Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie dzisiaj uprawomocniły się nasze WZ. Umówieni jesteśmy za ok.2 tygodnie z geodetą na mapkę do celów projektowych.Mam nadzieję,że jutrzejsza wizyta w biurze projektowym będzie owocna i projektant potwierdzi nasz znakomity wybór-czyli SALSĘ :D :D :D Podobnie jak Ty langerob 8) chcemy wydłużyć S... o metr,tylko że z przodu.Zależy nam na wiekszym pokoju na dole. Przy okazji powiększy się wiatrołap na jakąś garderobę.Oczywiście pokój u góry tez dostanie metraz w prezencie,ale zostanie podzielony.Nie wiem tylko jak rozwiązać wtedy wejścia do tych nowo utworzonych pokoi. Pomóżcie proszę.A co sądzicie o tym wszystkim?Langerob, Twój dziennik jest extra :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.Cieszę się,że mogłem pomóc.Ja też uważam ,że przedłużenie domu o metr to dobry pomysł.Duży wiatrołap to na pewno plus.Pokoik na dole też wyjdzie spory wtedy.No i dodatkowy pokój na górze.

@Sienna,wiesz ,że jest taka miejscowość w Polsce jak Twój nick? Nad Zalewem Rożnowskim. :D Mam sentyment do tego miejsca bo tam spędziłem pierwsze wakacje z moją dzisiejszą żoną :D W sumie nie Siennej ,ale niedaleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam,że nasza S.. ma być w lustrzanym odbiciu.Im dłużej przyglądam się S..tym więcej chcę kombinowac.Póki mogę.Bo bedzie taki moment, że projektant powie stop, dość, czas zrobić ostateczne poprawki.Tak myślę, że pokój 11 i 12 połączymy(o ile pamiętam tak zrobiła BG)i wtedy narożnik łazienki tez bym wyprostowała.W dachu nad połaczoną 11 z 12 wstawiłabym okno połaciowe ( chyba tak się nazywa?,takie płaskie :lol: ), bo to pomieszczenie w moim przypadku to północ brrrrr... :( Langerob, tak myślę które rozwiązanie mniej metrów by zabierało połączonym i przedłużonym pokojom tj. tej 10+14: to superanckie Twoje, czy może jakby lustrzane odbicie obecnej sytuacji przy 11 i 12 z podciętym rogiem łazienki?Ale nasmarowałam.Mam nadzieję, że nie zasneliście :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program to Arcon,Już prawie mam te zmiany naniesione :D A w tym pokoju od północy to tylko połaciowe?Jeśli tak to nie jedno,bo będzie za ciemno.

 

http://www.imagic.pl/files//3997/./annaoj2.JPG

http://www.imagic.pl/files//3997/./annaojrzut2.JPG

Powierzchnia po podłodze:

Pomieszczenie 1= 27.84 m2

Pomieszczenie 2= 12.94 m2

Pomieszczenie 4= 12.73 m2

łazienka = 8.05 m2

 

Powierzchniowo podobnie wychodzi.Ale ten pokój (pomieszczenie 4) jest wtedy bardziej ustawny.No i ładnieszy korytarz chyba z tym skosem.Plusem mojego wcześniejszego rozwiązania ,przy likwidowaniu skosu w łazience i łączeniu pokoi nad salonem,jest większa łazienka(bez skosów).Wybór należy do Ciebie.Na to jest jeszcze czas ,bo to ścianki działowe,nic w konstrukcji nie zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grono Salsowiczów. My jesteśmy już na etapie wylanego stropu i zalanych wieńców. Do końca tygodnia być może będzie już więźba. Mam obecnie mały dylemat i proszę o pomoc. Nasz domek wejście ma od strony zachodniej, chodzi mi teraz o te dwa pokoje na górze, czy od strony wschodniej nie będzie tam za ciemno tylko przy oknach balkonowych? Może dodać tam okna połaciowe? Sienna - od dawna nie widzę Twoich zdjęć, jak masz to rozwiązane? nie jest tam za ciemno? Te okna to dość droga sprawa, więc nie chcę potem żałować, że niepotrzebnie je założyliśmy, ale też nie na tyle droga, żeby potem żałować że za ciemno i można było założyć. Liczę na pomoc. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam wszystkich. Bardzo podoba mi sie ten projekt i pod względem finansowym jak i również jego funkcjonalności. Mam tylko pytanie czy zmieszczę sie w kwocie 180 tyś ale już do wprowadzenia podkreślę, że chcę mieć zrobiony tylko dół a góra w miarę przypływu gotówki. Jestem z woj. kujawsko-pomorskiego. Myslimy o wykopaniu fundamentów we własnym zakresie. piec zrobi nam teśc gdyz się tym zajmuje, przyłącze wod-kan oraz elekt. tez sami. Zmieszczę sie???. Ja bardzo chce mieć ten dom tylko czy taka kwota mi wystarczy - działke już mamy. Proszę o odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

langerob :) bo ta sienna to taka ładna nazwa, a jak na dodatek dobrze Ci się kojarzy to się cieszę :)

 

Ja też powiększałam tę swoją Salsę, ale o pół metra chyba. Nie po to, żeby zrobić większy wiatrołap ale żeby ta wnęka przy drzwiach wejściowych była większa. Teraz mogę postawić tam ławeczkę i jest git :) bo wejście mam od wschodu, czyli od południa przyjemny chłodek. Odnośnie okien, MaćkuMoniko :) to u mnie jest odwrotnie niż u Was. Małe pokoje są od zachodu a więc dobrze doświetlone a i tak powiększyłam sobie okna (nie mam tam balkonu). Od wschodu mam dużą sypialnię i mam jedne drzwi i 2 okna. Nie mam żadnych drzew pod domem a mimo to można było to pomieszczenie doświetlić lepiej. Planuję ok 1/3 zabudować. Zrobię drzwi przesuwne, lustrzane oczywiście, a za nimi garderobę. Mam nadzieję że światło będzie się odbijać od luster i tym sposobem będzie jaśniej.

A&T witamy :) ja głosuję że się zmieścisz. Rok temu ja miałam 150 tys i do wprowadzenia się wystarczyło - wszystkie instalacje, tynki, podłogi (łazienki do dziś nie są wykończone). Luksusów nie było ale i tak było cudnie, bo u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sienna ale ty tez duzo prac robiłaś we własnym zakresie czy prace zlecone były firmom. Jestem tak zachwycona tym domem, że juz nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy sie budować. Projektu jeszcze nie mamy ale jestesmy na razie na etapie dowiadywania się wszytkiego zeby później nie było niemiłych niespodzianek. Perspektywa własnego domu jest teraz dla mnie najważniejsza. Co do projektu mam pyanie czy garaż jest ogrzewany bo jeśli tak to chciałabym z tego ogrzewania zrezygnować jak i z jednego balkonu od strony tarasu. Nie przyznam, że lepiej z nim wygląda ale taras mi wystarczy a mozna o ciut obniżyc koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...