Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

SIENNA, czy mogłabym liczyć na jakieś zdjęcia wykończeniowe ([email protected]). Jak wygląda teraz dom bez tarasu i balkonu. Jak ja Ci zazdroszczę, że już w nim mieszkasz i masz za sobą tą całą lataninę i załatwianie formalności. Ja się boję, że nie podołam i będę miała już dość chociaż z drugiej strony lubię takie sprawy załatwiać. Ale za ta jaka nagroda czeka później - WŁASNY DOM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są zdjęcia wykończeniowe?

Taras to ja chciałam mieć, ale po pierwsze byłby od zachodu, czyli jak dla mnie nie do użytku. W domu rodzinnym tak miałam i więcej nie chcę. Poza tym mój mąż jest policjantem i twierdzi, że jak długo pracuje tak nie widział jeszcze włamania przez drzwi wejściowe, 95 % obecnie jest przez taras. No i to zaważyło. Często w nocy jestem w domu sama z synkiem i rozumiecie kochani :) czuję się bezpieczniejsza. Ale jak tylko mężuś pójdzie na emeryturę to zafunduję sobie taras z boku, czyli od północy.

Balkon mam tylko od ulicy a i tak za często go nie używam, właściwie tylko do trzepania chodnika. Zrobiliśmy go z myślą o ozdobie domu i właśnie taką pełni funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siena - chodzi mi o to jak sie urządziłaś wewnątrz orazi jak wygląda dom bez tarasu i balkonu. Jesteś na razie jedyną osobą która obstawia, że zmieszczę się w kwocie 180tyś. Hmmm ciekawe jak to wyjdzie w praniu. Mam cichą nadzieję, że zostanie jeszcze troche na małe umeblowanie. Ja niestety mieszkam w bloku na 54m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mieszkałam na podobnym metrażu i to z teściową ... :D

Wiesz, na te nowe meble to radzę Ci się nie nastawiać. Chociaż z drugiej strony trochę robót chcesz wykonać we własnym zakresie. U mnie do wprowadzenia się większość robili fachowcy, mąż tylko wełnę między krokwie włożył i przytegował płytę karton-gips, teść zrobił barierkę na schodach i balkonie a brat układał panele na podłodze. Wszelkie instalacje, tynki, wylewki- to robota fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Bardzo sie cieszymy, z mężem, że istnieje takie forum. Informacje, jakimi się wymieniacie są baaaaardzo ciekawe i praktyczne. My zastanawiamy się nad zakupem tego właśnie projektu, Salsa wpadła nam w oko szczególnie ze względów finansowych. Na 99% zdecydujemy sie właśnie na zakup tego, to znaczy mój mąż już jest na 100% zdecydowany. MAMY OGROMNĄ PROŚBE: MY JESTEŚMY Z MIELCA, CZY JEST W TYM GRONIE KTOŚ Z WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO, kto ma już wybudowany taki domek, chociaż w surowym stanie. Zależy nam bardzo na zobaczeniu tego na własne oczy, więc jeśli była by taka możliwość bardzo byśmy prosili o "audiencje" :roll:

Czekamy na jakieś wiadmości!!!

Pozdrowienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany !!! :o Ależ się porobiło na forum. Na weekendzie poświęcę trochę czasu na zapoznanie się z nowymi Salsomaniakami. Witam wszystkich i przepraszam za nieobecność na forum, zarabotana jestem niestety. Szkoda, że doba nie ma więcej godzin :wink: Praca, praca i jeszcze raz praca. Wczoraj powiesiłam zasłonki w dużym pokoju - zdobyczne od mamy :wink: Karnisz nowy od brata w prezencie na parapetówkę. Zaczynamy robić wiatę na drewno, ręcami :wink: mojego taty. Na weekendzie zrobię fotki moich schodów wejściowych i chodniczka, no i płotu oczywiście. Chociaż przez te deszcze nie jest całkiem pomalowany, obecnie jest dwukolorowy :-? Część pomalowana drewnochronem, część sadolinem. Przy odrobince wolnego czasu ciągle coś robimy w domciu. Mieszka się supcio :p Burifanek też się stęskniłam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie wyceny sa w toku ceny rozne ciekawe ajk z robota tez pewnie roznie jak tarfie uczciwego rzetelnego czlowiek mysle ze za 3 tyg moze bede biegal jzu po fundamentach i moze sciany pojda wgore jak wystarczy urlopu wciaz waham sie nad rodzjame fundamentu beton czy bloczki te chyba wyjda dosc taniej w sumie chetnie spotkam sie z kim z okolicy kto juz wybudowal zeby zerkanc jak to wyglada jak stoi juz hehe pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Gorąco się zrobiło na naszym forum :lol: Bardzo się cieszę z tego powodu.

My od dzisiaj zaczynamy załatwianie wszystkich formalności, nie będzie wesoło, ale co zrobić - to konieczność. :-?

Witamy wszystkich nowych salsowiczów.

