Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Langerob25, dzięki za odpowiedź widzę, że jesteś po raz kolejny inspiracją mojej Salsy.Podsunęłeś mi wiele fajnych pomysłów tą wizualizacją. Dobudowanie ścianki w kuchni aby w salonie mógł się znaleźć telewizor to strzał w 10!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sienna wchodzisz najpierw na strone http://www.imageshack.us, dodajesz zdjecie z komputera, ustawiasz rozmiar 800x600 (bo ponoc jest najlepsze do forum), naciskasz host it i czekasz, po chwili pokazuje sie twoje zdjecie po zmianie

rozmiaru w malej ramce, klikasz na nie lewym myszy tak, zeby sie powiekszylo, na powiekszone zdjecie klikasz prawym i wybierasz wlasciwosci, kopiujesz adres (musisz rozciagnac ramke) i wklejasz go na forum. ma to wygladac tak IMGadresIMG. to IMG znajdziesz na zoltych prostokacikach. mozesz po wszystkim wcisnac "podglad" aby upewnic sie ,ze jest dobrze. moze to troche zawile, ale powinno sie udac, staralem sie podac wszystko krok po kroku. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co wiec bede lal fundament z betony i cala robocizna kompletnie bedzie okolo 35 tys z waszego doswiadczenia jak myslicie to duzo oczywiscie biore firme robia od a do z bo inaczej nie moge mieszkam za granica ale ponoc stan do stropu to wyjdzie kolo 150 tys troche mnie to przerazilo bo liczylem z ebedzie taniej okazlo sie za jak tak dalje to 200tys musz ewylozyc zeby stana surowo z konami ups
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 tysięcy to ja do tej pory nie wydałam na ten dom, a do wykończenia zostały mi obie łazienki, kuchnia i duża sypialnia.

Dom budowała mi firma, od ręcznego kopania fundamentów po ścianki działowe i dach. Wzieli prawie 30 tysięcy, a reszta to tak, jak pisałam Ci wcześniej. Piszesz o oknach, u mnie kosztowały 4200, z zewnątrz brązowe a w środku białe.

Kto robił Ci tę kalkulację? Bo jak dla mnie to kosmos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlansie cos mi to za drogo kalkulacje robia mi firmy w rzeszowie wiec czekam na wyceny kilka kolejnych firm bede mial orientacje ale niestety jestem skazany na firmy bo nie mam czasu sie tym zajc kompletnie ale jak pisalem mialem cicha nadzieje ze za 100 tyys postawie cchoc surowo a ty w jakim regionie masz dom i te 30 tys to firma wziela za robote czego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na Mazowszu :) a firma była zza Krakowa gdzieś, coś o Tymbarku mówili. Wykopali fandamenty ręcznie, więc bez szalowania no i reszta: ściany i ścianki działowe, strop, schody, więźba i dach. Na koniec zdjęli szalunki, posprzątali i więcej ich nie widziałam :)

Tylko wiesz, jak im np brakło piachu to dzwonili i mówili, ja się tym zajmowałam, oni tylko budowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no to fajnie w sumie ja biedny zostane skazay na zdziercow no coz

Piotr00 coś za coś...albo się poświęcasz albo za wszystko trzeba zapłacić bo dzisiaj niestety ale nikt nic za darmo nie robi i każdy chce zarobić.Jeszcze niejedno wyda Ci się drogo ale nieraz warto sie dobrze zastanowić czy nie zapłacić trochę więcej żeby potem nie żałować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne tylko jesli za robote mam zapalcic 100 tysia to sie wstzrymam i zrobie sam pozniej bo 100tysia zarobic nie latwo i bede mial robote zapenwiona a na tym sie znam wiec zadna przeszkoda nie jets dla mnie wykaczyc dom jesli mam zaplacic wiecej z arobote niz sam zarabiam bede musial zrobic sam i przynjamniej bede mial dobzre zrobione a 2 drugiej strony jesli takie sa ceny w polsce to czegos nie rozumie po ci polacy wyjedzaja z agranice skoro w polsc emozna zarobic tyle co w bogatych krajach mysle ze te firmy co robia mi wycene to laduja z gornej polki ile wejdzie bo roznca jest olbrzymia chcialby umowic sie z kim z podkarpacia co sie buduje albo wybudowal penwie mial bym jakis poglad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne tylko jesli za robote mam zapalcic 100 tysia to sie wstzrymam i zrobie sam pozniej bo 100tysia zarobic nie latwo i bede mial robote zapenwiona a na tym sie znam wiec zadna przeszkoda nie jets dla mnie wykaczyc dom jesli mam zaplacic wiecej z arobote niz sam zarabiam bede musial zrobic sam i przynjamniej bede mial dobzre zrobione a 2 drugiej strony jesli takie sa ceny w polsce to czegos nie rozumie po ci polacy wyjedzaja z agranice skoro w polsc emozna zarobic tyle co w bogatych krajach mysle ze te firmy co robia mi wycene to laduja z gornej polki ile wejdzie bo roznca jest olbrzymia chcialby umowic sie z kim z podkarpacia co sie buduje albo wybudowal penwie mial bym jakis poglad

Przecież Sam pisałeś że mieszkasz za granicą....a pytasz po co Polacy tam wyjeżdzają... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie fundamenty wylane w maju to koszt ok 40500zł : bloczki fundamentowe 6000 zł, wykop pod ławę 900zł, beto na ławę B20 4.600zł, stal ok 2000zł, drewno do szalunku 1000zł, robocizna 13000zł, papa i cement 2000zł,piach i jego nawiezienie 6000zł, styropian do ocieplenia fundamentu i podłogi 5000zł.

pozdrawiam wszystkich starych i nowych Salsowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Salsomaniacy!Dołączam do Waszej mocnej grupy z BG na czele!Na 99% zakupimy ten projekt i po zebraniu kompletu papierków zaczniemy wiosną nastepnego roku. Wasze uwagi i porady są suuuper!Prawdziwy poradnik dla raczkującego Salsomaniaka-czyli dla mnie:):). Fotki na pprojekcie są też bardzo pomocne i pomagają mojej wyobrażni.Jeśli mogę prosić o inne, które sobie przesyłacie to podaję maila [email protected]-bardzo będę wdzięczna.Moja działka to 13 szer. i 30 dł.,ale mam pozwolenie na odl. 1,5 m od granicy sąsiada.Co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem :D Witam w klubie.Fajny domek wybrałaś :D Ja będe budował z garażem.Papiery miałem już złożone o pozwolenie ale Wojewoda zaskarżył Plan Zagospodarowania i muszę zaczynać od zera.Czyli czekam na WZ.Mam nadzieję ,że krócej to potrwa niż u Ciebie.Budowa mi się odwlekła.Mam taki pomysł jeszcze.Myślę ,aby nad garażem zmienić dach na dwuspadowy i wtedy nad garażem byłoby by dodatkowe pomieszczenie z wejściem np z półpiętra(trzeba by odpowiednio zaprojektować schody).Co Wy na to? Spróbuję to narysować .Będzie bardziej obrazowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...