Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka wszystkim ponownie.Dzisiaj 13 dzień miesiąca i nie wierzę, ale zamówiłam projekt Salsy.Thu, thu z pechowymi 13, mam nadzieje że przyślą S... a nie jakiś inny projekt :lol: Wyobrażcie sobie, że nadal nie jestem pewna czy to cudo wejdzie na naszą anorektyczną dzialkę(czytaj chudą :( )Okazało sie, że działka na planach z ...miasta jest węższa niz mamy w rzeczywistości.Aż o 40 CM, a te są u nas na wagę złota.Wybuduję bez okien bocznych, tylko z luksferami na ich miejscu, ale WYBUDUJEMY!!!!!!Nie zmuszą mnie do sprzedaży obecnego domku z działką( ma być rozbudowa,własciwie budowa)w chwili nawet największej desperacji.Nasi urzednicy boją się okreslić, podjac decyzję na papierze, stąd nasze problemy :evil: :evil: Czy to ma sens?Dodajcie mi otuchy, bo juz głupieję :cry: Ps: już 3 razy trzynastki dały mi ostro w kość, ale podobno do trzech razy sztuka.

podaj dokładnie wymiary,u nas też jest wąsko i będzie garaż z luksferami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Mam do Was pytanko. Myślę, że Ci którzy mają budowy w trakcie lub już skończyli będą w stanie mi odpowiedzieć.

 

Czy ten dom będzie tańszy w budowie niż Salsa? Bo się ze szwagrem tak zastanawiamy..:) http://projekty.dom.pl/an_lobelia.htm

 

Proszę o Waszą pomoc, obiektywnie:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaoj2008 jeśli uda Ci się z jednej strony bez okien uzyskać zgodę na odległość 1,5 m, to domek ma szerokość 7,4 m, od strony okien odległość musi być 4 m, razem daje to 12,9 m. Zabraknie Ci 30 cm. Proponuję zbudować z silikatów 18 cm, ściany będą węższe, zawsze też możesz uszczuplić domek o te 30 cm i Salsa się zmieści. Z tego co pamiętam to w projekcie są pustaki 36 cm, dając silikat 18 cm + styropian 15 cm masz 33 cm. Zyskujesz na obu ścianach 6 cm, czyli już tylko 24 cm Salsa będzie wewnątrz węższa, nawet tego nie poczujesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaoj2008 jeśli uda Ci się z jednej strony bez okien uzyskać zgodę na odległość 1,5 m, to domek ma szerokość 7,4 m, od strony okien odległość musi być 4 m, razem daje to 12,9 m. Zabraknie Ci 30 cm. Proponuję zbudować z silikatów 18 cm, ściany będą węższe, zawsze też możesz uszczuplić domek o te 30 cm i Salsa się zmieści. Z tego co pamiętam to w projekcie są pustaki 36 cm, dając silikat 18 cm + styropian 15 cm masz 33 cm. Zyskujesz na obu ścianach 6 cm, czyli już tylko 24 cm Salsa będzie wewnątrz węższa, nawet tego nie poczujesz :)

Muszę to wszystko przemysleć.Tak naprawdę to mam USTNĄ zgodę na przysunięcie na 1.5 m( od kogos kto wydaje decyzje przy pozwoleniu na budowę)ale projektant mowi, że nie ma co ryzykować, a na piśmie nie chca mi dać .Druga rzecz to to, że działka jak ja mierzył geodeta jest szerokości 13 m.Ale nie ma to znaczenia bo na planach ma 12,60.Gdyby te dwie rzeczy ze sobą zagrały, to problem mielibysmy z głowy, a tak kicha.W pobliżu nas jest podobna sytuacja, tzn. musieli wstawić na jednej ze scian okna z luksferów. Nawet fajnie wygląda z zewnątrz.Są duże, ale od południa. U nas mamy taras od północy :evil: i te luksfery ewentualne to zachód lekko ocieniopny przez drzewa sąsiada.Czyli oświetlenie raczej kiepskie.Jakiej wielkości trzeba by wstawić te pseudo okna,żeby zagrały ze światłem z tarasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaoj2008 jeśli faktycznie działka ma 13 m to niech ktoś z geodezji ze starostwa łaskawie ją zmierzy i naniesie poprawki na mapki w starostwie. Nie rozumiem dlaczego na piśmie nie dostaniesz zgody na 1,5 m, ja tak mam dom postawiony i dostałam na pismie zgodę na 1,5 m. Załatwiaj zgodę, bo jakoś lepiej mieć kuchnię z oknem, niż z luksferami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaoj2008 jeśli faktycznie działka ma 13 m to niech ktoś z geodezji ze starostwa łaskawie ją zmierzy i naniesie poprawki na mapki w starostwie. Nie rozumiem dlaczego na piśmie nie dostaniesz zgody na 1,5 m, ja tak mam dom postawiony i dostałam na pismie zgodę na 1,5 m. Załatwiaj zgodę, bo jakoś lepiej mieć kuchnię z oknem, niż z luksferami.

Niestety ja też tego nie rozumiem.Na warunkach zabudowy mam wpisane dokładnie tak:szerokość elewacji frontowej- zgodnie z obowiazujacymi przepisami, dotyczącymi warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie.Żadnych uszczegółowień nie chcieli mi na pismie zrobić.Jesli chodzi o ta róznicę w szerokości działki to mój geodeta sprawdził te... punkty w terenie..., bo kamieni(?)wytyczajacych działke nie mógł znależć i powiedział, ze kiedys musiał być zle postawiony płot przez dawnych włascicieli na naszą korzysc.A w terenie zbadał wsio i niby taka 12,60m jest.W tym momencie i tak nie będe miała wymaganych 4m na okna , nawet jesli przesunę budynek.TAK, CZY TAK TO KICHA.Jak odbiorą budynek, to wybiję luk... i wstawię okna :oops: Zaczynam sie zastanawiać jak mają się okna połaciowe przy tym wszystkim,wyczytałam, że też obowiazują jakieś przepisy!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się podziewa @langerob? pewnie cięzko pracuje.Bardzo mi go brakuje na forum, bo zawsze ma tyle cennych rozwiazań :p Wiesz @BG wymyslilismy z synem,doswietlenie salonu( północ) przez zrobienie ryzalitu pod balkonem.Drzwi tarasowe wysunięte do przodu a po bokach pojedyncze nie otwierane , jedno od wschodu drugie od zachodu, tak jak w projekcie OlaII(wersja 125,9 m)http://www.domnahoryzoncie.pl .Co o tym sądzisz, sadzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z małej miejscowości - 20km od Inowrocławia. Więc tak naprawdę nie mamy aż tak do siebie daleko. Tylko Ty jesteś w trakcie budowy a ja jestem w trakcie załatwiania formalności. Długa droga jeszcze przede mną. Dzisiaj byłam na naszej działce i znowu nabrałam energii na dalsze tygodnie czekania za odpowiedziami w skrzynce i za listoszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...