Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ciesze się, że ktoś nowy wpisał się na forum Salsomaniaków. Bałam się, że jak zacznę budowę( wiosna), to zostanę sama na forum :lol: Jak wszystko wypali to chyba @langerob też zacznie? w tym tygodniu złożone zostały papiery do urzędu i czekamy na pozwolenie... :p

 

ps.czy nowy forumowicz jest aktywny tez na innych stronach muratora? znajomy nick...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam taką nadzieję ,że zacznę.Dzisiaj byłem w gminie i moja WZ jest gdzieś w Krakowie na uzgodnieniach.Mam nadzieję ,że na Święta będzie.A potem jeszcze 2 miesiące czekania na PnB.Jeśli to wszystko wypali to w maju ruszam :D Dzisiaj zleciłem architektowi przerobienie dachu nad garażem na dwuspadowy.Będzie dodatkowe pomieszczenie.Może w tym tygodniu zrobię wjazd na działkę.Mam już wszystko wytyczone.

Pozdrowienia dla Salsomaniaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annaoj2008, jeśli o mnie Ci chodzi, to nie , do zarejestrowania się tutaj na forum skusił mnie ten temat. Szkoda tylko, że nie mogę póki co wymieniać się z wami doświadczeniem, gdyż budowę planuję zacząć za jakieś 2 lata, mam nadzieję, że do tego czasu temat będzie się ciągle rozwijał.

 

P.S. Fajnie, że spodobał Wam się mój pomysł z Albumem, wciąż czekam na pierwszą partię fotek. Jeśli ktoś nie do końca zrozumiał jak wygląda taki album, podaję przykładowy, bardziej rozbudowany:

 

http://picasaweb.google.com/Michal.Goral

 

Chciałem utworzyć dla każdego użytkownika osobną galerię w jednym albumie. Jeżeli ktoś nie życzyłby sobie, aby inni użytkownicy np. spoza tego forum oglądali jego zdjęcia, to można konkretną galerię zablokować i dostęp do niej będą miały osoby znające konkretny link. Osobom, które zdecydują się na umieszczenie takiej galerii, mogę podać na maila, bądź korzystając z prywatnych wiadomości dane do albumu, co by mogli sobie dowoli edytować swoją galerię ( w razie konieczności również poinstruować). Nawet jeśli ktoś nie zaczął budowy, a ma już, w formie zdjęć, naniesione poprawki, bądź chciałby się pochwalić działką, również zapraszam. Czekam na fotki.

 

Acha, to tylko przekładowa strona, na onecie chyba lub jakiejkolwiek innej stronce również można stworzyć album jeśli chcecie, no i przede wszystkim jeśli będą chętni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,po konsultacji z meżem postanowilismy sami założyć taki album na picasaweb,ponieważ już od jakiegoś czasu przymierzamy się do tego.latem nie mieliśmy czasu z powodu budowy,ale teraz gdy jest chłodniej większość czasu spędzamy w domku tak więc niebawem powstanie nasz album.Tak więc Krisch ja nie będeę przesyłać zdjęc do Ciebie,tylko podam Wam linka do naszego albumu gdy powstanie :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszy, że ktoś chce się podzielić bardziej "publicznie" swoimi efektami. Mam nadzieję, że inni, przynajmniej Ci, którzy nie prowadzą dziennika budowy (no chyba, że bedą chcieli powiększyć zbiór fotek co z pewnością będzie mile widziane) pójdą w wasze ślady. Dobrze, że mój pomysł przekonał chociaż jedną osobę, ale dalej jestem otwarty na możliwość pomocy w "upublicznieniu", zwłaszcza mniej "zinformatyzowanym" osobom, w stworzeniu swojej galerii (np. Sienna 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszy, że ktoś chce się podzielić bardziej "publicznie" swoimi efektami. Mam nadzieję, że inni, przynajmniej Ci, którzy nie prowadzą dziennika budowy (no chyba, że bedą chcieli powiększyć zbiór fotek co z pewnością będzie mile widziane) pójdą w wasze ślady. Dobrze, że mój pomysł przekonał chociaż jedną osobę, ale dalej jestem otwarty na możliwość pomocy w "upublicznieniu", zwłaszcza mniej "zinformatyzowanym" osobom, w stworzeniu swojej galerii (np. Sienna 8)

fajnie ze się ktos taki jak TY pojawił na tym forum :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł z tą galerią . ja ciągle mie mogę wkleić zdjęć ,które mam myśle jednak ze fundamenty każdy już widział i chętniej oglądałby wnętrze SALSY . My czekamy teraz na brygadę do stawiania ścian ,ale mamy małe problemy z kredytem mam nadzieje że wszystko sie dobrze skończy i dadzą nam kasę i nie załamujemy się , a stan zero zrobiliśmy z własnej kasy i teraz czekamy salsowicze trzymajcie za nas kciuki pozdrowienia . prooooszę o jakieś nowe fotki [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sienna, tak jak mowi norola, lepiej zmniejszyć do rozdzielczości 800x600 lub minimalnie mniejszej (ewentualnie powiększe potem na tyle, żeby zachowały swoją wyrazistość). Chciałbym zachować chronologię, więc proponuję wysyłać zdjęcia zaczynając od najstarszych, czyli od fundamentów w górę.