Sienna bardzo proszę o zdjęcia Twojej salsy.

pozdrowienia dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ponownie.Jak miło gdy jestescie na forum.Zawsze coś nowego wnosicie, nie mówiąc już o tych planach, szkicach... langeroba :PNawet BG się ponownie odezwała.Brakowało jej, prawda? Wczoraj dotarłam z synem( bardzo pomocny i zaangażowany gimnazjalista) do biura proj.Wyliczył mi ile zapłacę za usługi zwiazane z papierkami do momentu złożenia o pozwolenie na budowę.No cóż, najwyzsza suma to 2800+22%Vat za adaptację projektu.Wtej cenie mogę dokonać 5 zmian m.innymi wydłużenie budynku o metr.Czy takie są ceny? Za godzinkę idziemy na rozmowę do innego biura.O wynikach napiszę.Narka :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zaczęło się nieciekawie. Zaczeliśmy sie pytać kiedy będą mogli nam podłączyć wodę i prąd i ... okazało się, że z prądem nie jest źle ale z wodą szok 2 LATA. Jak tu zacząć bez wody. Muszą to zaplanować w budżecie (takie gadanie) , gdyby było więcej wniosków od innych ludzi to może da radę przyspieszyć ale tam gdzie mamy działkę jeszcze nikt nie zaczął się budować a my jesteśmy pierwszymi którzy chcą to zrobić. I co teraz, prosić się sąsiadów czy "użyczą nam trochę wody".

Czy może ktoś mi napisać ile kosztowało go wybudowanie domu do wprowadzenia bo jak na razie to tylko Siena dała mi odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Salsowiczów. My z mężem jestesmy już zdecydowani na 99,99% procent na projekt Salsa. Idealnie nam odpowiada. Jest jeden problem chcielibyśmy zamienić pokoje na górze stronami - niestety mamy wejście od południa a wolałabym mieć pokoje dzieci własnie od południa a sypialnie od północy. Czy już ktoś coś podobnego robił - taki mały misz masz :D . Prosze bardzo o radę. Drugie pytanie jak wygląda w praktyce wydłużenie domu o 1 m? Pozdrawiam wszystkich i dziekuję za ewentualną odpowiedź. Mój e-mail [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłuż dom o metr i zamień miejscami pokoje podobnie jak chce zrobić @annaoj2008.na poprzedniej stronie masz to pokazane.A wydłużenie domu to nie problem.Gorzej gdyby trzeba go było poszerzyć.Ja wydłużam o metr i zwiększam salon przez to,@annaoj 2008 zwiększa pokój na dole + wiatrołap.Dla Ciebie lepsze by było przyjąć wersję drugą.Zobacz na te rysunki na wcześniejszej stronie.Dużo Ci się wyjaśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam wszystkich. Bardzo podoba mi sie ten projekt i pod względem finansowym jak i również jego funkcjonalności. Mam tylko pytanie czy zmieszczę sie w kwocie 180 tyś ale już do wprowadzenia podkreślę, że chcę mieć zrobiony tylko dół a góra w miarę przypływu gotówki. Jestem z woj. kujawsko-pomorskiego. Myslimy o wykopaniu fundamentów we własnym zakresie. piec zrobi nam teśc gdyz się tym zajmuje, przyłącze wod-kan oraz elekt. tez sami. Zmieszczę sie???. Ja bardzo chce mieć ten dom tylko czy taka kwota mi wystarczy - działke już mamy. Proszę o odp.

my tez mamy zamiar zmiescić sie w takiej kwocie,z tym ze budujemy sami,bez żadnej ekipy.Wykonczenie domku tez będe miała gratis,bo mój tata zajmuję się malowaniem ,tynkami,kładzeniem płytek i paneli,tak wiec na pewno trochę zaoszczędzimy.Myslimy też ze na początek moglibysmy wykonczyć dół a góre troszke pozniej,oczywiscie wszystkie plany mogą ulec zmianie,to zalezy od finansów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norola - czy zaczeliście już budowę. U nas przez tą wodę wszystko się pokiełbasiło :( Ale nie damy się tak łatwo i będziemy walczyć. Kurczę juz po nocach nie mogę spać tak bym już chciała to wszystko zacząć. A to jeszcze daleka droga. Projekt mi się podoba, że nawet nie myślę o przeróbkach (nie wiem może to i źle), tylko chcemy zlikwidować jeden balkon, ogrzewanie w garażu i może jedno okno w nim. Ale to żadne zmiany :D A jak u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dosc dlugiej przerwie,na forum az wrze .Pozdrawiam "starych salsowiczow"i witam nowych.My bylismy na krutkim urlopie w kraju poniewarz obecnie przebywamy w wielkiej brytani,udalo nam sie ruszyc procedure zagospodarowania przestrzennego w naszej gminie i czekamy na dokumenty,mamy nadzieje ze uda nam sie wystartowac z budowa z nowym rokiem,zycze powodzenia i wytrwalosci dla salsomaniakow.Zglaszam chec przyjecia nowych [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.Cena adaptacji projektu w moim przypadkutak jak pisałam rano 2800+vat 22% i w tym 5 zmian lub 2000+vat22% a za każdą zmianę w projekcie dopłata.Widocznie takie są u mnie ceny. :cry: Według Was na dzien dzisiejszy ile kosztuje zbudowanie i wykończenie S...ze stanem w środku: tynki, wylewki gotowe do położenia,, czegoś'' na podłodze, doprowadzenie lazienek tak by można z nich korzystać...czyli przeprowadzka na szybko do nowego domciu.

 

Dodane:

 

Fajnie BG, że się pojawiłaś ponownie. Czy mogłabyś podesłać również na moją skrzynkę parę zdjęc Salsy, które tak bardzo zachwalali "starzy" forumowicze? asia.filipowicz(at)gmail.com

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...