Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Norola - czy zaczeliście już budowę. U nas przez tą wodę wszystko się pokiełbasiło :( Ale nie damy się tak łatwo i będziemy walczyć. Kurczę juz po nocach nie mogę spać tak bym już chciała to wszystko zacząć. A to jeszcze daleka droga. Projekt mi się podoba, że nawet nie myślę o przeróbkach (nie wiem może to i źle), tylko chcemy zlikwidować jeden balkon, ogrzewanie w garażu i może jedno okno w nim. Ale to żadne zmiany :D A jak u Ciebie?

 

tak my zaczęliśmy budowę od lipca,z tym że w tym roku robimy tylko piwnicę,a dopiero na wiosnę będziemy kontynuować budowę.My zmian wprowadziliśmy sporo,na poprzedniej stronie forum są zdjecia z naszymi zmianami a kilka postów wczesniej opisane te zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie ponownie.Cena adaptacji projektu w moim przypadkutak jak pisałam rano 2800+vat 22% i w tym 5 zmian lub 2000+vat22% a za każdą zmianę w projekcie dopłata.Widocznie takie są u mnie ceny. :cry: Według Was na dzien dzisiejszy ile kosztuje zbudowanie i wykończenie S...ze stanem w środku: tynki, wylewki gotowe do położenia,, czegoś'' na podłodze, doprowadzenie lazienek tak by można z nich korzystać...czyli przeprowadzka na szybko do nowego domciu.

 

Dodane:

 

Fajnie BG, że się pojawiłaś ponownie. Czy mogłabyś podesłać również na moją skrzynkę parę zdjęc Salsy, które tak bardzo zachwalali "starzy" forumowicze? asia.filipowicz(at)gmail.com

Pozdrawiam :wink:

to muszę przyznać że cena u Was za adaptację jest kosmiczna,my zapłaciliśmy 800zł za zmiany,a było ich naprawdę sporo,na poprzedniej stronie są zdjęcia ze zmianami,wkleił je maxic 76(bo ja niestety jeszcze nie opanowałam wklejania zdjęc na forum :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Wydłużać dom będziemy bardziej od strony salonu, bo na nim mi zależy aby był jak największy - a zamieniac chyba pokoi nie będziemy ale dodamy maluchom okna dachowe. Dzieki wszystkim, że tu są - to tak wiele dla nowych i poczatkujących. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sienna możesz napisać co wiesz o tej własnej studni???

My też mamy baaaaardzo poważny (czytaj: kosztowny) problem z wodą. Podobnie jak A&T zaczynamy budować na jeszcze nie "zasiedlonych" działkach i my mamy aż 120 m do przekopania, w dodatku, w najgorszym scenariuszu będziemy musieli kopać pod drogą wojewódzką... Ktoś się może orientuje ile to może kosztować, bo pan w gminie był mało rozmowny, gdyż byłam ok 14 i już miał wychodzić do domu, a więcej informacji może mi udzielić jak wróci z urlopu, ok. środy :-? . A wracając do tej własnej studni. To wiem tylko z opowiadań, że to się wbija jakąś szpile, tak? Ale zastanawiamy się jak ta inwestycja wyjdzie na przestrzeni lat, bo potem trzeba mieć chyba własną hydrofornię i tutaj na pewno wzrastają rachunki za prąd. Czekam na jakieś potweirdzone informacje, ja tylko spekuluje. Pozdrawiam wszystkich i życzę MIŁEGO WEEKENDU :lol: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od regionu ceny studni od 120-350 PLN za mb z materiałem.

Niestety u mnie ceny z górnej półki.Praktycznie i dalej na północ tym taniej.U Ciebie też nie spodziewam się rewelacji.Jeśli ktoś chce mnie ładny ogród ,to musi się liczyć ,że na to idzie mnóstwo wody.A ta ostatnio coraz droższa.

U nas za wykonanie wodociągu liczą ok 100-150 PLN za mb.Najlepiej mieć to i to :( Ale na wodociąg można poczekać jak będzie troszkę bliżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy studniach nie ma zależności.Na jednych terenach woda może być na 15 m,na innych na 30 m,a na innych na 50.Także koszty zmieniają się niesamowicie.Powyżej 30 m trzeba uzyskać pozwolenie wodnoprawne. W moim obecnym domu mam na 12 m ,chciałbym się na mojej działce leżacym troszkę dalej zmieścić się w 20m(Na tyle jestem przygotowany finansowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no :) Langerob jest najlepiej poinformowany. Nie kopałam studni, kupiłam taką działkę, która miała przyłącze wodne. Ale wiecie co, ja mieszkam na Mazowszu i słyszałam że tu po 200 zł za metr. Sąsiedzi mają obie wody- własną i gminną. Tej gminnej używają tylko do gotowania a swojej do reszty- mycie, pranie, podlewanie. Gdyby korzystanie ze studni było drogie to nie korzystaliby z niej, bo mają przecież wodociąg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @annaoj2008 , buduję oczywiście systemem gospodarczym. Na taką ekipę od A do Z, to mnie nie stać. Nie mam też w rodzinie "złotej rączki", więc wszystkie prace budowlane wykonują fachowcy (mąż tylko pomaluje domek). Więc liczę się z tym, że dużo jeszcze przyjdzie mi zapłacić za "robotę". :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam salsowiczow jestem po dyskujsach z ekipami co robia a-z wszytko i wciaz czekam na oferte jedej osoby to chyba firma mala i mam pewne obawy o jakosc ich prac bo cena podlai jeszce nie dokaldna ale dosa cznaczna roznica bo jakiess 20 tysia za fundament zbloczkow cena kuszaca ale.. w kazdym razie cena za salasa z garazem bedzie mnie kosztowac 30-45 tysia sam fundament z firma ktora jest na rynku i ma historie jakas cos juz pobudowali i wszystko zalatwia za mnie nie wiem czy to dobra cena ale niby fachowcy robia dlugo itp znaja sie na rzeczy wiec chyab wybiore opcje fundament z betony lany za okolo 32tysia z kierownikiem geodeta czyli komplet tylko trawke skosze bo siega do pasa juz hihi jesli ktos jest juz po wycenach chetnie poczytam jakie sa ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr00 u Mnie w przybliżeniu ceny

Pan Geodeta

mapka 800 zł

wytyczenie budynku 450 zł

wytyczenie granic działki 450 zł

Pan Architekt zaliczka 1000 zł i to nie koniec

Robocizna 18.000

Materiał 27.000

Dodatkowo 5.000 bo brakło na beton oraz wzmocnienie ściany z kotłowni i w tym 1000 zł koparka wyrównanie terenu

Moja inicjatywa w tym żadna pieniądze dostał wykonawca i wszystko załatwiał,człowiek który okazał się bardzo uczciwy i pomocny.

A fundament... co tu dużo pisać wyszedł jak malowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super tez mam nadzijeje ze funadamet bedzie ok tylko porownujac bo nie jestem pewnien czy dobrze zrozumialem ile sam fundament pociagna pieniedzy tylko fundament wiadomo roboty ziemne fundament i obsypanie bo jak pisalem za to mam zaplacici ok 32 tys z vatem juz wiec jak porownasz to robote u siebie myslisz z ewarto da ctyle firmmie czy lep[iej zostawic i probowac cos samemu tylko nie wiadomo z jakim skutkiem hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...