Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale to są drzwi stalowe.Ja jednak wolałbym drewniane.Ja osobiście nie bede robił drzwi jak w projekcie.Maksymalnie z naświetleniem z boku,a takie kupię też za 4500 drewniane.Ajeśli kasy braknie to zamontuję pojedyncze.Naświetlenie to koszt 50% samych drzwi.Czyli jak drzwi pojedyncze kosztują 3000,to z naświetleniem około 4500.Może być więcej lub mniej ale tak to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze zmianą stropu wyszedł od wykonawcy, zaproponował płyty ale dokładnie jakie to będę wiedziała w poniedziałek, kiedy przyjedzie do nas porozmawiać. On proponuje płyty bo ma do nich dostęp i jak powiedział przy takim stropie będzie mniej pracy.

Zdecydowaliśmy, że budujemy z ytong, zaczynamy na początku listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

22 pazdziernika zaczelimy budowe Salsy :) planowalismy to na przyszly rok , ale Murarz zaproponowal, ze zacznie juz teraz , :):):)

Czekamy na zdjęcia z budowy domku

 

 

do wszystkich którzy budują salsę: podzielcie się z nami swoimi zdjęciami z budowy

 

Kilka osób pisało, że zaczęło budowę, a żadnego dziennika nie przybyło :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, tu mnie zaskoczyłeś, myślałam, że będziesz miał kominek i to dwustronny, właśnie chciałam się poradzić. My myśleliśmy o kominku dwustronnym z płaszczem wodnym i rozprowadzeniem na cały dom, teraz zastanawiamy się czy nie wybrać ogrzewania na cały dom piecem na drzewo a kominek jednostronny i bardziej dla przyjemności i efektu wizualnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tak myślałem,ale po przemyśleniu ,to nie wiem czy nie za leniwy jestem na palenie w kominku :oops: Może czasami,rekreacyjnie.Jeśli chcecie inwestować w płaszcz wodny ,to wtedy wypadałoby się zobowiązać do częstego palenia,żeby koszty ponesione kiedykolwiek się zwróciły.Chyba lepiej zrobić tak jak myślisz.Ogrzewanie swoją drogą,a kominek swoją drogą. Chyba ,że masz dostęp do drzewa (swój las np.) ale wtedy i tak tym drewnwm możesz palić sobie w piecu ,a w kominku jak masz ochotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie mamy takie rozwiązanie - kominek z płaszczem wodnym na ścianie z kotłownią. Jeżeli będziemy palić w kominku to już nie musimy w piecu i odwrotnie. Jak dla mnie to kominek musi być, przede wszystkim dla lepszej atmosfery domowej. Lubimy ogień, jak tylko zaczęliśmy myśleć o własnym domku to wybrażałam sobie salon z kominkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dużo ludzi wyobraża sobie salon z kominkiem.Ja wcześniej nigdy tak nie myślałem i może dlatego nie robię.Ale jak ktoś o tym myśli ,albo jest niezdecydowany,to na początek chociaż niech komin zrobi.A potem zawsze jest możliwość do zrobienia.Bez komina sprawa się komplikuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do @Langerob, schody będą takie jak w projekcie - drewniane. W ogóle w mojej Salsie jest bardzo mało zmian : grubsze ściany 42cm, brak kominka, szersze drzwi garażowe 250cm, podniesiona ścianka kolankowa o jeden bloczek i ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła i chyba to wszystkie zmiany.

Pozdrawiam Salsomaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...