Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej salsowicze mój domek nabiera kształtów i teraz wiem że to była słuszna decyzja . Wszystko jest takie jak chciałam wymiar pokoi i ogólnie całość jest super . taras wylany i stoją już dwa okrągłe słupki na zadaszenie wygląda to jak dworek .My budujemy się na dolnym śląsku koło Opola jeśli komuś po drodze to zapraszam . pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć salsowicze

 

mam pytanie .

ile mniej więcej kosztują przeróbki na gotowym projekcie?

 

 

Chciałabym wprowadzić następujące zmiany.

na dole mały pokoik zlikwidować i łazienkę zlikwidowaći zrobić dużą kuchnię, natomiast w miejcsu atarej kuchni zrobić łazienkę.

czy to się będzie opłacało?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć salsowicze

 

mam pytanie .

ile mniej więcej kosztują przeróbki na gotowym projekcie?

 

 

Chciałabym wprowadzić następujące zmiany.

na dole mały pokoik zlikwidować i łazienkę zlikwidowaći zrobić dużą kuchnię, natomiast w miejcsu atarej kuchni zrobić łazienkę.

czy to się będzie opłacało?

 

pozdrawiam

 

Budujemy domy pod Siebie i żeby Nam się w nich dobrze mieszkało :D więc każda zmiana zaprocentuje w przyszłości :wink: i nie zastanawiaj się zbytnio czy coś pozmieniać czy nie bo potem możesz tego żałować.Każdy z Nas dokonał pewnych zmian z myślą o lepszej funkcjonalności co niektórych pomieszczeń.Wydatek związany z architektem nie będzie spory a zwróci się po czasie i wtedy zobaczysz że był opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nawet nic nie będzie kosztować,bo nie zmieniasz nic w konstrukcji domu.Tylko ścianki działowe zmieniasz,a to nie zmienia kwesti PnB.

Trzeba sobie to tylko dokładnie zaplanować.Czyli jak to ma wyglądać,dostosować do tego wentylację,kanalizację,rozmiar i położenie okien.Pewnie coś się znajdzie jeszcze.

Ja bym nie zawracał głowy architektowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie doczepią sie później jeśli tego nie naniosę na plan? bo to mi się wydaje niemożliwe. Bo przecież wszystko musi być na projekcie prawda?

 

Nie wszystko musi być nakreślone w projekcie przed złożeniem o Pozwolenie na Budowę niektórych zmian dokonuje się podczas budowy i wtedy robi się tzw.zgłoszenie do Organów,które zezwolenie wydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie doczepią sie później jeśli tego nie naniosę na plan? bo to mi się wydaje niemożliwe. Bo przecież wszystko musi być na projekcie prawda?

 

Nie wszystko musi być nakreślone w projekcie przed złożeniem o Pozwolenie na Budowę niektórych zmian dokonuje się podczas budowy i wtedy robi się tzw.zgłoszenie do Organów,które zezwolenie wydały.

To racja.Np możesz w trakcie budowy zmienić strop na monolityczny np. i wtedy kierownik robi wpis do dziennika o takiej zmianie,plus oczywiście przedkładasz projekt nowego stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Salsowicze

dziś kończę prace z dachem pozostało jeszcze parę obróbek także powoli zbliżamy się do końca prac budowlanych na ten rok. Już myślałem ze nie damy rady w tym roku nakryć naszej salsy a jednak się udało :). Na ten rok plan wykonany jeszcze trochę robót porządkowych na działce, rozbiórka deskowania stropu i koniec koniec !! na ten rok :D (czas odpocząć ) Okna i drzwi zabijam deskami i czekam na wiosnę niech się wietrzy chałupka. Wszystkim wam życzę powodzenia na placu boju i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...