Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ciekawe na jakim etapie jest MaciekMonika:) lubię oglądać ich dziennik budowy,czekam zawsze z niecierpliwością na nowe zdjecia:)

 

a co do kredytu,to my jeszcze mamy ten problem przed sobą,ponieważ robiliśmy fundamenty i piwnicę ze swoich pieniążków,dopiero na wiosnę będziemy zmagać sie z problemem :na jaką kwotę,w którym banku i jakiej walucie :roll:

mam pytanie do osób które podpiwniczały salsę,jaki koszt był podpiwniczenia i fundamentów?U nas wyniesie niecałe 20 tys(podpiwniczenie jest pod salonem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Norola to mało wydaliście na fundamenty - tak mi się wydaje. Z tego co przeczytałam to na nie trzeba przeznaczyc około 30tys oczywiście bez podpiwniczenia. U nas będzie ciężko z nimi bo chceiliśmy je wykopać sami ale okazało się, że od 70cm jest glina i żwir :cry: ale za to niepodpiwniczami ale za to przedłużamy sobie naszą salsę o metr.

Ja tez juz bym chciała miec chociaż fundamenty wylane ale na razie cały czas czekamy za papierami i już chyba w tym roku nie damy rady ruszyć z robotą. U mnie jest problem z gazem, mamy decyzje odmowna a kuchenką chce miec na gaz i niestety bedziemy musieli mieć butle z gazem. Co sądzieice o kuchenkach elektrycznych czy są one duże droższe w utrzymaniu chodzi mi tu o rachunki niż te na gaz ale z piekarnikiem na prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norola to mało wydaliście na fundamenty - tak mi się wydaje. Z tego co przeczytałam to na nie trzeba przeznaczyc około 30tys oczywiście bez podpiwniczenia. U nas będzie ciężko z nimi bo chceiliśmy je wykopać sami ale okazało się, że od 70cm jest glina i żwir :cry: ale za to niepodpiwniczami ale za to przedłużamy sobie naszą salsę o metr.

Ja tez juz bym chciała miec chociaż fundamenty wylane ale na razie cały czas czekamy za papierami i już chyba w tym roku nie damy rady ruszyć z robotą. U mnie jest problem z gazem, mamy decyzje odmowna a kuchenką chce miec na gaz i niestety bedziemy musieli mieć butle z gazem. Co sądzieice o kuchenkach elektrycznych czy są one duże droższe w utrzymaniu chodzi mi tu o rachunki niż te na gaz ale z piekarnikiem na prąd.

też tak myśle,ze mało,ale to dlatego,że robimy sami,bez zadnej ekipy ,czy murarza.Duzo zaoszczędziliśmy na bloczkach bez faktur po niższej cenie,koparkę i piach mieliśmy za darmo i murowanie sami,tak więc mozna naprawde duzo zaoszczędzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi zmienili kuchenkę gazową na elektryczną i nie płacą dużo więcej za prąd, są za to bardzo zadowoleni ze zmiany. Ja mam elektryczną i bardzo sobie chwalę nawet przez myśl mi nie przechodzi żeby w nowym domku mieć gazową mimo, jednej wady, gdy prądu brak to nawet herbatki zaparzyć nie można :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kredycie z dofinansowaniem, nic nie wiem, ale ja brałam kredyt we frankach, nie wiem jaką mam ratę, bo na razie spłacam tylko odsetki, bo nie wzięłam jeszcze ostatniej transzy.Jak już wezmę ostatnią transzę, to wtedy będę wiedziała, jaką mam ratę.

Mama mija :o chyba nic z tego nie rozumiem :( tzn że bierze się kredyt i nie wie się jakie będą raty? a skąd mam wiedzieć czy będę w stanie go spłacać? może jak dojdę do etapu rozmów z ,,bankami'' to dopiero mi sie rozjaśni :lol:

Wiem jedno: mam projekt!!!!!!!!! i kolejny krok to ewentualne zmiany.

Wymyśliliśmy z synem,doświetlenie salonu( północ) przez zrobienie ryzalitu pod balkonem.Drzwi tarasowe wysunięte do przodu a po bokach pojedyncze nie otwierane , jedno od wschodu drugie od zachodu, tak jak w projekcie OlaII http://www.domnahoryzoncie.pl .Co o tym sądzicie? na ile mogą wzrosnąć koszty przez to cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym kredytem z dofinansowaniem, czy jest tak, że jego maksymalna kwota to 80tyś??? Czy rzeczywiście opłaca się go brać. Miałabym jeszcze prośbę czy możecie mi napisać jakie duże braliście kredyty i jaką macie ratę no i czy w zł czy może we frankach. Z góry dziękuję.

