliśmy mimo tego,że prawie nic o nim nie czytaliśmy. W miarę dalszych prac nad projektem a potem budowy na pewno posłużymy radą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie kochani, powysyłałam Wam zdjęcia, są ciut nieaktualne bo dom ma już okna :) i tynki nawet się kończą, ale teraz czas mam mocno ograniczony bo Jędrek mi zachorował... Jeśli macie jakieś pytania to na wszystkie chętnie odpowiem, może podpowiem.. co do przenosin to nie mam nic przeciwko tylko dajcie znać :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie miejsce jest obojętne, może być i tu. Zdjęcia aktualne to mam tylko jest kolejny problem, otóż dysk mi się spsuł, napęd znaczy :) Jędrek po kilkanaście godzin na dobę oglądał teletubisie to nic dziwnego - teraz ogląda na DVD a ja zdjęć z aparatu przegrać nie mogę, jak tylko zmoleszczę męża żeby coś z tym zrobił to prześlę kolejne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sienna za zdjęcia, mniej więcej już coś widać. My jednak mamy wersję projektu z garażem, więc trochę inaczej będzie wyglądał.

Co do naszych zmian to w pomieszczeniu gospodarczym będzie kotłownia na opał drzewny, związana z tym zamiana komina na ścianie pomiędzy salonem a tym pomieszczeniem, postawimy tam kominek,bardziej pasuje w części wypoczynkowej salonu. Pomiędzy kuchnią a salonem będzie jadalnia, więc ten kominek tam trochę by zawadzał. Strop zrobimy drewniany, częściowo belki będą widoczne. Na razie to chyba tylko to, projekt jest u architekta, który teraz go adaptuje, zobaczymy co dalej. aaaa jeszcze taras z tyłu budynku - oczywiście będzie dużo większy, to maleństwo w projekcie nie pozwala nawet na postawienie stołu z krzesłami, a my mamy długą działkę i dużo miejsca z tyłu budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że już jesteś. No to mnie pocieszyłaś z tymi tynkami. Ładnie sobie zaśpiewają za ich zrobienie. Niestety u mnie wszystko robione rączkami fachowców... Wysyłałam Ci zdjęcia, ale się wróciły. Komin też planuję z klinkieru. Napisz ile Cię ta przyjemność kosztowała. Materiał + robocizna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat mi załatwił tanich fachowców, biorą po 11 zł za metr tynku z agregatu i po 15 za sufity ręczne. Właśnie dziś zaczną tynkować górę.

Blachodachówka jest ymmmm taka hm, najpopularniejsza, ceglasta, matowa, firmy Koral, a może to kolor się tak nazywał... nie wiem :) a rynny brązowe z tej samej firmy. Okna dachowe Veluxy, po 1500 za sztukę (kurna ich mać).

Pytasz o cenę komina?? budowała go ta sama ekipa co cały dom, więc w cenie, poszło koło palety klinkieru za ok 1000 zł i kilka worków sadzy chyba po 6 zł woreczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa cały dach - blachodachówka, gąsiory, rynny, blacha gładka, wkręty i wszystko co potrzebne do pokrycia dachu kosztowało koło 6 tysięcy, chyba 6 z kawałkiem. Ta blachodachówka była w promocji i kosztowała chyba 26 za metr, tzn tylko ten kolor ale taki właśnie miałam upatrzony więc pasowało :) Folia nazywała się COROVIN i fachowcy powiedzieli że jest super, akurat jak jedną połówkę dachu przykryli blachą a drugą tylko folią, zerwała się ulewa, taka porządna, a folia nie przesiąkała nawet jak ją dotykali w czasie tego deszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, ja pytałam już o tynki i wołają sobie nawet po 35 zł. Okno na targach w Rzeszowie gość mi doradził Roto obrotowe plastik 435K 1374 zł + 289 kołnierz ( wymiar 74x140 ). Cena jeszcze nie negocjowana.Wygląda na to, że podkarpackie ekipy droższe. Cenią się jak w Warszawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie okien dachowych to nasłuchałam się o tym, że ciekną, parują itp i wolałam na nich nie oszczędzać. Kupiłam te droższe Veluxy, wyglądają fajnie :) ale słyszałam że Roto też są dobre. Za to Fakro podobno do niczego, oni też produkują do hipermarketów, czyli jakość wiadomo :/

Te moje okna da się otwierać za pomocą sznureczka (co raczej się przyda nad schodami) ale jeszcze nie wiem jak to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...