Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej salsowicze.

My w naszym projekcie będziemy chcieli dokonać kilku małych zmian. Napiszcie czy Wy też coś zmieniacie i oczywiście co :)

Takie rady mogą być bardzo pomocne dla nas wszystkich, bo nie oszukujmy się wielu rzeczy nie da się przewidzieć, a ważne żeby mieszkało nam się wygodnie :lol:

P.S.Dzięki za przywitanie :D :D

Witaj igma! w klubie :D Poczytaj Nasze Forum o Salsie od początku tam po kolei każdy z Nas wpisał jakie będzie wprowadzał zmiany. :p Pozdrawiam

ja postaram się wkleić zdjęcie ze zmianami,nie wiem tylko czy będę umiała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pyta o zastosowanych w salsach zmianach - pisaliśmy już chyba to kiedyś ale powtórzyc można. My przestawiliśmy kominek na ścianę w salonie, w pomieszczeniu gospodarczym będzie kotłownia, co powoduje, że potrzebny będzie tylko jeden komin. Jakoś nie pasuje kominek pomiędzy kuchnią a jadalnią. Obecnie jak juz ruszyła budowa to powiększyliśmy okno w jadalni - w projekcie jest 140/100, teraz będzie 140/150. No i schowek pod schodami a schody oczywiście zabudowane. pozdrawiamy wszystkich Salsowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będe budował z garażem i u mnie zmian parę będzie.Można zobaczyć w dzienniku budowy.Obecnie czekam na pozwolenie na budowę.Papiery zostały złożone 16 czerwca.Strop przeliczony juz na monolityczny.Jutro jadę po projekt stropu.Jeśli wszystko będzie ok,to ruszymy we wrześniu.W tym roku fundamenty,w przyszłym stan surowy.Cały czas myślę nad studnią.Mam wstępnie zamówionego gościa na sierpień.Wodociąg też będe miał oczywiście.Ale lubimy z żoną drzewka ,kwiaty,ładną trawkę a to kosztuje mnóstwo wody w takie lata jak mamy ostatnio.Tylko koszt takiej studni to ok 300 PLN/m wiercenia z materiałem.Teren zasobny w wodę jak twierdzi studniarz.Ale np. 20m studni to ok 6000 PLN.

Aha ,nasza biurokracja.Mój architekt składał papiery o PnB.No i oczywiście coś musiało być nie tak,Nie wystarczyło zapewnienie komunikacji poprzez drogę gminną.Trzeba doniesć jeszcze papierek ,że droga gminna ma połączenie z drogą powiatową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

My będziemy budowali również wersję z garażem

Chcemy powiększyć okno w łazience na dole ( nie będziemy tam mieli kabiny prysznicowej,tylko wc zlew i pralkę)

Zastanawialiśmy się też nad przestawieniem kominka na ścianę w salonie aby w pom.gosp. mieć kotłownię,ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy :roll:

Prawdopodobnie również dodamy skrzydło, albo dwa do drzwi tarasowych, a pod schodami oczywiści schowek

Marzy nam się żeby jeszcze w tym roku postawić fundamenty a w przyszłym roku jak najprędzej ruszyć i skończyć budowę.

Do langerob25 my zamiast studni zamierzamy wkopać kilka zbiorników pod ziemię będzie się w nich zbierała deszczówka i będzie rozprowadzana na powierzchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my jesteśmy uziemieni na jakiś miesiąc.Kupiliśmy działkę ,ale warunkowo.Czekamy na decyzję agencji nieruch.rolnej ,mają prawo pierwokupu,nie będą chcieli naszych 850 m kw.,ale my musimy im to zgłosić bo to działka rolna.Chore przepisy.Za miesiąc dopiero po drugiej umowie not.możemy ruszyć z papierkami do Pnb

 

:evil: Jak tak dalej pójdzie to nie zdążymy w tym roku z fundamentami.Ile wam średnio zajmowało załatwianie papierków do Pnb?Łącznie z przyłączami,mapką,projektem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.My równiesz budujemy wersje z garażem,z pomieszczenia gospodarczego robimy kotłownie co wiążę się z przestawieniem komina i kominka,pomieszczenie przedłużamy do końca budynku aby go trochę powiększyć.Musimy niestety podnieść naszą salse do góry i to o przeszło 1m

takie dostaliśmy warunki zabudowy że dom musi mieć wysokość 9 m.Troche

się obawiam jak to będzie wyglądać.Czekamy aż architekt zaadoptuje projekt.Zaczynamy dopiero na wiosnę,nie mogę się doczekać i jestem pełna obaw czy podołamy,to forum podnosi mnie na duchu.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie zaintrygowaliscie tym kominkiem przy garazu, jutro ide do pani architekt i chociaz mam juz zaadaptowany projekt, to bede chcial dodac te zmiane. Poza tym scianke pomieszczenia gospodarczego mamy dosunieta do konca budynku, zamiast okna w salonie bedzie witryna 180/230 (u nas na strone zachodnia), trzy skrzydla na taras, drewniany strop nad parterem, brak balkonow i powiekszona lazienka kosztem holu.

http://img105.imageshack.us/img105/4930/200806260010lh9.jpg

http://img113.imageshack.us/img113/6641/2008062600111ic4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,opiszę zmiany jakie wprowadziliśmy w naszej salsie,a zdjecia dołoze w pozniejszym terminie(o ile będe umiała je wstawić na forum:)

Owe zmiany:

1.wykonanie częsciowego podpiwniczenia budynku(pod pokojem dziennym)

2.w pomieszczeniu gospodarczym przesunięcie drzwi zewnętrznych,wykonanie schodów do piwnicy

3. w pokoju dziennym powiekszenie drzwi balkonowych do 3 skrzydeł,likwidacja okna w scianie bocznej,powiększenie komina,

4.w wiatrołapie zlikwidowanie przy drzwiach wejsciowych otworu okiennego,wstawienie drzwi do przejscia do garażu

5. na poddaszu likwidacja scianki działowej pomiedzy 2 pokojami

6 w łazience na poddaszu zmiana lokalizacji drzwi wejsciowych i scianki działowej(powiększenie łązienki(tak jak u BG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...