 

ANNJAK3005, jeśli to nie tajemnica, to ile wyszły ci w sumie fundamenty ? Czy z włąsnej gotówki planujecie zakupić coś jeszcze na budowę tzn materiał, bądź pokryć koszty przyłączy ? I ile chcielibyście się zadłużyć w banku ? Pytam, bo planuję fundamenty i materiał (przynajniej pustaki) za własne pieniądze zrealizować. I jakim systemem budujecie ? (pewnie już gdzieś o tym pisałąś, ale przegapiłem(czytając 16 długich stron na raz :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sienna, tak jak mowi norola, lepiej zmniejszyć do rozdzielczości 800x600 lub minimalnie mniejszej (ewentualnie powiększe potem na tyle, żeby zachowały swoją wyrazistość). Chciałbym zachować chronologię, więc proponuję wysyłać zdjęcia zaczynając od najstarszych, czyli od fundamentów w górę.

 

ANNJAK3005, jeśli to nie tajemnica, to ile wyszły ci w sumie fundamenty ? Czy z włąsnej gotówki planujecie zakupić coś jeszcze na budowę tzn materiał, bądź pokryć koszty przyłączy ? I ile chcielibyście się zadłużyć w banku ? Pytam, bo planuję fundamenty i materiał (przynajniej pustaki) za własne pieniądze zrealizować. I jakim systemem budujecie ? (pewnie już gdzieś o tym pisałąś, ale przegapiłem(czytając 16 długich stron na raz :wink: )

no właśnie ja też jestem ciekawa AnnjaK3005 le was wyniosły fundamenty?my zmieścimy się w sumie 20 tys,a dokładniej około 18 tys.(przypominam,ze mam podpiwniczenie pod częscią domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norola, o ile pamiętam to macie podpiwniczenie po salonem, kurcze 18 tys. za stan "zero" wam wyszło, przecież niektórym 30 bez piwnicy nie starczyło. Jak wysoka jest ta piwnica i ile ma pomieszczeń. Wejście masz z domu pod schodami, czy z pomieszczenia gospodarczego ? Wydłużałaś dom o metr czy nie ? I na jakim etapie jesteście teraz ?(pewnie już pisałaś o tym wielokrotnie, ale trochę dużo postów się nazbierało, żeby się wracać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norola, o ile pamiętam to macie podpiwniczenie po salonem, kurcze 18 tys. za stan "zero" wam wyszło, przecież niektórym 30 bez piwnicy nie starczyło. Jak wysoka jest ta piwnica i ile ma pomieszczeń. Wejście masz z domu pod schodami, czy z pomieszczenia gospodarczego ? Wydłużałaś dom o metr czy nie ? I na jakim etapie jesteście teraz ?(pewnie już pisałaś o tym wielokrotnie, ale trochę dużo postów się nazbierało, żeby się wracać)

 

Nie ma problemu,z chęcią powtórzę.Po pierwsze budujemy systemem gospodarczym,beż zadnej ekipy,więc to już jest spora oszczędność :D Piwnica jest wysoka,wynosi 2,7 m,ma 2 spore pomieszczenia,ogółem wynosi 30m2.Podpiwniczenie mamy pod salonem,schody do piwnicy w pomieszczeniu gospodarczym.Domu nie wydłużaliśmy.Teraz jesteśmy na etapie końcowym czyli pozostał nam strop i schody wejsciowe i w tym roku to by było na tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam salsowiczów my budujemy systemem gospodarczym , mąż dużo robi sam z pomocą fachowców więc : wykopy - 500 zł ,zbrojenie 1500 zł, szałunki -800 zł, beton B20 -3500 zł ,bloczki-3000 zł ,robocizna -1500 zł ,izolacja( folia karbowana,folia izolacyjna,dysperbit ,papa styropian )- 1300 zł ,beton B15-1500 zł ,cement + wapno -300 zł razem 13900 zł tak że w 20 000 na pewno sie da zmieścić ,a wnastępnym tygodniu będą stawiać ściany nareszcie sie doczekałam.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam salsowiczów my budujemy systemem gospodarczym , mąż dużo robi sam z pomocą fachowców więc : wykopy - 500 zł ,zbrojenie 1500 zł, szałunki -800 zł, beton B20 -3500 zł ,bloczki-3000 zł ,robocizna -1500 zł ,izolacja( folia karbowana,folia izolacyjna,dysperbit ,papa styropian )- 1300 zł ,beton B15-1500 zł ,cement + wapno -300 zł razem 13900 zł tak że w 20 000 na pewno sie da zmieścić ,a wnastępnym tygodniu będą stawiać ściany nareszcie sie doczekałam.Pozdrowienia

to zupełnie jak u nas,poniesione koszty na ten dzień to jakieś 15 tys :D jak widać można dużo zaoszczędzić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...