Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam miałam nadzieję że w sierpniu zaczniemy ale niestety architekt nawalił wysłał papierki i okazało sie ze nie było zezwolenia na ścieki czy cos w tym rodzaju i trzeba czekać następne tygodnie .Ktoś kiedyś powiedział na forum ze naucze sie cierpliwości :p :p :p i się nauczyłam .Bardzo prosze o nowe zdjęcia znowu nacieszę oczy :roll: :roll: :roll: [email protected] pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG bardzo Ci dziękuję za zdjęcia naprawde jest fajniutki i taki dopieszczony ,a ten płotek fajnie pasuje do całości. Ja postawiłam z betonu i trochę wyższy bo bok domu będzie przy ulicy a ja nie chcę żeby każdy mi zaglądał .mam pytanie jak szerokie jest okno w pokoiku na dole.pozdrowienia dla SALSOWICZÓW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Salsowicze ponownie.Na moment zniknelam ale nadrobie zaleglosci:) @if-fa wszystko sie zgadza z tym biurem.Odezwe sie do Ciebie po przyjezdzie z urlopu bo kiepsko mi sie pisze na forum z komorki :lol: Wielkie dzieki @BG za zdjecia.Wyobraznia o osobistej Salsie dzieki Twoim zdjeciom...az glowa bolala :p Pozdrowienia dla wszystkich z goracej Ustki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Salsowicze :D , mam nadzieję, że pogoda na budowach dopisuje. Dalej robimy wiatkę na drewno. W czwartek ma przyjechać blacha. W końcu zrobi się trochę porządek, bo drewno do kominka leży na ogrodzie. Co do narożników, to mój projektant również proponował zrobienie ich ze styropianu, ale ze względu na oszczędność miejsca na działce zrezygnowaliśmy z nich. Od narożnika trzeba liczyć odległość do granicy, musielibyśmy przesunąć dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika i Maciek witam salsomaniakow jestem pod wrarzeniem waszego dziennika ,postep w pracach jest imponujacy w zwiazku z tym mam pytanie czy moglibyscie napisac mi ile wydaliscie kasy ( do tego stanu budowy jaki macie teraz)serdecznie z gory dziekuje, my czekamy na papierki zwiazane z zagospodarowaniem przestrzennym w naszej gminie ,bedziemy budowac w swietokrzyskim . :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika i Maciek witam salsomaniakow jestem pod wrarzeniem waszego dziennika ,postep w pracach jest imponujacy w zwiazku z tym mam pytanie czy moglibyscie napisac mi ile wydaliscie kasy ( do tego stanu budowy jaki macie teraz)serdecznie z gory dziekuje, my czekamy na papierki zwiazane z zagospodarowaniem przestrzennym w naszej gminie ,bedziemy budowac w swietokrzyskim . :wink:

maciek i monika idą jak burza z budową:),bardzo lubię oglądać ich dziennik budowy ,wtedy wyobrażam sobie swoją salsę:)

a moja salsa ma juz wymurowaną piwnicę i zalane fundamenty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, nie zaglądałam dawno na forum a tu takie dobre słowa. Aż mi głupio, że nic nowego nie pisałam. Teraz jestem w pracy :wink: Obiecuję dzisiaj wieczorem uzupełnić dziennik budowy. Nasza Salsa rzeczywiście piękna - no i stan surowy skończony!!! Chłopaki niestety nas opuścili :cry: W sobotę wpadają opić :D Czekamy na okna, żeby zacząć instalacje. Pytaliście o wielkość pokoi na górze - są naprawdę bardzo fajne, fakt że do jazdy rolkami się nie nadają, ale bedą wystarczające, nasze dziweczyny zachwycone. Dołozyliśmy im okna dachowe, co robi klimacik i więcej światełka. Obiecuję zliczyć koszty, będzie z tym problem, bo wiele rzeczy udało się tak jakoś taniej z pomocą znajomych fachowców i rodziny, ale chociaż podam ilości. Tak na obecną chwilę podam, że łącznie z zapłatą naszym niocenionym budowlańcom stan surowy nie wyniósł 100 tys. Aż się boję wykończeniówki, podobno to o wiele wiekszy wydatek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze czy te wystające narożniki na zewnętrznych rogach domu widoczne na animacji projektu to tylko taka ozdoba, czy może element konstrukcji? Nie ukrywam, że z tego chętnie bym zrezygnował.

 

My te narożniki naturalnie zostawiamy. Zazbrojone są już od fundamentów, potem odeskowane i zalane betonem. Nie będą stanowiły dodatkowych kosztów, zawsze coś zostaje, beton nam został z gruchy na strop - pozostałość wylali na folię, a potem chłopaki zalali narożniki. Salsa jest dość wąska i wysoka, uważam, że architekt projektujący Salsę wiedział co robi. Gdyby były niepotrzebne nie byłoby ich tam. Dodadzą domkowi uroku, zapewniam. BG, chyba nie masz racji - nasz projektant zapewnia, ze odległość nie jest liczona od tego narożnika, tylko od ściany, my tam mamy równo 3 m, przez ten narożnik oczywiście się przybliżymy, ale nie będzie stanowiło to żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekMonika zapewniam, że mam rację. Odległośći liczy się od najdalej wysuniętego punktu domu, nie od ściany, ale np od dachu. Chociaż przyznam, że na projekcie można je wykreślić na czerwono, żeby nikt z urzędników się nie czepiał, a potem i tak je zrobić, jednak jest to samowola budowlana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłóciła :D :D :D My tego nie wykreślaliśmy bo od początku chciałam te narożniiki zostawić, chociaż każdy odradzał, łącznie z budowlańcami :evil: dostaliśmy bez przeszkód pozwolenie na budowę a mamy dokładnie 3 m od ściany budynku. Nie wiem, nie znam się...najważniejsze, że zostają, a pozwolenie jest. Pozdrawiam BG i resztę, a tak przy okazji to ostatnich zdjęć nie dostałam... :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do dyskusji, chociaż nikt mnie nie pyta :)

Potwierdzam wersję BG. Mam wąziutką działkę i każdy centymetr-dosłownie- był ważny. Gdyby odległość liczyła się od ściany to znaczyłoby np, że można sobie ulepić super duży taras, do samej granicy, albo duży balkon. Chciałam zrobić taras z boku domu, czyli jak u mnie od północy bo to dla mnie jedyna rozsądna lokalizacja, ale właśnie ze względu na wąziutką działkę zostałam bez tarasu.

Do tego mój architekt mnie nastraszył, mówiąc, że 2-3 m-ce wcześniej nadzór nie odebrał budynku bo zabrakło 7 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...