Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Salsowiczów po długiej nieobecności pochłonęła Mnie budowa.Muszę się pochwalić FUNDAMENTY WYLANE!!! :D co prawda wyszły wysokie na 2.20 ale takie właśnie są uroki górskich działeczek miał być lekki spadek :( no i za kieszonkę z lekkka szarpnęło tylko pięć tysiączków więcej na betonik wyszło :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie !

 

przeczytałam Wasze forum, w niedługim czasie mam nadzieję dołączyć do grona Salsowiczów, czytając wasze wpisy powiem szczerze nie raz łezka w oku mi się zakręciła (przeprawy w urzędach, wybory, pozwolenia, pierwsze wbicie szpadla, po stan surowy i wykańczanie BG :D Dziękuję z góry za pewne zmiany na które zwróciliście uwagę i pewne bardzo istotne rozwiązania - mam nadzieję że mnie również będą one dotyczyły. Ten domek mnie równiez urzekł - szczególnie ze względów finansowych :wink: ale oczywiście jest też niezmiernie urokliwy, jak na tak prostą konstrukcję, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli z zakupem działki i zagospodarowaniem terenu to mam nadzieję że już w niedługim czasie dołącze do Was .. jeśli chodzi o mnie - dziś utwierdziliście mnie w moim marzeniach.

 

dziękuję i do następnego wpisu (mam nadzieję ..)

Trzymajcie za mnie kciuki w przeprawach z bankiem i urzędnikami :cry: !

Pozdrawiam wszystkich Salsowiczów z pięknego i rówego na szczęście :wink: Mazowsza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie !

 

przeczytałam Wasze forum, w niedługim czasie mam nadzieję dołączyć do grona Salsowiczów, czytając wasze wpisy powiem szczerze nie raz łezka w oku mi się zakręciła (przeprawy w urzędach, wybory, pozwolenia, pierwsze wbicie szpadla, po stan surowy i wykańczanie BG :D Dziękuję z góry za pewne zmiany na które zwróciliście uwagę i pewne bardzo istotne rozwiązania - mam nadzieję że mnie również będą one dotyczyły. Ten domek mnie równiez urzekł - szczególnie ze względów finansowych :wink: ale oczywiście jest też niezmiernie urokliwy, jak na tak prostą konstrukcję, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli z zakupem działki i zagospodarowaniem terenu to mam nadzieję że już w niedługim czasie dołącze do Was .. jeśli chodzi o mnie - dziś utwierdziliście mnie w moim marzeniach.

 

dziękuję i do następnego wpisu (mam nadzieję ..)

Trzymajcie za mnie kciuki w przeprawach z bankiem i urzędnikami :cry: !

Pozdrawiam wszystkich Salsowiczów z pięknego i rówego na szczęście :wink: Mazowsza !

 

witamy na naszym pokładzie:)

my w koncu zaczęliśmy budowę:-) mamy wykopane fundamenty i piwnice:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mam zamiar wylac fundamenty do zimy nie wiem jescz enawet w co rece wlozyc mysle z eznajde na szybko jakas firme solidna i mi zrobia jak nalezy nie mam pojecia o kosztach wogle mozecie cos doradzic ile moz ekosztowac stan surowy otwarty dach kryty blachodachowka i moz ejakies malutkie zmiany z oknami al eto potem macie jakies zdjecia jak u was szly prace i na co uwazac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Troszqu mnie nie było a tu proszę, nie leniuchujecie :) Burifanek wreszcie zalałaś fundamenty :)

Dołączam się do powitań dla nowych Salsowiczów. Neta będziesz budować w Mińsku? To będzie 3 Salsa w okolicy :) A przynajmniej 3 forumowa Salsa :)

Piotr, u mnie stan surowy otwarty rok temu kosztował ok 40 tysięcy. Oczywiście bez robocizny, kryty też blachodachówką (w Replinie jest najtańsza bo tam produkują). Porotherm 16 tys, beton 7, więźba 3, blachodachówka z orynnowaniem 6. No i do tego gary, trochę stali i drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Sienna - tak będę się starała budować pod Mińskiem ok. 5 km od centrum,

bardzo mnie to cieszy że to już kolejna Salsa w tej okolicy, chętnie obejrzałabym te domki w realu ?

 

Czy wiecie kto może buduje w okolicach Warszawy lub Mińska Mazowieckiego chętnie dojadę jesli można :D

 

pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż ja mogłabym Ci zasugerować, Piotrze, na poziomie fundamentów? U mnie nie były smarowane tym czarnym mazidłem tylko kładli jakąś folię. A ściany to też nie wiem. Ja budowałam z porotermu. Rewelacja :) domek cieplutki, choć ociepliliśmy tylko 10-tką styropianu i pomimo że wprowadzaliśmy się do świeżuchnego domu (w czerwcu ruszyła budowa a w listopadzie zamieszkaliśmy)

Neta :) po której stronie Mińska będziesz budować? Ja uciekłam z tego miasta rok temu i to na wschód, 20 km dalej znalazłam przepiękne Mrozy i strasznie mi tu dobrze:) A w Sulejówku też jakiś forumowicz buduje Salsę, ale nie było mnie tu ostatnio to go straciłam z oczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u architekta, troszeszkę się załamałam, bo wrysował w mój piękny projekt komin pomiedzy garażem a domkiem. Czy taki kikut nie będzie głupio wyglądał. Czekam na opinię

 

Myślę ,że będzie wyglądał tak samo jak ten "oryginalny" pod kominek od strony jadalni. Zobacz na mój dziennik budowy.Mam wizualizację takiego komina od strony pom gospodarczego.mój będzie przesunięty w stronę salonu.Tak będzie na pewno lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm stan surowy otw 40 tys rok temu bez roboty wiec jak ja wezme firme teraz to 100tys chyab braknie domyslam sie a jak wogle domek sie spisuje robiles jeszce jakies zmiany na co zwrucic uwage juz przy fundamnetach a z czego sciany byly by najlepsze ?

Moje fundamenty dopiero co wylane,najmocniejsze chyba jakie są z betonu B20 wylewane w szalunki z desek zapłaciłam 45 tysięcy i doszły jeszcze dodatkowe koszty podczas prac.W sumie 50 tysięcy.Materiał i robocizna.Bez pomieszczenia gospodarczego i garażu oraz tarasu.Pomieszczenie na parterze zaadaptowane na kotłownię obniżone w dół i wzmocniona w nim ściana.Dodatkowo drenaż wokół domu i wyrównanie działki.Zaznaczam jednak że działka z lekkim spadkiem terenu i wyszły na 2.20 wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...