Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My właśnie mamy takie rozwiązanie - kominek z płaszczem wodnym na ścianie z kotłownią. Jeżeli będziemy palić w kominku to już nie musimy w piecu i odwrotnie. Jak dla mnie to kominek musi być, przede wszystkim dla lepszej atmosfery domowej. Lubimy ogień, jak tylko zaczęliśmy myśleć o własnym domku to wybrażałam sobie salon z kominkiem.

Macie kominek dwustronny?

A Jak będziecie palić w kominku latem tylko po to żeby mieć ciepłą wodę to nie będzie się grzało w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dyskusja na forum :) . Ja mam kominek jednostronny. Mniej szyb do czyszczenia :wink: . Teraz palę tylko w kominku, który ma rozprowadzenia grawitacyjne. Odrobinka drzewa wieczorem i jest ciepło. Rano, gdy wstaję wkład kominka jest jeszcze ciepły, szyba również. W popiele jest jeszcze żar. Jestem bardzo zadowolona, jak narazie przepalam tylko w kominku i to wystarcza. Wychodzi bardzo tanio. Drewno kupiłam w pobliskim zakładzie BRW. Odpady z produkcji, czyściutkie klocki drewniane po 60 zł za m3. Na weekendzie piekliśmy ziemniaczki w kominku, zawinięte w sreberko, pycha :D. Teraz widzę, że ogrzewanie gazowe posłuży mi tylko w silne mrozy, lub pod nieobecność w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dyskusja na forum :) . Ja mam kominek jednostronny. Mniej szyb do czyszczenia :wink: . Teraz palę tylko w kominku, który ma rozprowadzenia grawitacyjne. Odrobinka drzewa wieczorem i jest ciepło. Rano, gdy wstaję wkład kominka jest jeszcze ciepły, szyba również. W popiele jest jeszcze żar. Jestem bardzo zadowolona, jak narazie przepalam tylko w kominku i to wystarcza. Wychodzi bardzo tanio. Drewno kupiłam w pobliskim zakładzie BRW. Odpady z produkcji, czyściutkie klocki drewniane po 60 zł za m3. Na weekendzie piekliśmy ziemniaczki w kominku, zawinięte w sreberko, pycha :D. Teraz widzę, że ogrzewanie gazowe posłuży mi tylko w silne mrozy, lub pod nieobecność w domu.

:lol: Nie ma to jak ziemniaczki pieczone w kominku, są naprawdę pycha :D

A tak przy okazji to mojego męża siostra kończy właśnie budowę i wyobraźcie sobie, że pewnego dnia wraca po pracy do swojego nowego domu i co widzi... budowlańcy zajadają sobie ziemniaczki, które wcześniej upiekli w jej nowym kominku :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,ale ożyło nasze forum :lol: my również nie zrezygnowaliśmy z kominka,bo to było moje marzenie,mieć w domku kominek :) ale boję się czy jego użytkowanie nie będzie kłopotliwe-chodzi mi o to czy nie będzie sie brudzić i kopcić w salonie,bo wiem że niektórzy takie problemy z kominkiem miewają :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kominka kopci się tylko wtedy, gdy otworzymy gwałtownie drzwiczki. Otwierając powolutku nic się nie dymi na pokój. Co do brudzenia się , to jeśli ktoś jest pedantem to odradzam kominek. Zawsze coś na płyteczki koło kominka spadnie, a to kawałek drewienka, a to troszkę popiołu. Cóż taki urok kominka. Daje jednak tyle "ciepła", że rekompensuje wszystkie popiołki :p . Wszystko zależy również od jakości wkładu. Ja mam Tarnavę 18 kv. Szyba trochę się kopci i trzeba czyścić. Z tego, co czytałam na forum przy drogich wkładach nie ma problemu z szybą. Daję jednak radę :wink: , gazetka i popiołek i szyba czysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kominka kopci się tylko wtedy, gdy otworzymy gwałtownie drzwiczki. Otwierając powolutku nic się nie dymi na pokój. Co do brudzenia się , to jeśli ktoś jest pedantem to odradzam kominek. Zawsze coś na płyteczki koło kominka spadnie, a to kawałek drewienka, a to troszkę popiołu. Cóż taki urok kominka. Daje jednak tyle "ciepła", że rekompensuje wszystkie popiołki :p . Wszystko zależy również od jakości wkładu. Ja mam Tarnavę 18 kv. Szyba trochę się kopci i trzeba czyścić. Z tego, co czytałam na forum przy drogich wkładach nie ma problemu z szybą. Daję jednak radę :wink: , gazetka i popiołek i szyba czysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to żeby nam się nie brudziło w salonie przy kominku, ktoś bardzo mądry wymyślił kominek dwustronny, masz kominek na ścianie łączącej salon z kotłownią(pom.gosp.) i podkładasz sobie do kominka od strony kotłowni a w salonie masz czyściutko i piękny widok drwa palącego się w kominku 8) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to żeby nam się nie brudziło w salonie przy kominku, ktoś bardzo mądry wymyślił kominek dwustronny, masz kominek na ścianie łączącej salon z kotłownią(pom.gosp.) i podkładasz sobie do kominka od strony kotłowni a w salonie masz czyściutko i piękny widok drwa palącego się w kominku 8) :D