 

nieee no, tu nie ma żadnego ograniczenia, żadnych 80 tysięcy. Dostaniesz tyle, ile będzie w kosztorysie, o ile posiadasz odpowiednią zdolność. Kredyt z dofinansowaniem polega na tym, że przez pierwsze 8 lat płaci się mniejszą ratę kredytu - bo w przypadku tego domu BGK płaci za ciebie 25% odsetek z każdej raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten kredyt z dofinansowaniem jest lepiej opłacalny czy też normalny kredyt??? Jak w takim przypadku jest róznica w ratach - może wiesz? Może to tak tylko wygląda pięknie, że przez 8 lat dofinansowują nam do odsetek a później i tak w sumie może wychodzi to samo - nasze Państwo nie jest takie hojne żeby coś dać tak za pól ceny. Kurcze trzeba się dobrze wszystkiego dowiedzieć o tych kredytach bo przyznam szczerze, że jestem zielona - to nie moja branża pomimo tego, że jestem księgową :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Witajcie powiększająca się rodzinko! Dawno mnie tu nie było ,widzę wiele zmian czyt.postępów w pracach.JA załatwiam papierki do pozwolenia -ciągle coś przesuwa mi terminy.A tak byśmy chcieli zdążyć z fundamentami przed zimą :evil: Pozdrawiam wszystkich i wzywam załamanego zdaje się langeroba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ,już jestem :D Już nawet nie taki załamany.Czekam na WZ.Pewnie jeszcze to trochę potrwa.Ale mam nadzieję ,że w maju ruszę z budową.Przez to ,że mam przerwę w formalnościach to zmieniam jednak dach nad garażem.Będzie tam pokój lub coś takiego.Wejście będzie z klatki schodowej,jakby z półpiętra.Mam nadzieję ,że nie wykluczycie mnie z fanklubu Salsyu,z tego powodu? Obiecuję ,że już więcej niz nie będe zmieniał :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, my też jesteśmy :D :D :D Niestety nowych zdjęć dla Was nie mamy, bo narazie nic się nie dzieje. Czekamy na wstawienie okien, żeby wejść z instalacjami. Jutro przyjeżdżają wymierzać powierzchnię ścian do tynkowania. Mamy nadzieję, że od początku września coś się ruszy. Wszystko mamy już chyba przygotowane, kupujemy już materiały, jak już się zacznie wykańczanie to mamy nadzieję, że sprawnie pójdzie. Taka rada od nas - przygotowanie wszystkiego, żeby nie było przestojów. To dlatego nasz stan surowy poszedł tak gładko. Znamy budowy zaczęte wcześniej a są w lesie - a to brak piachu, a to betonu itp. (chwalę męża... :D ) Pozdrawiamy Salsowiczów!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A&T, wolną chwilką wejdź na stronkę jakiegoś banku, włącz kalkulator kredytowy i mniej więcej złapiesz pogląd. Na PKO BP biorąc kredyt na 140 tys to pierwsze raty (malejące) są ok 1200 zł, w moim kreycie, czyli z dofinansowaniem, zamykają się w tysiącu. A co będzie po zaprzestaniu dofinansowania? Każdy kredyt można refinansować, póki co brak u nas zdolności na inną walutę więc za bardzo się nie interesuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @langeroba :p -wymyśliliśmy z synem,doświetlenie salonu( północ) przez zrobienie ryzalitu pod balkonem.Drzwi tarasowe wysunięte do przodu a po bokach pojedyncze nie otwierane , jedno od wschodu drugie od zachodu, tak jak w projekcie OlaII http://www.domnahoryzoncie.pl .Co o tym sądzisz? na ile mogą wzrosnąć koszty przez to cudo?dla przypomnienia w salonie musza być luksfery(przynajmniej do odbioru domu :oops: )

Mile widziane opinie innych forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przeczytałem "ryzalit" i aż się wystraszyłem co to jest? :o U nas mówi się na to wykusz.Następny pomysł dla Salsomaniaków.Wg mnie to może nie będzie tak źle nawet bez tego wykuszu.Zakładając ,że będzie jak w projekcie.Okno tarasowe + okno od strony jadalni(w Twoim wypadku to chyba wyjdzie z zachodu?).Salon wyjdzie przez to większy ,ale chyba mniej "ustawny". Będzie mniej miejsca na jakąś kanapę na tej północnej ścianie. A koszt trochę wzrośnie.Więcej betonu w ziemię,zbrojenia ,więcej pustaków,jakieś hydoizolacje nad tym wykuszem.

Jeśli boisz się ,że mało światła będzie to proponuję zamiast 2 skrzydeł,dać 3 skrzydła w tym oknie tarasowym.Np szerokości 240 cm z ruchomym słupkiem.

 

Ps.Urzekły mnie trochę te fotki z postu @igmy.Fajnie ta Salsa wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @langerob, wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć :oops: Właśnie najbardziej boję się tych dodatkowych kosztów, a te nie proszone zawsze wyjdą w budowie.Dlatego też zastanawiam się nad tym ...wykuszem? :lol: Optycznie chyba fajnie by wygladało od strony salonu,...jakby salon wchodził do ogrodu :lol: W tym tygodniu idziemy ze zmianami do projektanta, zeby zaczął adaptowac projekt-ciekawe co powie bo pomieszaliśmy na piętrze :lol: :lol: .

 

ps: ta Salsa na tych fotkach. które wypatrzyła @igma jest taka wyniosła, piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...