 

tylko że moja kotłownia mieści się pod salonem-w piwnicy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jaki ruch na naszym forum, jest o czym pogadać, co?? :) Niestety nie mamy kominka dwustronnego, choć to rzeczywiście fajna sprawa. Zrobiliśmy komin z dwoma przewodami - jeden na kominek drugi na piec. Jak palę w jednym to zakręca się zaworek i ciepełko idzie tylko z jednej wersji ogrzewania, już wiem,że to będzie kominek :lol: Co do ciepłej wody - przecież jest coś takiego jak obieg tylko między piecem lub kominkiem a zasobnikiem wody!! Bez dopływu ciepła do grzejników czy podłogówki! My teraz mieszkamy w bloku, w którym z powodu bardzo wyskoich kosztów ogrzewania olejowego wspólnota zadecydowała o ogrzewaniach indywidualnych. Mamy więc piec na drewno i już jesteśmy wyuczeni, damy radę więc i w domu. Jeżeli chodzi o ciepłą wodę to wystraczy chwilka a wrząteczek leci :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można zakręcić grzejniki, żeby grzała się tylko woda ja zastanawiam się czy wkład kominkowy nie daje ciepła gdy grzejemy w nim tylko na ciepłą wodę, bo gdy jest chłodno w domku to nie ma problemu ale gdy na dworze 30st.,a my chcemy ciepłą wodę?

My raczej zdecydujemy się tylko na ogrzewanie kominkiem dwustronnym z płaszczem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Salsowiczów ostatnio bardzo aktywnych na Forum :D U Mnie będzie kominek z wkładem ani od tyłu ani od dołu ładowany po prostu taki normalny.Nie wyobrażam sobie w święta nie zapalić w kominku a to chyba z przyzwyczajenia.Często też zimą grillowaliśmy w kominku. Doświadczenie w paleniu już mam gdyż w obecnym domu mam kominek ale otwarty i dużo ciepła wychodzi kominem,dymić się nie dymi bo jest wykonany przez zduna a przy czyszczeniu zawsze się trochę nabrudzi to jest raczej nieuniknione no chyba że ktoś popiół odkurzaczem wyciągnie :lol: Nie budujemy pomieszczenia gospodarczego ani garażu a kotłownia będzie w małym pokoju na dole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie postu igmy - jak będzie 30 st to rzeczywiście z kominkiem byłoby trochę ciepło, no ale przecież pali się wtedy w piecu, już pisałam, że ogrzewanie albo jednym, albo drugim :o

A jeśli chodzi o ogrzewanie w bloku - naprawdę palimy w piecach. My to jeszcze mamy komfort, bo mieszkamy na parterze i mamy piec w piwnicy, chociaż latać trzeba. Ale ci wyżej mają piec w kuchni lub przerobili WC na mała kotłownię i przenieśli sedesik do łazienki. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...